מתכוננים לחזרה ללימודים

9 0

לקראת פתיחת שנת הלימודים- בדקנו כמה יעלה לנו סל מוצרים לבית הספר. בהנחה ולא יהיו שינוים בתוכניות ובספטמבר מוסדות החינוך יפתחו את שעריהם. 

בכל רשת בדקנו את עלות המוצר הזול בכל קטגוריה. לא מדובר בהכרח באותו מוצר ברקודי- אבל המסקנה שבכל רשת ניתן למצוא מוצרים דומים בהפרשים ניכרים רשימה– קחו את הרשימה שמספק בית הספר והפעילו שיקול דעת. החליטו מה מתוך הרשימה  מה יש בבית משנים קודמות ומה צריך לרכוש. השוואת מחירים– כמו בכל קניה- ערכו השוואת מחירים בין הרשתות הקרובות אליכם.

ילקוטים – עלפי חוזר מנכ"ל משרד החינוך משקל הילקוט לא יעלה על 15 אחוז ממשקל הילד.צריך לתת דגש למוצר היקר ביותר והוא התיק לבית ספר. יש פערים של עשרות אחוזים לעיתים על אותו המוצר-השאלת ספרי לימוד– התוכנית להשאלת ספרי הלימוד נועדה להקל על ההורים ברכישת ספרי הלימוד ולאפשר לכל תלמיד, מכיתה א'-י"ב, להצטייד בסל מלא ועדכני של ספרי לימוד תקינים בעלות נמוכה. במקום שכל משפחה תרכוש באופן עצמאי ספרי לימוד, מתבצע הליך של השאלת ספרים במסגרת בית ספרית והחזרתם בסוף השנה.

כל בתי הספר מצטרפים לתוכנית, פרט לבתי ספר שאינם עומדים במתווה הכלכלי.פצלו את הקנייה – זהו מהם המוצרים המוזלים בכל מקום וקנו רק אותם. בדקו היכן כדאי לרכוש ילקוט וקלמר – אולי בנפרד משאר הקניה, שתי הוצאות אלו גבוהות יחסית ואם תחסכו בהן תחסכו סכום משמעותי בכלל הרכישה.השאירו את המלאי בחנות – למרות המבצעים, אין צורך לקנות ציוד בכמויות גדולות לכל השנה. בהחלט ניתן להסתפק בכמות שתשמש אותנו לתחילת השנה ובהמשך להשלים ציוד על פי צורך.·         

תשלומי הורים- נחלקים למספר סוגים:תשלום חובה – ביטוח תאונות אישיות לתלמידים בהתאם לסעיף 6(ד1) לחוק לימוד חובה. משמעות המונח תשלום חובה היא שהורה חייב לשלמו גם אם אין הוא נהנה מן השירותים שמקנה תשלום זה.

תשלומים עבור שירותי רשות – בהתאם לסעיף 6(ד) לחוק לימוד חובה. משמעות המילה רשות היא שהורה רשאי להחליט כי ילדו לא יצרוך את השירות המוצע, והוא לא ישלם עבורו בהתאמה. תשלומים אלה מאושרים בכל שנה בוועדת החינוך של הכנסת. מדובר בתשלומים עבור סל תרבות, השאלת ספרי לימוד, טיולים, מסיבות במהלך השנה, מסיבות סיום (בשכבת גיל מסיימת), תשלומים עבור ועד הורים יישובי וארגון הורים מייצג ברמה הארצית.

במועצה לצרכנות  מזכירים  להורים הגיעו מוכנים: הכינו את הילד מראש למגבלת התקציב, מומלץ  להפוך את מטלת ההצטיידות למשימה חווייתית בה הילד הוא זה שמבחין בין מה הוא "רוצה" ומה הוא "צריך" והוא זה שנדרש להציע פתרונות מעשיים. כך, תציידו את הילד לא רק בתיק מתאים, אלא בתובנות צרכניות וכלכליות שילוו אותו שנים רבות ויהפכו אותו לצרכן חכם יותר.

תמונה באדיבות PIXABAY

Related Post

איך לתווך את הקורונה לילדים

Posted by - 29 במרץ 2020 0
גם כשהורים רבים עובדים או לא עובדים כלל עקב ביטולים כאלה ואחרים, חשוב לשמור על שעות שינה ואכילה קבועות ומסודרות…

דואגים לנוער

Posted by - 5 בנובמבר 2020 0
בימים אלו מושלמת בניית הקומה השנייה בסניף בני עקיבא ותיקים-קרית השרון. מזה כעשור שהרחבת הסניף נדרשה לאור מספרם הגדול והמבורך…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות