משמר המפרץ – גרסת נתניה

8 0

קבוצת מתנדבות שעברו הכשרה, עוסקות בימים אלה בפעילות הסברה וניקיון פסולת בחופי נתניה – פעילות המשותפת לעיריית נתניה והחברה להגנת הטבע.

במסגרת הפעילות העירונית לשמירה על הסביבה מסיירות מתנדבות, תושבות העיר, בחופי הרחצה,  ומקיימות פעילות הסברה למתרחצים אודות צמצום השימוש בכלי פלסטיק ומוצרים חד פעמיים ושמירה על חופי הרחצה. פעילות זו של עיריית נתניה-אגף איכות הסביבה, מנהלת החופים ובליווי החברה להגנת הטבע, נערכת במטרה להעלות את המודעות בקרב הציבור לשמירה על ניקיון החופים והים.

המתנדבות, צעירות ומבוגרות, מגיעות אל חופי הרחצה פעמיים – שלוש בשבוע בשעות הבוקר ואחה"צ, עוברות בין המתרחצים ומסבירות על נזקי הפלסטיק וההשפעות על מגוון החי בים, חשיבות צמצום  השימוש במוצרי פלסטיק וחד פעמיים וזמני ההתכלות של החומרים, שמירה על הניקיון, ואף מגייסות את המתרחצים לאסוף אחריהם את הפסולת.

קבוצת המתנדבות פועלת במהלך כל השנה: בעונת הרחצה בחופים, ובשאר ימות השנה מקיימות הסברה לתלמידי בתי"ס כולל סדנאות חווייתיות. במסגרת תהליך גיבוש הקבוצה, נבחר הסלוגן "נתנ-ים שומרים עליו כולם".

מרינה אלישע – מנהלת מח' חינוך סביבתי באגף איכות הסביבה מציינת את חשיבות הפעילות של הקבוצה, שחברותיה תורמות רבות מזמנן החופשי והידע שצברו במהלך ההכשרות, במטרה להעביר את המסרים לשמירה על הסביבה וצמצום הצריכה בכלים חד פעמיים בכלל ובחופי הים בפרט-

"העיר נתניה התברכה ברצועת חוף של 13 ק"מ, וחופיה הם בין היפים בארץ. כל החופים המוכרזים בעלי תו תקן בינלאומי "הדגל הכחול", ויש צורך בשיתוף הציבור לצורך שמירה על  סביבה נקייה מפסולת לנו ולבע"ח".

בנוסף, החל מה-14 בספטמבר יתקיים שבוע ניקיון חופים בינלאומי. במהלך שבוע זה, ינקו מיליוני אנשים את חופי הים, האוקיינוסים, הנחלים והאגמים. הציבור מוזמן לקחת חלק בפעילות מבורכת זו.

פרטים נוספים באתר האינטרנט העירוני.

 

צילום-עיריית נתניה

 

 

Related Post

נתניה – רשות חזקה ואיתנה

Posted by - 7 באוגוסט 2023 0
הנהלת העירייה אירחה השבוע את מפקד פיקוד העורף, האלוף רפי מילוא, לפגישה מקצועית, סקירה והצגת התכנית האסטרטגית למוכנות העיר לתרחישי…

ההרכב של מצגת למשקיעים

Posted by - 29 בינואר 2020 0
כאשר אתם מעוניינים לגייס משקיעים פוטנציאליים, אחד מהשלבים הניכרים בתהליך הוא מצגת למשקיעים. מצגת המשקיעים תושתת על התכנית העסקית שלכם,…

שבתרבות בכפר יונה

Posted by - 18 ביולי 2023 0
בשבת האחרונה ויתרו על המזגן כ-300 תושבים, ומילאו עד אפס מקום את האולם בחט"ב "עתיד". באירוע התארחו שר הביטחון והרמטכ"ל…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות