מתקני נגינה במרחב הציבורי

8 0

חדרה זכתה בקול קורא להקמת שני גני משחקים מוזיקליים. את הגן הראשון מבין השניים מקימה העירייה בשכונת גבעת אולגה

בהתאם למדיניות ראש העיר צביקה גנדלמן לשיפור פני העיר, מקימה עיריית חדרה גן משחקים מוזיקלי בגן זוגות צעירים בשכונת גבעת אולגה, אחד משני גנים מוזיקליים שיוקמו בעיר.

את הפרויקט מוביל מ"מ ראש העיר ניר בן-חיים, אשר מתוקף היותו ממונה על תיק קשרי ממשל,  ניגש לקול קורא של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, וזכה בהרשאה לשני גנים מאובזרים במתקני חברת "פסגות מיוזיקל".

לצורך בחירת מיקומי הגנים שיתף בן-חיים פעולה עם הממונים על תיקי השכונות, חברי המועצה טספאי אדראג'ו המחזיק בתיק שכונות ותיקות, שעימו בחן מיקום אפשרי בשכונת פאר, וצ'יקו וקנין המחזיק בתיק שכונת גבעת אולגה שכונות מערב העיר, אשר סייע בבחירת מיקום והתנעת התהליך בגבעת אולגה. את הקמת הגן מבצע אגף שפ"ע של עיריית חדרה בהובלת מנהל האגף בוריס קוסינובסקי.

בעולם בו המרחב הציבורי הפך לסואן עם חוסר בפינות ירוקות, ישמשו הגנים המוזיקליים כפינה שלווה לבילוי הפנאי, להשראה, פעילות והתפתחות. מדובר בגנים ציבוריים מוצללים, עם פינות ישיבה ומסלול בימבה לילדים, ובמרכז שטח משחקים נרחב אשר כל מתקני המשחקים בו מבוססי צלילים, למשל תופי קונגס, גונג, צינורות קול, הרמוניה, קסילופון, קחון (כלי הקשה מעץ שהנגינה מתבצעת בישיבה עליו), ומתקנים נוספים.

לדברי בן-חיים, כלי הנגינה במרחב הציבורי יאפשרו יצירת מוזיקה חופשית במרחב הפתוח, לפיתוח יצירתיות וחוויה אינטראקטיבית. הנגינה מפתחת תכונות כמו ריכוז, קשב, קצב, קואורדינציה, שיתופי פעולה ויצירת חיבורים בין באי הגן. החוויה של מתקני נגינה במרחב הציבורי מיועדת לא רק להנאתם של ילדים אלא לבני כל הגילאים.

Related Post

כביש שקמונה נפתח לתנועה

Posted by - 1 בספטמבר 2019 0
הכביש החדש, שנסלל במסגרת פרויקט יוליאנה, מחבר את שכונת בית אליעזר לכיכר צה"ל, מקצר את הגישה למזרח העיר ולכביש 65,…

חצויים

Posted by - 25 בנובמבר 2018 0
במסגרת העצמת הקהילה האתיופית יתקיים אירוע נוסף במסגרת תרבות במה ושיחה, ובמרכזו ההצגה "חצויה" שמתארת את הקונפליקט של צעירים בני…

יפה לנו

Posted by - 15 בדצמבר 2019 0
תמה שנת פעילות של מיזם "יפה לנו – ביחד לוקחים אחריות", להעלאת המודעות לניקיון העיר וחזותה, בהובלת אגף שפ"ע ומרכז…

באתי לעזרת חבר

Posted by - 28 בינואר 2021 0
מועצת הנוער העירונית משיקה אתר ייחודי ללמידה משותפת של תלמידים המצטיינים במקצועות מסוימים ותלמידים המעוניינים בעזרה במקצועות אלה מועצת הנוער…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות