מציידים את מרכז הספורט באולם צפרירים

7 0

בסיוע מענק הצטיידות נרכש ציוד למרכז ספורט צפרירים, המשרת אוכלוסיית ילדים, נוער ומבוגרים עם צרכים מיוחדים.

ביוזמת הקרן לפיתוח חדרה ובמהלך משותף ומשולב של הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי, הקרן לפיתוח חדרה, עיריית חדרה ועמותת "פנאי העיר" מומנה רכישת ציוד למרכז ספורט צפרירים ביותר מ-80 אלף שקלים.

חדר הכושר במרכז הספורט בצפרירים הינו יחיד מסוגו בארץ ומהווה מקום מפגש והתפתחות עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים בגילאים שונים וסוגי מוגבלויות שונות.

מרכז הספורט צפרירים ממוקם בשכונת ברנדייס ומשרת אוכלוסיית ילדים, נוער ומבוגרים עם  צרכים מיוחדים. המרכז פועל כמרכז עצמאי, ובמהלך שעות אחר הצהריים משרת מרכז הספורט את האוכלוסיות עם הצרכים המיוחדים.

המרכז פועל שלוש פעמים בשבוע ומתקיימים בו חוגים מגוונים: משחקי כדור; כדורסל, כדורגל והוקי; מחול; יוגה; אמנות; טניס שולחן; בוצ'ה; וחדר כושר.

חדר הכושר באולם הספורט צויד במכשירים ייעודיים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ולאנשים נורמטיביים, שילוב מטיבי בין כלל האוכלוסיות הצורכות את השירותים.

בפעילות המרכז משתתפים כ-50 אנשים באופן קבוע. סוגי המוגבלויות של המשתתפים: שיתוק מוחין, נכויות פיזיות ומוטוריות, נפגעי שריר ועצב, שיתוק ילדים, ניוון שרירים, נפגעי תאונות וכבדי ראייה.

מרכז הספורט מופעל על ידי העמותה העירונית " פנאי העיר" בשיתוף אקי"ם ואיל"ן.

המרכז מרחיב את השירותים הקיימים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ואוכלוסיות נורמטיביות. כך, גדל מספר הנהנים ממרכז הספורט ומתרחב שילובם של אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים עם אוכלוסיות "רגילות".

אולם הספורט בצפרירים נחנך לפני כחצי שנה לאחר שיפוץ יסודי שנמשך כחמישה חודשים, ועלותו הגיעה ליותר מ-5 מיליון שקלים בהשתתפות משרד הפריפריה.

האולם פעיל ושוקק ברוב שעות היום. בשעות הבוקר הוא משמש את תלמידי בית הספר, ובשעות אחר הצהריים משמש את כלל הציבור, כולל כמובן אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, לחוגים ופעילויות במסגרת "פנאי העיר".

בעיריית חדרה שמים דגש גדול על מתקני ספורט המשמשים את כלל אוכלוסיית העיר, הן במסגרות החינוך הפורמלי והן במסגרות החינוך הבלתי פורמלי, וזאת כחלק מקידום הספורט, תרבות הפנאי והבריאות, לטובתם ולרווחתם של תושבי חדרה.

 

Related Post

פרס חינוך מחוזי לגן "ארבל"

Posted by - 16 בדצמבר 2018 0
ועדת הפרס של משרד החינוך מחוז חיפה בחרה את מוסדות החינוך המצטיינים לשנת הלימודים תשע"ח, וביניהם גן הילדים "ארבל", גן…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות