מתקדמים לתאורת לד בעיר

9 0

נתניה זכתה במענק כולל בסך 3 מיליון ₪ בתמיכת משרדי האנרגיה, הכלכלה והתעשייה והגנת הסביבה, עיריית נתניה תקבל מענק כולל בסך כ-3 מיליון ₪ עבור בחירתה לייעל את צריכת האנרגיה ולהפחית פליטת גזי חממה

שרת האנרגיה קארין אלהרר; השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג; ושרת הכלכלה אורנה ברביבאי: "שיתוף הפעולה בין המשרדים ממחיש את מחויבות שלושת המשרדים להמשיך ולפעול לקידום פרויקטים של התייעלות אנרגטית והפחתת פליטות. השקעה בהתייעלות אנרגטית היא הכדאית ביותר לקידום המשק לעבר הפחתת השימוש בדלקים פוסיליים ולהפחתת הזיהום והנזקים הנובעים מהם. על כל שקל שהממשלה מתקצבת, מושקעים עוד כ-4 שקלים מהשוק הפרטי, אשר ביחד מביאים להפחתה ישירה בהוצאות התפעול של עסקים ומפעלים, ובכך תורמים לחיזוק האיתנות הפיננסית שלהם ולפיתוח משמעותי של כלכלת ישראל. נפעל שלושתנו במשותף כדי שתוכנית המענקים תמשיך לפעול ותתוקצב בהתאם גם בשנים הבאות".

במסגרת התוכנית משתפים פעולה משרד האנרגיה, המשרד להגנת הסביבה, ומשרד הכלכלה על מנת לסייע לעסקים, מפעלים ורשויות מקומיות להתייעל באנרגיה, להפחית את הפליטות שלהם ולהקטין את ההוצאות השוטפות, הוכרזו זוכים בהיקף כולל של 56 מיליון שקל לפרויקטים שונים, ביניהם עיריית נתניה, שזכתה במענק כולל בגובה של כ-3 מיליון ש"ח. כלומר עיריית נתניה קיבלה את מקסימום המענק האפשרי.

המענקים שיחולקו במסגרת מקצה זה, הרביעי במספר של התוכנית, הם בשיעור של עד 20% ולא יותר מ-3 מיליון שקל מעלותו של כל פרויקט. הם יהוו מינוף להשקעות בהיקף כולל של 315 מיליון שקלים ב-93 מיזמים שונים (40 מיזמים במגזר המוניציפלי, 36 במגזר המסחר והשירותים ו-17 מיזמים במגזר התעשייה והחקלאות). בנוסף, שלושה מהפרויקטים כוללים שימוש בטכנולוגיה ישראלית חדשנית, ומהווים מקפצה לקידום חברות צעירות, וזכו בשל כך בתוספות למענקים בסך כ-2 מיליון שקל.

כתוצאה ממינוף המיזמים שבמסגרת מקצה זה של תכנית המענקים, תצומצם צריכת האנרגיה במשק בכ-134 מיליון קוט"ש בשנה, השווים לחסכון של כ-67 מיליון שקל בהוצאות על אנרגיה, ולהפחתה שנתית של כ-79,000 tCO2e בפליטות גזי חממה ושווה ערך לשדה סולארי בהספק של כ-80 מגוואט בשטח של כ-640 דונם.

מקצה זה של מענקים הוא הרביעי והאחרון במספר, ומתווסף לשלושת הסבבים הקודמים של תוכנית המענקים, אשר יצאו לפועל בשנים 2017-2019.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר מוסרת ל"השבוע בנתניה": "ההחלטה על הענקת המענק הנה נדבך חשוב בשרשרת של פעולות שמקדמת העירייה בשנים האחרונות להטמעת אמצעים להתייעלות  בצריכת האנרגיה בעיר וכן במסגרת יישום תקן איזו 50001 לניהול אנרגיה.

מטרת המענק היא לסייע לנו בהחלפת כל התאורה ברחבי העיר לתאורת לד, שהינה תאורה יעילה ומקיימת."

תמונה באדיבות pixabay

Related Post

למה צריך קורס תסרוקות

Posted by - 26 בדצמבר 2018 0
במבט מהצד, אין שום סיבה הגיונית לפיה אנחנו צריכים לעבור קורס תסרוקות בשביל להיות ספרים מקצועיים. כל מה שאנחנו צריכים…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות