"משקיעים בחינוך"

2 0

25 תלמידי כיתות י' המשתתפים בפעילות עמותת יוניסטרים בנתניה, התארחו השבוע בחברת ״מגדל״, שם ערכו חזרה גנרלית לפאנל השקעות של שנה ב׳. התלמידים מבתי הספר ריגלר, אלדד, חיים גורי, שפירא, בר אילן, שטקליס, שרת, שי עגנון  וגוטמן, ישתתפו בשבוע הבא בגמר הפאנל שייערך בחברת מטא.

פאנל השקעות הוא אירוע שבו החניכים מעבירים פרזנטציה ובונים מצגת באנגלית. המטרה היא לגייס כספים ממשקיעים לצורך המשך פיתוח המיזם.

המיזם של תלמידי העמותה בנתניה נקרא cookeat. מדובר באפליקציה שבה ניתן לקבל מתכון מפורט כולל סרטון מושקע במיוחד עם אפשרות משלוח של כל המצרכים הנדרשים לצורך הכנת המנה.

פאנל השקעות הוא אירוע ארצי של יוניסטרים, שבו קבוצות של הארגון מכל הארץ מציגות את המיזמים שלהן בפני אנשי עסקים והייטק בכירים. המשקיעים מתבקשים להשקיע בקבוצות השונות וכל קבוצה זוכה בסכום אחר בהתאם לבחירת המשקיעים.

מיזם חדש בבי"ס רבין: למידה רב כיתתית, ללא ספרים ומחברות

במסגרת "מפגשים בקטנה" – מפגשי למידת עמיתים בקהילת מנהלי החינוך היסודי, התארחו בבית הספר רבין מנהלות מבתי ספר ברחבי העיר. במפגש הציג צוות בית הספר רבין, תהליך חדשני של "ארגון למידה אחר" ופריצה של גבולות הכיתה באמצעות קיום שיעורי שפה ומתמטיקה שכבתיים חוויתיים.

בשיעורים אלו תלמידי כיתות האם מהשכבה לומדים יחד ויוצרים חיבורים וקשרים חברתיים חדשים.

מימד נוסף למפת המדינה בגן "מורשת זבולון"

הגננת איריס תשובה, יחד עם הסייעות שרית ולאה, הכינו לכבוד יום העצמאות פעילות בנושא מפת הארץ. הילדים למדו להכיר את מפת ארץ ישראל, את גבולות המדינה ואת הערים הגדולות. הם הכינו בתים, עצים וגם את מגדלי עזריאלי והפכו את המפה למרכז פעיל בגן.

ב"גן עוז ישראל" למדו על דמותו של הרב מרדכי אליהו

הגננת שירה גבריאלי והסייעת רחל נאמן, לימדו את הילדים, במסגרת שבוע החמ"ד, על דמותו של  הרב מרדכי אליהו זצ"ל. הם שמעו סיפורים על פועלו והכינו יצירות של הרב בעקבות הסיפור ׳בלב שמח׳ מתוך ספריית פיג׳מה, שהילדים קיבלו לכבוד חגיגות שבוע חמ׳ד.

בבית הספר עמיטל צפו הילדים בהצגה והתפללו, בעקבות מורשתו של הרב מרדכי אליהו

שבוע החמ"ד בבית הספר עמיטל צוין בסימן "אני שייך לעם ישראל". התלמידים צפו בהצגה של תיאטרון נדודים שעסקה בדמותו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל ובהמשך – שרו הילדים את המנון החמ"ד, התפללו יחד "תפילת רבים" להצלחת החיילים ולשיבת החטופים לשלום.

תלמידי התיכון הטכנולוגי דתי קיבלו תעודות זהות בעת ביקורם בכנסת

תלמידי התיכון הטכנולוגי דתי בשכבת י', יצאו לביקור בכנסת ישראל, לטקס קבלת תעודת הזהות שנערך להם במשכן הכנסת. את היום פתחו התלמידים בתפילה בכותל ובלמידת מורשת הכותל.

בהמשך – נפגשו התלמידים עם חבר הכנסת אלי דלל מנתניה וקיבלו ממנו הסבר על עבודת הכנסת ובית הנבחרים.

תלמידי בי"ס יונתן למדו על הירח: האם יגיעו לשם בגיל 21?

תלמידי שכבת ג' עקבו במשך 3 שבועות אחר מופעי הירח. הם למדו באילו מופעים רואים את הירח לאורך החודש, מתי נראה הירח כבננה דקה ומתי נראה כירח מלא.

התלמידים הציגו את העבודות שלהם בפני כל ילדי הכיתה ושיתפו בחוויות שלהם בעקבות משימת התצפית.

בבי"ס אורגד העצימו את ההורים בשיח רגשי ממשפטי הנופלים

אסיפת ההורים בבית הספר אורגד סבבה השנה סביב שיח רגשי בעקבות משפטי החיילים הנופלים. ההורים בחרו משפט מלא השראה ושוחחו על ילדם דרכו: השאיפות שלהם, החלומות אותם ירצו להגשים, המטרות שהציבו והשיגו ועוד מטרות שיציבו ודרכים להשגתן, מצוינות אליה הם שואפים להגיע, טיפוח ערכים ועוד.

תלמידי תקשורת מקמפוס עולם שטקליס סיירו בערוץ 13

תלמידי כיתות תקשורת ח’7 ו-ט’7 יצאו לסיור מרתק באולפני חדשות 13 שבנווה אילן, שם זכו להכיר מקרוב את עולם התקשורת והעיתונות,  ראו איך מופקים התכנים שאנחנו צופים בהם מדי יום, הכירו את הצוות המקצועי שעומד מאחורי המצלמות ולמדו על התהליכים המורכבים הכרוכים בהפקת תוכניות חדשות.

בחט"ב אלדד למדו על מציאות רבודה VR

תלמידי כיתות ז', ח' ו- ט' בביה"ס אלדד למדו מתחילת השנה את נושא המציאות הרבודה. הם בנו ערכות של משקפי תלת מימד מקרטון, למדו על האשליה האופטית וביום שיא שנערך בבית הספר, הם התנסו במרחבים וירטואליים והתמצאות, כולל הכנה לקראת עולמות העתיד, כחלק מפרוייקט העצמה טכנולוגית.

כל הדרך לבית המרקחת

תלמידי ח׳ וט׳ הלומדים בעתודה הטכנולוגית מדעית בתיכון תמר אריאל סיימו קורס "רוקחות עולם". התלמידים ערכו היכרות עם המושג תרופה, עם סוגי התרופות השונים ועם דרכי לקיחת התרופות. הם התנסו בניסויים המדמים תהליכים כימיים וצפו בסרטונים בנושא תרופות וגוף האדם.

שבוע ספורטיבי ועמוס זכיות לנבחרות תיכון "טשרניחובסקי"

נבחרת ה"סטריט בול" זכתה במקום ה-1 בטורניר סטריט בול (כדורסל בהרכב של 3*3) 

לנבחרות בקטגוריות של כיתות ז'-ח' בנות ו-ט' בנות. הבנות של שכבת ז' זכו במקום הראשון והשלישי.

בתחרות בדמינגטון (כדור נוצה) זכו התלמידים במקום הראשון בקטגוריית בנים ט׳ ובמקום השלישי בקטגוריית בנות ז'-ח'.

בתחרות ניווט מול בתי ספר אחרים,  הוזנקו מעל ל-25 זוגות תלמידים, ב-3 מסלולים (קל-בינוני-קשה). נבחרות טשרניחובסקי זכו במקום הראשון במסלול הבינוני, במקום השני במסלול הקשה ובמקום השלישי במסלול הקל.

מחוננים ב"אלדד"  למדו ערכים בסדנת הקווים ובסיוע סוקרטס

52 תלמידי מסלול מחוננים מכיתות ז'-י', לקחו חלק בסדנת 16 הקווים.

מדובר בתוכנית המקנה לתלמידים 16 ערכים המנחים אותנו בהתנהלותנו מול בני האדם. תפיסה זו גורסת כי אם נדבק בערכים אלו, נזכה בחיים מלאי משמעות ובחוסן לבניית שלווה. בין הערכים – ענווה, חדווה, נדיבות ועוד.

תלמידי חטיבות ותיכונים השתתפו בחדרי בריחה כחלק מההסברה נגד עישון

בכנס ארצי למניעת עישון השתתפו מנתניה תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים:  טשרניחובסקי, אלדד, חיים גורי, שי עגנון, גוטמן ומשה שרת.

במהלך הכנס שמעו התלמידים הרצאה מפיה של דנה פרוסט מהאגודה למלחמה בסרטן על השפעת העישון על חיינו.

Related Post

הסכם ממון

Posted by - 21 במרץ 2018 0
בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות מבינים כי הסכם ממון הינו הסכם לגיטימי בין בני זוג זאת בניגוד לדעה הרווחת בעבר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות