משתעלים בחורף? פתרונות מהטבע שכדאי להכיר

0 0

בשיתוף פרמה גורי

איך יודעים שמגיע החורף? ירידה בטמפרטורות, שמיים מעוננים, גשם זלעפות ושיעולים. שיעול הוא סימפטום נפוץ בעונת החורף כאשר הווירוסים חוגגים, ונחשב אומנם לרפלקס טבעי של הגוף, אשר מנסה לנקות ולשחרר עצם זר כמו ליחה, אבל יכול גם להטריד מאוד ולפגוע באיכות השינה ובתפקוד הכללי.

איך מבדילים בין שיעול יבש לשיעול רטוב?
נהוג לסווג שיעול לשני סוגים: שיעול יבש שמרגיש כמו “עצם בגרון” או דגדוג וגירוי בחלק האחורי של הגרון. הוא יכול לנבוע מזיהומים בדרכי הנשימה העליונות, דלקת גרון או אלרגיות, ולעיתים מלווה בחום וקוצר נשימה. שיעול רטוב המכונה גם שיעול יצרני, מאופיין בליחה, נזלת ולרוב נובע מהצטננות או שפעת, דלקת ריאות או ברונכיטיס.
ברוב המקרים, כאשר מבריאים מהמחלה השיעול פוסק באופן טבעי, אך יש מצבים בהם השיעול ממשיך גם אחרי שיתר הסימפטומים נעלמים.
קיימות תרופות שונות שיכולות לדכא את השיעול, אך חלקן עלולות לגרום למצב של טשטוש ואפילו לכאבי ראש. כמו כן, לא תמיד טוב לדכא את השיעול כי הוא נועד לסייע בתהליך ההחלמה.
לכן, כדאי לחפש אלטרנטיבות מהטבע וישנן גם תרופות סבתא לשיעול שיכולות לסייע בהתמודדות עם שיעול יבש או שיעול רטוב. לפניכם מספר אמצעים טבעיים לשיעול יבש או רטוב:

כשג’ינג’ר ודבש נפגשים
שתייה חמה יכולה לסייע מאוד ולהקל על השיעול במיוחד עם דבש שמתאים לגילאי שנה ואילך. לרוב, ההמלצה היא לערבב שתי כפיות דבש עם מים חמים. ניתן להוסיף גם ג’ינג’ר, המאופיין בתכונות אנטי דלקתיות ולחלוט ג’ינג’ר מגורר עם מים חמים ודבש למשך מספר דקות לפני השתייה.
שורש ליקריץ נחשב לחומר שיכול להרגיע את דרכי הנשימה תוך דילול הרירית, ויכול לסייע במצבים דלקתיים במיוחד בגרון שגורמים לשיעול. לרוב משתמשים ב-2 כפות של שורש ליקריץ מיובש וחולטים אותו למשך 10 דקות לפני שתייה. גם לשורש כורכום יכולה להיות השפעה מטיבה על שיעול, במיוחד על שיעול יבש. ניתן לגרר את השורש או להשתמש בכפית של אבקת כורכום, רצוי עם כפית פלפל שחור, שמעצים את ספיגת הכורכום. ניתן לשפר את הטעם עם מקלות קינמון.

משאיפת אדים דרך גרגור מי מלח ועד בצל קצוץ
אם השיעול מלווה בריר או ליחה, אפשר לנסות את פעילות האדים להקלה על השיעול. בין אם באמצעות שימוש במכשיר אדים או לשבת באמבטיה חמה לאחר שהתמלאה אדים. ניתן להוסיף שמן אקליפטוס למכשיר אדים שיכול לסייע.
יש לכם מלח בבית? זה הזמן להוסיף אותו למים חמים ולגרגר. על פי מחקרים, גרגור מים יכול להחליש את הסימפטומים של דלקות בדרכי הנשימה העליונות ולהפחית משך ועוצמת סימפטומים של הצטננות כמו שיעול.
המלצה נוספת היא לקצוץ רבעים של בצל, כיוון שהאדים העזים שפולט הבצל בעת החיתוך שלו יכולים לעזור לשיעול. אפשר להשאיר את הבצל על צלחת ליד המיטה בעת השינה. חפשו גם סירופים לשיעול המבוססים על חומרים טבעיים שיתאימו למצבים של שיעול יבש או רטוב ויסייעו לכם להיפטר כמה שיותר מהשיעול הטורדני.

*** גרינטוס מבית פרמה גורי הוא סירופ טבעי שמבוסס על הרכבים מולקולריים צמחיים ודבש, ומקל על השיעול, מגן על הרירית ועוזר לסלק ליחה. מתאים למצבים של שיעול יבש ולח.

Related Post

התייר הרוחני

Posted by - July 12, 2021 0
זאב בן אריה, סופר ומומחה לטיולי תרבות מיסטיקה ומסורות רוחניות משיק סדרה של 11 ספרי טיולי רוח ותרבות ברחבי העולם…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility