משנים כיוון – מעבודה במשרד לתפקיד של יועץ חיצוני

12 0

רבים בוחרים לעזוב את העבודה הרגילה ולהשתמש בידע שלהם כדי להעניק שירותי ייעוץ. איך עושים את המעבר הזה בצורה נכונה, מה חשוב לזכור ולמה אסור לוותר על הכשרה פורמלית? הנה כל הפרטים. 

עובדים מחפשים כל הזמן דרכים חדשות להגדיל את פוטנציאל ההשתכרות, לאתגר את עצמם ולהתקדם בקריירה. זו נטייה טבעית שמשותפת לשכירים, עצמאיים ואפילו מנהלים ואין שום סיבה להתעלם ממנה.

חוץ מזה, יש אנשים שנולדו לייעץ ושעבורם עזרה לאחרים מהווה מקור אדיר לסיפוק. אותם אנשים יכולים לשקול מעבר מעובדים לתחום הייעוץ ולהפיק מהמהלך הזה שורה ארוכה של יתרונות. המעבר רלוונטי לכל גיל והוא מתאים מאוד לעידן המודרני שבו עובדים לא מרגישים מחויבות לאותו מעסיק.

כך תבצעו הסבה לייעוץ

שינוי כיוון מעבודה לתפקיד של יועץ חיצוני כרוכה בכמה התאמות. ראשית, את המעבר נכון לעשות בהדרגה ורק לאחר שצוברים מספיק ידע לגבי התחום שבו מעוניינים להשתלב. ברירת המחדל היא להשתלב באותו תחום שבו צברנו ניסיון כעובדים, אך יש אפשרות להרחיב את היריעה ולקחת כלים מעולם ידע מסוים לעולם ידע אחר. למעשה, זו לעיתים קרובות השיטה הטובה ביותר להציע שירותי ייעוץ עם ערך מוסף.

שנית, יועץ חיצוני נדרש להיות בעל יחסי אנוש מעולים כי הוא מנהל מערכת תקשורת עדינה עם הלקוחות שלו. הוא אמנם לא זה שמבצע את העבודה בפועל, אך תחומי האחרית שלו לא פחות רגישים. יועץ טוב יידע כיצד להעביר את המסר לנמען, באיזה נקודות להתמקד וכיצד לקבוע יעדים ומטרות. הוא אמור להיות העוגן עבור אנשים שמשתמשים בשירותי הייעוץ שלו ויחסי אנוש טובים יעזרו לכל הצדדים להשיג את המטרה המשותפת.

האם ידע בהכרח הופך אותו ליועץ טוב?

הטעות הנפוצה היא לחשוב שהידע שנצבר לאורך שנות העבודה כשכירים, עצמאיים או מנהלים מספיק בשביל להשתלב בתחום הייעוץ. בפועל, ידע מקצועי לבדו לא יהפוך אף אחד ליועץ טוב. השאלה החשובה היא כיצד מעבירים את הידע הזה ובאיזה כלים משתמשים על מנת לייעץ לאנשים אחרים.

מומלץ לשקול שינוי כיוון מעבודה סטנדרטית לתפקיד של יועץ חיצוני רק על רקע הכשרה ולימודים מתאימים. אפשר לעשות זאת באמצעות תואר שני בייעוץ ארגוני ויש גם מסלולי הסבה ישירות מהתואר הראשון. מטרת הלימודים היא לתת ליועץ כלים פרקטיים, לאפשר לו התנסות במתן שירותי ייעוץ בסביבה סטרילית ובטוחה ולהנחות אותו בעזרת מידע קונקרטי ותאורטי.

בסופו של דבר, הכשרה פורמלית היא זו שעושה את ההבדל בין עובד רגיל ליועץ מקצועי. ההכשרה מסייעת ליועץ להכיר את התחום שבו הוא עומד להשתלב עוד לפני עזיבת מקום העבודה או נטילת סיכונים. זו דרך מעולה לעבור מעבודה במשרד לתפקיד של יועץ חיצוני ושיטה טובה להכיר אנשים חדשים.

 

(קרדיט תמונה: https://www.pexels.com/photo/adult-agreement-blur-brainstorming-630839/)

Related Post

קוראים בכיף

Posted by - 25 בספטמבר 2019 0
ספריית מדיה – טק גלי ים נתניה יצאה בפרויקט חדש ומיוחד, בו היא מחברת בין מתנדבים, לבין תלמידים מבתי ספר…

משוחררים להייטק

Posted by - 1 בפברואר 2022 0
מחזור ראשון של  Qualitest להכשרת בודקי תוכנה עבור חיילים משוחררים הסתיים בהצלחה מאת יקיר ישראל המחזור הראשון של קורס בודקי תוכנה של…

איפור ילדים לפורים

Posted by - 1 במרץ 2020 0
על השאלה איך מאפרים ילדים, עונים מומחי צבעי האיפור מבית קימיון; כן, אפילו עם שתי ידיים שמאליות ניתן לצייר על…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות