מתכננים שיפוצים בבית? בואו ללמוד איך לבחור את השיפוצניק שלכם!

8 0

כל אחד זקוק לשינוי אווירה מידי פעם; בין אם מדובר בשיפוץ משמעותי לכל חלל הבית, או שדרוג קטנטן המסתכם ברכישת רהיט חדש או התקנה של גוף תאורה בסלון. אנחנו אוהבים שינויים ונהנים לגוון, אך כשמגיע הרגע הגדול למצוא אדם שיבצע את מלאכת שיפוצים מקצועית עבורנו, אנו עלולים למצוא עצמנו מעט אבודים. זאת מכיוון שישנם כל כך הרבה אנשי מקצוע בחוץ – כל אחד מהם ינסה להוכיח בפניכם שהוא האדם הנכון לבצע את העבודה.

אז איך מוצאים קבלן שיפוצים מקצועי באמת?

כיום, הדרך הטובה למצוא אנשי מקצוע במהירות ובקלות היא כמובן דרך האינטרנט. הרשת החברתית ומנועי החיפוש עמוסים באתרים ועמודים עסקיים במגוון תחומים, ויחד איתם קל מאוד למצוא ביקורות והמלצות שנכתבו על ידי לקוחות עבר. בעזרת מחקר קצר והשוואה בין קבלני שיפוצים שיעלה החיפוש, תוכלו למצוא די בקלות את מי שיסייע לכם להכניס קצת צבע לחיים. הנה מספר טיפים לייעול תהליך החיפוש:

  • תתחילו לחפש קרוב אליכם – נסו לברר בקרב החברים והמשפחה. מישהו מהם ודאי ביצע שיפוצים כאלה ואחרים, והזדקק לעזרה בנושא. בקשו מהם המלצות, זכרו שאין חכמים כבעלי ניסיון.
  • עבודות קודמות – אל תתביישו לבקש לראות עבודות קודמות בעצמכם כדי לבחון את הרמה, האיכות והטעם. שאלו את הלקוחות על אופי עבודתו של השיפוצניק ועל נקודות נוספות שחשובות לכם כגון עמידה בלוח זמנים, שירותיות ועוד.
  • השוואת מחירים – חלק מאנשי המקצוע יגישו לכם הצעת מחיר שאינה כוללת חומרי גלם, מה שייקר אוטומטית את כל העניין. בדקו והשוו מחירים ואל תהססו להתמקח במקרה הצורך.
  • אל תתכננו לבד – במידה ומדובר בתהליך שיפוץ מסיבי יותר, ההמלצה הטובה ביותר היא כמובן לא לנסות לתכנן בעצמכם מכיוון שאינכם אנשי מקצוע. יהיו דברים שכמובן תוכלו לעשות בעצמכם במידה ואתם מכירים את המלאכה (לדוגמא צביעה, התקנת מדפים), אך במקרים של שיפוצים הרבה יותר נרחבים, כדאי להיעזר בארכיטקט שיבנה תכנית מפורטת; כולל חומרי גלם, השוואה בין הצעות השיפוצניקים אל מול התכנית שהכין, ועוד.
  • שיפוצים מיוחדים – צנרת היא דוגמא אחת לבעייתיות בשיפוצים מכיוון שהם דורשים מיומנות ומקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. לצד עובדה זו, טיפול בהם עלול להביא לתקלות והפתעות לא צפויות שיוכלו להקפיץ את המחיר הסופי.
  • חוזה עבודה – בעיקר כשמדובר בשיפוץ נרחב, כדאי מאוד ליצור חוזה עבודה מול איש המקצוע. החוזה יכלול מפרט טכני, תוכניות עבודה, מחירים ועוד. בנוסף, כדאי לוודא שיש מי שיהיה אחראי לפינוי הפסולת והניקיון בתום השיפוץ (שימו לב שכאשר מדובר בבניין משותף, כדאי לפנות את השאריות מידי יום ביומו). אל תשכחו להוסיף סעיפים העוסקים באי עמידה בלו"ז, בתקלות, ועוד.
  • תשלום מראש – חוק מספר אחת בעת העבודה עם קבלן שיפוצים הוא – לא לשלם מראש. הגדירו שאת התשלום יקבל איש המקצוע על פי שלבי התקדמות העבודה, והשאירו אחוז קטן מכלל העלות לתשלום ברגע שתסתיים העבודה.
  • זמן העבודה – בהתאם לסוג השיפוץ יש לקחת בחשבון את משך העבודה. לדוגמא, שיפוץ חדר האמבטיה יוכל להמשך בין 3-4 ימים, כאשר צביעה של חדר יוכל לקחת יום אחד.
  • טיפ בונוס – דרך אחת לחסוך עלויות היא לרכוש בעצמכם את כל חומרי הגלם. כך, קבלן השיפוצים יעמוד כקבלן משנה. אך שימו לב, המחיר הכספי שתשלמו אמנם יהיה נמוך יותר, אבל את מקומו יתפסו התרוצצויות רבות, קצת כאבי ראש וזמן יקר שתוכלו לחסוך מאידך אם תיעזרו בשירותים של שיפוצניק.

בסופו של דבר, הכל מתחיל מתחושת הבטן שלכם

לסיכומו של עניין, אנו מקווים שהטיפים שאספנו עבורכם יסייעו לכם להתחיל בתהליך החיפוש. ואמנם, חשוב לזכור שהקריטריון שיקבע במי תבחרו הוא תחושת הבטן שלכם. שיפוצים הם לא עניין של מה בכך, וכולנו מעוניינים למצוא את איש המקצוע שיבין אותנו גם אם לא נצליח להסביר בדיוק את התחושות שלנו. לכן, צרו קשר עם 2-3 שיפוצניקים שעשו עליכם את הרושם הטוב ביותר, ודברו איתם. בחנו תוך כדי שיחה את האווירה והכימיה ביניכם; האם קשובים אליכם, האם איש המקצוע הוא פסיבי או אקטיבי, ועוד. התחושה האישית שלכם היא זו שתקבע בסופו של דבר – מכאן כל השאר כבר ייבנה בעצמו. שיפוץ נעים!

 

 

 

 

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות