"משפחה אחת"

7 0

קארין ולריה יסקוב, בת 17.5 מחדרה, מספרת על ההשתייכות האישית שלה למחלקת הנוער והילדים של עמותת "משפחה אחת" שתומכת ומסייעת לנפגעי טרור ובני משפחותיהם.

קארין ולריה יסקוב , רק בת 17 וחצי , אבל בוגרת במיוחד. משתפת את עיתון "השבוע בחדרה " באומץ רב ובנחישות בקשר המיוחד שלה עם עמותת "משפחה אחת "  

"למעשה נכנסתי לעמותת 'משפחה אחת' עוד לפני שנולדתי" מספרת קארין, שנולדה שבעה חודשים לאחר שאביה, אבנר ולרי, נפל במבצע חומת מגן בג'נין בשנת 2002. "זה קשה לגדול בלי דמות אבהית ואני לא מאחלת לזה לאף אחד. העובדה שנולדתי אחרי שהוא נהרג בלי לדעת מיהו ובלי להרגיש אותו זה משהו שמאוד חסר, אבל בגלל שנולדתי אחרי שהוא נהרג אני חושבת שזה יותר קל מאשר להיוולד לאבא שאת כבר מכירה".

החודש חל יום הנוער הבינלאומי, יום שנקבע על ידי האו"ם. המטרה של היום הזה הוא להכיר בפוטנציאל ובהישגים של הנוער והעלאת המודעות באוכלוסייה זו.

מתי התחיל הקשר שלך עם העמותה ?

עמותת "משפחה אחת", מסייעת לכ- 3,500 נפגעי טרור ומשפחות שכולות קיימת גם מחלקת ילדים ונוער.

"כבר בגיל שש התחלתי ללכת למחנות הנוער של העמותה" מספרת קארין. המחנה המדובר הוא טיול שהעמותה מארגנת בתקופות החגים או החופש הגדול. הוא נמשך כמה ימים ובמהלכו מתקיימות פעולות שונות. מחנה הקיץ הוא הארוך ביותר, וכולל גם שבת משותפת עם קבלת שבת וכל מה שמשתמע מכך.

 קארין ממשיכה בתיאורה: "לא הייתי מפספסת אף מחנה. המחנה הוא טיול של כמה ימים עם לינה, שבו כולם מתאספים במקום מפגש ועושים פעילויות משמעותיות. מחנה הקיץ הוא המחנה הכי ארוך ואנחנו עושים בו קבלת שבת ביחד וארוחות. יש לכל חניך מדריך משלו שהם בקשר רציף איתו. אני בקשר עם כל המדריכים שהיו לי בכל המחנות. גם כל החברים הטובים שיש לי היום הם החברים שהכרתי במהלך המחנות האלה".

המדרכים ממשיכים לשמור על קשר עם החניכים גם מחוץ למחנות ובמהלך היום יום.

תוכנית "אח בוגר"

בעמותה קיימת גם תכנית 'אח בוגר', שהיא תכנית לילדים ונוער שאיבדו הורה או אח/ות, איבדו מקור חשוב ליציבות ולביטחון. משפחה אחת מצמידה להם חונכים המצויים עמם בקשר שוטף, ישיר ותומך. הם נפגשים אחת לשבוע מבלים יחד, מכינים שיעורי בית, משוחחים בטלפון וברשתות החברתיות ונמצאים יחד בימי-הולדת כמו גם באזכרות. האח הבוגר מהווה מודל אכפתי וקשוב, וכן מסייע בהתפתחות ותהליך הצמיחה של החניך ונכון לסייע לו בכל עת.

הייתי בתוכנית הזאת שהייתי יותר קטנה ואני חושבת שהיא מאוד עזרה לי. קיבלתי המון כלים לחיים ולמדתי דברים על עצמי. אני חושבת שעמותת משפחה אחת היא מקום מדהים. זה כבר לא משפחה שנייה שלי, הם ממש חלק מהמשפחה הראשונה שלי. דוגמה לכך היא רכזת הצפון של העמותה, בתיה ויינברג, שאני בקשר הדוק איתה, עם משפחתה ועם שאר חברי העמותה. אני לא חושבת שיש עוד מקום כמו העמותה הזו, שיכול להכיל כל כך הרבה אנשים שעברו טלטלות רבות

חופשת הקיץ בחו"ל

מדי שנה גם מתקיימת חופשה לחו"ל. אני טסתי מטעם העמותה כבר 3 פעמים. לפני הטיסה יש פגישה שבה מכירים אחד את השני ולומדים על הטיול שיהיה.

שטסתי לחודש שלם בקנדה בשבוע הראשון הלכנו למשפחות מארחות שתורמות לעמותה. בשאר החודש נוסעים למחנה וממשיכים לעשות פעילויות מגוונות.

מה הלאה קארין ?

 אני מתגייסת במרץ הקרוב ללוחמה. אני רוצה להמשיך את המורשת של אבא שלי, להתגייס לשירות קרבי, להרגיש שאני חלק ממנו וממשיכה אותו.  אני חושבת לאחר שאשתחרר אחזור להדריך בעמותת משפחה אחת.

Related Post

מתקני נגינה במרחב הציבורי

Posted by - 17 במרץ 2021 0
חדרה זכתה בקול קורא להקמת שני גני משחקים מוזיקליים. את הגן הראשון מבין השניים מקימה העירייה בשכונת גבעת אולגה בהתאם…

שיעור אחר לתלמידים

Posted by - 31 במרץ 2019 0
במסגרת פרויקט "שיעור אחר" למדו בבית ספר "אחד העם" קורס העשרה  בנושא טכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט, לשימוש מושכל ויעיל בעידן המידע. …

סיפורו של גיבור 

Posted by - 23 באוקטובר 2023 0
קפץ על רימון והציל את חיי חבריו: רב"ט מתן אברג'יל הי"ד, בוגר אמית האופק בתוך כל הכאוס וחוסר האונים של…

שנת לימודים בטוחה בדרכים

Posted by - 11 באוגוסט 2019 0
לקראת פתיחתה של שנת לימודים חדשה, נערכה בעיריית חדרה פגישת עבודה משותפת של מטה הבטיחות העירוני עם נציגי הרשות הלאומית…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות