מתקן חניה לאופניים הפתרון האולטימטיבי לאופניים שלכם

10 0

רוכבים על אופניים באופן תדיר? ייתכן ולפחות אחת מהסיטואציות הבאות מוכרת לכם:

הגעתם עם האופניים למסעדה והנחתם אותם על הרצפה בחוץ.

חזרתם מרכיבה ועליתם לדירה בבניין בו אתם מתגוררים תוך כדי סחיבת האופניים ביד.

רכבתם למוסד בו אתם לומדים והשענתם את האופניים על הגדר.

יש עוד דוגמאות רבות, אך המכנה המשותף ברור- לאופניים אין חניונים מסודרים משלהם. חלקכם אולי תוהים למה הם בכלל צריכים חניון, הרי זה כלי קטן שניתן להניח כמעט בכל מקום. אז נכון, אין צורך לסלול עבורם חניונים כמו למכוניות, אך כן כדאי להחנותם בצורה מסודרת ולשם כך קיים מתקן חניה לאופניים.

למה חשוב שלאופניים תהיה חניה משלהם?

האופניים לא חריגים בנוף וכיום לכל בן אדם שלישי בערך יש אופניים. הסיבות מגוונות- רכיבה לצורך שמירה על כושר, פתרון התניידות לאנשים שאין להם רישיון או שלא רוצים לעמוד בפקקים, דאגה לאיכות הסביבה ועוד. גם כניסתם של האופניים החשמליים לשוק הגבירה את הפופולריות של הכלי הדו גלגלי. לא לכל מקום ציבורי מותר להיכנס עם אופניים ולא כל אחד מעוניין להכניס את האופניים לתוך הבית בסוף היום. כתוצאה מכל הנ"ל, נוצר הצורך לחניה מסודרת של אופניים. נכון שאפשר להשעין את האופניים על עמוד, קיר או פשוט להניח על הרצפה, אבל זה לא נוח, זה יכול להיות מסוכן (למשל אם האופניים יפלו או שמישהו ייתקל בהם וימעד) וזה גם פשוט נראה מבולגן ולא אסתטי.

מה זה מתקן חניה לאופניים?

מתקן חניה לאופניים נותן מענה הולם לכל עניין החניה. מדובר על מתקן מברזל המחובר לקרקע באמצעות ברגים ובו ניתן להציב אחד ליד השני מספר זוגות אופניים בצורה המאפשרת להם לעמוד ביציבות ובצורה מסודרת מבלי שיפלו. ניתן גם לקשור את האופניים למתקן באמצעות מנעול ייעודי ועל ידי כך להפחית את הסיכון לגניבה.

למתקן יתרונות רבים הוא לא תופס הרבה מקום, מחירו הוגן ומשתלם, הוא קל להתקנה והא עונה על הצרכים של בטיחות, סדר ואסתטיקה.

ניתן למצוא מתקן חניה לאופניים במקומות רבים בכניסה למסעדות, בתי ספר, מרכזים מסחריים, פארקים ציבוריים, חניוני רכבת, בתוך ישובים קטנים, מחוץ לבנייני מגורים, עמדות להשכרת אופניים ועוד.

לסיכום – יותר ויותר מקומות בוחרים להתחשב ברוכבי האופניים שפוקדים אותם ומתקינים מתקן חניה לאופניים ובצדק- זה יעיל, נוח, נחוץ, לא תופס מקום ומהווה שדרוג משמעותי בכל מקום בו הוא מוצב.

קרדיט freepik

Related Post

לומדים ונהנים בסביבה הנכונה

Posted by - 8 באוגוסט 2018 0
בעוד פחות מחודש יחזרו הילדים אל ספסלי בית הספר. כדאי לתכנן כבר מעכשיו איך נעניק להם את סביבת הלימודים הנכונה…

פרשת כי תשא – רד מההר

Posted by - 19 בפברואר 2019 0
השבוע נקרא על מעשה העגל. רבים דברי התורה שיעסקו במעשה עצמו, בחטא, בחלקו של אהרון ואולי אף בבקשתו של משה…

לקראת החגים

Posted by - 5 בספטמבר 2021 0
המשרד להגנת הסביבה מחדד את זכויות הצרכנים: קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם, ללא תשלום; הקפידו לפנות…
כלי נגישות