משוחררים להייטק

9 0

מחזור ראשון של  Qualitest להכשרת בודקי תוכנה עבור חיילים משוחררים הסתיים בהצלחה

מאת יקיר ישראל

המחזור הראשון של קורס בודקי תוכנה של חברת "Qualitest" בנתניה הסתיים בהצלחה, כאשר כ-65% מהם כבר נקלטו לעבודה בשוק ההייטק, הודות לשת"פ של עיריית נתניה-מרכז צעירים הגג וחברת בדיקות התוכנה "Qualitest".

44 צעירים וחיילים משוחררים סיימו השבוע (שני) קורס בן 4 חודש בו הוכשרו והוסמכו כ"בודקי תוכנה". את תעודות ההסמכה קיבלו הבוגרים הנרגשים מראש העיר מרים פיירברג-איכר, מנכ"ל חברת קווליטסט ישראל ומזרח אירופה שי ליברמן, ומסמנכ"ל בכיר בחברה, אביגדור ברכיה.
בימים אלה, תחל קבוצת הצעירים את צעדיה הראשונים בעולם ההייטק הישראלי.

הפרויקט הייחודי נולד לפני כחצי שנה במטרה לסייע בהכשרות מקצועיות לצעירים שמעוניינים להשתלב בענף ההייטק . חברת קווליטסט, חברה למרכז הצעירים "הגג" של עיריית נתניה והחלה באיתור מועמדים מתאימים להכשרה ייעודית לתפקיד בודק תוכנה בהייטק – תפקיד בעל ביקוש רב בתחום. לאחר מבחני קבלה וראיונות אישיים נבחרו מקרב מאות מועמדים – 44 סטודנטים שהחלו את לימודיהם.            

הקבוצה הנבחרת החלה ללמוד ב"גג "בקורס מזורז בן 382 שעות אקדמיות שהועבר על-ידי מרצים מוסמכים מטעם החברה ובסיומו קיבלו כאמור תעודת סיום של "בודק/ת תוכנה". עם תעודה זו נפתחת למשתתפים הדלת לעולם בודקי התוכנה בחברות הייטק. הקורס מסובסד על-ידי עיריית נתניה והחברה בשיעור של  80%  והתקיים בשני מסלולי ערב, על מנת להתאים את הקורס גם לאנשים עובדים שמבקשים לשפר ולשנות את מסלול הקריירה מבלי לפגוע ביכולתם להתפרנס בתקופת הלימודים. המעטפת המקצועית בקורס בנוסף למעטפת הארגונית והצוותית המכילה והמלווה של מרכז הצעירים "הגג"  מהווה את התשתית להצלחה.

כעת כאמור סיימה הקבוצה את לימודיה וכבר כעת נחטפו בוגריה לשוק התעסוקה, כאשר 65% נקלטו בחברות שונות בהייטק וקוואליטסט בראשן. לאור הצלחת הקורס הראשון, ייצא קול קורא לאיתור מועמדים מתאימים למחזור הבא.

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר ל"השבוע בנתניה" : "בזמנים בהם חברות היי-טק משוועות לעובדים מוכשרים וצעירים איכותיים שלנו שמתקשים כלכלית עקב השלכות הקורונה על מהלך חייהם. אני רואה חשיבות רבה בקידום הכשרה שיש בצדה תעסוקה איכותית באזורי התעסוקה שלנו. נמשיך להיות עם היד על הדופק ולטפח את הצעירים שלנו-דור העתיד". 

סגנית ומ"מ ראש העיר שירי חגואל-סיידון ל"השבוע בנתניה" : "כממונה על הנוער והצעירים, אני רואה חשיבות רבה בסיוע לצעירי העיר ברכישת השכלה ומציאת מקומות עבודה טובים. החיבור עם חברת Qualitest יצר תהליך שלם שהחל באיתור צעירים מתאימים לקורס בודקי QA שהעירייה סבסדה באופן משמעותי והדובדבן שבקצפת הוא מציאת מקומות עבודה לכל הצעירים שלקחו חלק בקורס. זהו פרויקט שהוא בגדר שליחות של ממש".

מנהלת אגף נוער וצעירים בעיריית נתניה, מאריתו קבדה: "אנו נמצאים בעידן משתנה המביא לפתחם של צעירים אתגרים לא פשוטים. הגג, הבית לצעירים של עיריית נתניה, ימשיך לקדם מיזמים איכותיים ולחבור לשותפים ידידים על מנת לתת מענים לצעירים בכלל תחומי החיים".

מנכ"ל Qualitest ישראל ומזרח-אירופה, שי ליברמן: "חברת קווליטסט פועלת בשנתיים האחרונות כדי לצמצם את הפגיעה בשוק התעסוקה שנולדה כתוצאה מהופעת וריאנטים של מגיפת הקורונה, זאת באמצעות הכשרות ייעודיות והשמות בהייטק. הצלחת הקורס ואחוזי ההשמה הגבוהים של בוגריו מוכיחים שהכשרות מקצועיות שמונהגות על-ידי הרשויות המקומיות ובתמיכה ממשלתית רחבה הן מפתח חיוני להחזרת המשק הישראלי לאיתנו ולהתמודדות עם משבר התעסוקה בהייטק.            
ישנם אלפי מוחות נפלאים בנתניה, בשדרות, בכרמיאל, פתח תקווה, בפריפריה ובמרכז שרק מחכים שניתן להם את ההזדמנות ועלינו חברות ההייטק החובה להרחיב את המגוון האנושי. אני מבקש להודות לראשת העיר, הגברת מרים פיירברג על השותפות האמיצה ועל יכולתה הבלתי נדלית להפוך חזון למציאות עבור תושבי עירה".           

Related Post

קולגן – מה זה בעצם?

Posted by - 21 בינואר 2024 0
ידע הוא המשאב החשוב ביותר שעומד לרשותך בתהליך בניית שגרת טיפוח מדויקת לצרכי העור שלך. כשזה מגיע לשמירה על עור…

מצילים חיים

Posted by - 24 בפברואר 2022 0
צוות מד״א שהגיע לביתו של ד״ר אלייב אלחן בעיר, הציל את הרופא שלקה בליבו.לפני מספר שבועות, התמוטט בביתו בנתניה ד"ר…
כלי נגישות