מתחם חדש

3 0

הוועדה המחוזית אישרה להפקדה מתחם מגורים חדש ברובע אופק הים, הרביעי במספר

מרים פיירברג-איכר, ראש העיר ל"השבוע בנתניה ": "נתניה הפכה להיות עיר מובילה בארץ וכן אבן שואבת למשפחות רבות המגיעות אלינו מכל הארץ. אנו  מקפידים לבנות את השכונות החדשות  בסטנדרט בנייה גבוה , תוך עירוב שימושים, פיתוח המרחב הציבורי לטובת משפחות, הורים וילדים והקמת מבני ציבור. אני מאמינה שכל אלה, בתוספת רצועת החוף והטיילות הנהדרות של נתניה, מערכת החינוך המתקדמת והריאות הירוקות בלב העיר – מרכיבים את מודל ההצלחה של נתניה."

תמונה באדיבות דורון אהלי אדריכלים ומתכנני ערים, ביוזמת חברת שיכון ובינוי נדל"ן

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, בראשותו של מ"מ ראש העיר, אלי דלל –  ממשיכה לשבור שיאים: בחודשים ינואר- פברואר אישרה הוועדה כ – 1000 יחידות דיור.
מדובר בתנופת פיתוח חסרת תקדים, המלמדת על תכנון אינטנסיבי ועל הביקוש הרב לה זוכה העיר. יודגש כי היתרי הבניה למגורים ניתנים בד בבד עם היתרי בניה לתעסוקה, כדי לספק מענים בתחום. לדברי מהנדס העיר, ארז טל, בחודשים אלו ניתנו  היתרים ל- 55   אלף מ"ר של תעסוקה, מסחר ומשרדים.
אינג.' אלי דלל, מ"מ ראש העיר, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ל"השבוע בנתניה" : " זוהי תוצאה של מדיניות ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, לפתח את העיר נתניה ולמנף אותה וכן הודות למאמצים שנעשים על ידי מהנדס העיר וצוותו, לקדם תוכניות גדולות ומורכבות לטובת העיר ורווחת תושביה."
יצויין כי בימים אלה אישרה הוועדה המחוזית להפקדה, מתחם מגורים ותעסוקה חדש  ברובע  "אופק הים". הרובע ממוקם ממזרח לשדרות בן גוריון ודרומית לשדרות שינדלר.

אלי דלל


המתחם כולל הקמת 720 יחידות דיור ב – 9 בניינים בני 16 – 30 קומות. בנוסף  כ – 7,000 מ"ר עבור מסחר, כ – 13,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ – 20,000 מ"ר  עבור מבני ציבור.
עד כה, אישרה הוועדה להפקדה ארבע תוכניות ברובע.
ארז טל: "הטמענו בתוכנית שני קווים של 'מהיר לעיר' ועוד שניים בצידי התוכנית, כך שרישתנו את המתחם בתחבורה ציבורית. תכננו שכונה אורבנית עם הרבה שטחים פתוחים שעובדת לפי כל עקרונות התכנון העדכניים, כך שזו תהיה שכונה שכיף לחיות בה."
 לידיעה – תוכנית המתאר של נתניה צפוייה להביא להוספה של כ – 50  אלף יחידות דיור, להכפלת שטחי התעסוקה בנתניה ל- 8 מיליון מ"ר, תוך הגדלת השטחים המיועדים למוסדות ציבור לכ – 2,800 דונם. על פי הצפי תגדל אוכלוסיית העיר במסגרת תוכנית המתאר  לכ- 440 אלף תושבים.

Related Post

כך תיראנה בעתיד הערים בישראל?

Posted by - 2 ביוני 2019 0
תכנון אורבני מיטבי מושך לערים חלשות אוכלוסיות מבוססות, משפיע על מערכת החינוך והשרותים הקהילתיים ועל מיצובן של הערים במדד החברתי…
כלי נגישות