משימה במהירות הרוח

7 0

חיילי גרעין "שירוקו" של תנועת "מכבי הצעיר" הגיעו לפרק משימה בחדרה, ויסייעו במשך שנת הפעילות בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בעיר. 

בטקס צנוע באולם הישיבות בעירייה קיבל ראש העיר צביקה גנדלמן את פניהם של חיילי גרעין "שירוקו" של תנועת "המכבי הצעיר", אשר הגיעו לפרק משימה בחדרה.

גרעין "שירוקו" (רוח חזקה) מונה 12 חיילים וחיילות שישהו בחדרה שנה ויפעלו בשעות הבוקר בחטיבות הביניים ובתי ספר תיכונים ברחבי העיר, ובשעות אחר הצהריים במרכזי הפנאי בשכונות. בנוסף לפעילות החינוכית חברתית, יפעלו חברי הגרעין להעלאת המודעות לשירות משמעותי בצה"ל.

מדי שנה קולטת חדרה גרעיני נח"ל המגיעים לעיר למסגרת שנתית, ופועלים בבתי הספר  ובמועדוני נוער במטרה להעניק לתלמידים סיוע ברמה הלימודית, וכן העשרה חברתית חינוכית וערכית. הפעילות מתבצעת במסגרת מחלקת הנוער של העמותה העירונית "פנאי העיר".

בטקס לקבלת פני הגרעין השתתפו ראש העיר צביקה גנדלמן, סמנכ"לית חברה וקהילה ד"ר אסנת ספורטה, עוזר ראש העיר איציק נחמני, מנהלת המחלקה לנוער ב"פנאי העיר" יעל יעקבי, ורכז מועצת הנוער ומלווה הגרעין שרון בר.

ראש העיר שוחח עם חיילי הגרעין, התעניין מאין הגיעו לחדרה, וסיפר להם על התפתחותה וקידומה של העיר בשנים האחרונות. גנדלמן עדכן את חיילי הגרעין כי לאחרונה הונחה אבן פינה להקמת מבנה חדש לתנועת הנוער "המכבי הצעיר", בסמוך לכיכר תנועות הנוער, וציין כי בכך הם יכולים להבין את החשיבות הרבה שמייחסת העירייה לפעילותן של תנועות הנוער בעיר. ראש העיר איחל להם הצלחה במשימתם, וכן שהות מעניינת ומשמעותית עם עשייה מבורכת, והזמינם לקחת חלק בפעילויות עירוניות.

ד"ר ספורטה אמרה כי בפועלם עשויים חיילי הגרעין להשפיע ואף לשנות את חייו של ילד, ולכן עשייתם חשובה ביותר.

ההצלחה של גרעיני הנח"ל בעיר היא תוצאת שיתוף פעולה של האגף ביטחוני-חברתי, מערך מג"ן (מורות חיילות, גדנ"ע ונח"ל), מינהל חברה ונוער במשרד החינוך, עיריית חדרה ומחלקת הנוער בעמותה העירונית "פנאי העיר" המרכזת את פעילות חברי הגרעין.

 

 

Related Post

חוגגים ומתרגשים

Posted by - 24 בנובמבר 2019 0
במית"ר "נירים" חגגו סיגד בהתרגשות כפולה, גם לרגל החג וגם לקראת מסע השורשים באתיופיה שאליו עומדים לצאת חניכי המית"ר והוריהם…

כותבים צעירים ומצטיינים

Posted by - 9 בפברואר 2020 0
כותבים צעירים מבית  ספר "יבנה" יתחרו בגמר הארצי, המהווה אירוע שיא בתכנית המשותפת למרכז הישראלי לחדשנות בחינוך ועיריית חדרה מאת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות