משרד הכלכלה והתעשייה יוצא לדרך עם תכנית חדשה להנגשת ייעוץ פנסיוני לעצמאים ולבעלי עסקים קטנים ובינוניים

6 0

 

יועץ פנסיוני בלתי תלוי יעניק תכנית פנסיונית מותאמת אישית לבעל העסק במחיר מפוקח של כ-1,500 שקלים בלבד

עלות הנמוכה בכ-70% מהמחיר המוערך בשוק.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: "מחובתנו לדאוג לציבור העצמאיים לנצל בדרך המיטבית את חוק פנסיה לעצמאים, במטרה להבטיח את קצבת הפנסיה לאחר פרישתם מהעבודה והצורך הבסיסי להזדקן בכבוד"

 

משרד הכלכלה והתעשייה יוצא בימים אלו עם תכנית חדשה עבור עצמאים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים שמטרתה- הנגשת ייעוץ פנסיוני. התכנית תופעל על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות מערך השטח-

'מעוף', זאת בהמשך לחוק פנסיה לעצמאים שנכנס לתוקפו בינואר 2017 הקובע כי עצמאים חייבים להפריש כספים עבור הפנסיה.

כצעד לעידוד המהלך משקיעה המדינה מדי שנה כ-380 מיליון שקלים, לטובת הפרשות הפנסיה של עצמאים. הצורך בהתערבות המדינה הגיעה נוכח העובדה כי כ-50% מציבור העצמאים בישראל לא הפרישו כספים לטובת הפנסיה.

 

על פי נתוני הלמ"ס נראה כי רק לכ-58% מהעצמאים יש הסדרי פנסיה חדשים לעומת כ-76% מהשכירים. עוד עולה כי מבין העצמאים שיש להם הסדר פנסיוני, לכ-48% יש קרן פנסיה, 41% קופת גמל, 40% ביטוח מנהלים ול-31% יש ביטוח חיים עם מרכיב חסכון. כמחצית מהעצמאים אינם יודעים כלל מה הן הטבות המס שנובעות מהסדר הפנסיה שלהם, כ-26% יודעים באופן חלקי ורק כ-22% יודעים במדויק. בנוסף, כ-44% מהעצמאים אינם יודעים כלל איזה סכום יעמוד לרשותם כאשר יפרשו.

 

שירותי הייעוץ הפנסיוני המוענקים היום בשוק העסקי, מוערכים בעלות של כ-5000 שקלים, עלות התכנית המוצעת על ידי הסוכנת לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, נמוכה בכ-70% מהמחיר המוערך בשוק ותוצע בעלות סמלית של כ 1500 שקלים.

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: "מחובתנו לדאוג לציבור העצמאיים ולאפשר להם ליהנות מכלים פנסיונים שיסייעו להם להתכונן ליום שבו יפרשו לגמלאות. באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים אנו מעניקים מגוון כלים המסייעים לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים בעבודה היום יומית, בזכות תכנית הייעוץ הפנסיוני, אנו עוזרים להם לחשוב יחד על היום שאחרי הפרישה ואיך להתכונן בצורה המיטבית עבורם".

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "הנתונים האחרונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים כי לכ-58% מהעצמאים יש הסדר פנסיוני כלשהו, זאת לעומת כ-76% מהשכירים. מדובר בפער גדול שיכול לקבל מענה על ידי נתינת הכלים הנכונים והעלאת המודעות בכל הקשור להפרשת כספים לחיסכון הפנסיוני. מטרת התכנית היא לגשר על הפערים ולתת לעסקים הקטנים והבינוניים נקודת פתיחה שווה והוגנת".

 

 

 

 

תמר שמחי, מנכ"לית מעוף מישור החוף והגליל המערבי: "במסגרת התכנית, מעוף ינגיש לבעלי עסקים, באמצעות יועצים פנסיוניים מורשים, את המידע העדכני ביותר בתחום הפנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וקופות גמל. היועצים ינתחו את צרכי בעלי העסקים, בהתבסס על מאפיינים אישיים, משפחתיים ועסקיים, ובסופו של תהליך בעלי העסקים יקבלו תכנית פנסיונית  עם מסלולים מותאמים עבורם.

אנו קוראים לבעלי העסקים שעדיין לא הסדירו את הפנסיה שלהם לפנות אלינו וליהנות משירות מקצועי בעלות  נוחה".

 

מעוף, הינו מערך השטח הארצי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, שמטרתו לקדם עסקים ויזמים בישראל. שרותי מעוף מוענקים בהתאמה לצרכי העסק והפיתוח האזורי, וכוללים בין היתר: מיפוי עסקי, ייעוץ פרטני במגוון תחומי הניהול העסקי, הדרכות וכנסים מקצועיים, ליווי בגיוס מימון, פרויקטים מיוחדים, הטבות ומענקים ומתן מידע על כלל כלי הסיוע הקיימים במימון ובפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה.

למידע נוסף: מעוף –  1-700-720-722 [email protected]

 

לפרטים נוספים:  תקשורות יעל שביט – 04-6930530

Related Post

הושק מטה יש עתיד בנתניה

Posted by - 22 בינואר 2019 0
כשהוא מלווה בחברי הכנסת הנתנייתים, יואל רזובוזוב ועליזה לביא, חנך יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, את מטה נתניה. ביום…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות