משפחה בטרנס

8 0

במסגרת מיזם "קולנוע בגבעה" יוקרן במתנ"ס גבעת אולגה הסרט "משפחה בטרנס", זוכה פסטיבל דוקאביב 2018 לפרס הסרט הטוב. 

במסגרת מיזם "קולנוע בגבעה" יוקרן במתנ"ס גבעת אולגה הסרט "משפחה בטרנס", זוכה פסטיבל דוקאביב 2018 לפרס הסרט הטוב.

מיזם "קולנוע בגבעה" מתקיים בשיתוף עם מפעל הפיס, מתנ"ס גבעת אולגה, הפועל במסגרת החברה למתנ"סים, ועיריית חדרה. במסגרת המיזם מוקרנים סרטים דוקומנטריים ישראלים ומתקיים מפגש עם יוצריהם או עם גיבורי הסרט.

בכל יום רביעי האחרון בכל חודש יוקרנו במתנ"ס מיטב הסרטים הדוקומנטריים הישראלים. לפני ההקרנה נהנה הקהל מכיבוד ומשקאות חמים וקלים, הכלולים במחיר הכרטיס.

הסרט הראשון שהוקרן היה הסרט עטור השבחים והפרסים "פוטו פרג'", ובסיומו התקיים מפגש עם יוצר הסרט קובי פרג', שדרן, שחקן, במאי קולנוע ותסריטאי.

לדברי מנהלת המתנ"ס איה אנגל, המיזם יצא לדרך בהצלחה גדולה. כל הכרטיסים להקרנת הבכורה אזלו וקהל רב התענג על הסרט והמפגש עם היוצר המוכשר קובי פרג'.

הסרט השני בסדרה, "משפחה בטרנס", יוקרן ביום רביעי ה-27 בפברואר. זהו סרט עטור פרסים שמצליח מאוד בארץ ובעולם. הסרט מתעד מקרוב משפחה מנהריה, זוג וארבעה ילדים, מהרגע שאבי המשפחה יוצא במפתיע מהארון ומחליט להפוך לאישה. לאשתו לוקח זמן לעכל את הדבר, והיא מבינה כי בעקבות השינוי היא צריכה לקבל החלטה – האם להישאר או להיפרד. לאחר מחשבות והיסוסים היא מחליטה לתת לזה סיכוי. למרות הקשיים האישיים והסטיגמות החברתיות, בני המשפחה מתעקשים להישאר ביחד, ומאמינים שהאהבה תנצח את כל הקשיים. אבל דווקא כשנדמה שהמסע המגדרי של האב מגיע ליעדו בשלום, מאיים על הזוגיות המסע האישי של אשתו. בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט אופיר טריינין.

המנהל האמנותי של סדרת "קולנוע בגבעה" הוא מיקי שטיינר, במאי דוקומנטרי בעצמו ומנהל אמנותי של פסטיבלי מוסיקה וקולנוע. לדבריו, "הסרטים הדוקומנטריים הישראלים עושים כבוד ליצירה הישראלית בפרט ולישראל בכלל בכל העולם ויש לנו את הזכות ותחושת השליחות להציגם לכמה שיותר אנשים".

לדברי איה אנגל, "אנחנו שמחים לארח אצלנו באולם התרבות את מיטב הסרטים הישראליים וכמובן מפגש עם יוצריהם. קהל היעד שלנו הוא כל שוחרי התרבות באשר הם, וכמובן בראש ובראשונה תושבי השכונה".

Related Post

מציגים בגאווה

Posted by - 7 ביולי 2021 0
בחדרה נעלו את חודש הגאווה עם שני אירועים מרגשים בבית רם ובמקלט 22 חודש יוני מצוין ברחבי העולם כחודש הגאווה.…

"שרדתי את המלחמה ההיא"

Posted by - 21 בינואר 2018 0
ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה תוצג בחדרה תערוכה המוקדשת לווטרנים לוחמי מלחמת העולם השנייה. הציבור מוזמן   כחלק מאירועי ה-70…

חנוכה עם צרכים מיוחדים

Posted by - 17 בדצמבר 2020 0
במרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה ציינו את חנוכה במסיבה עליזה לילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם במרכז למשפחה שמפעיל אגף הרווחה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות