מצדיעים למתנדבים: "ההתנדבות משפרת את בריאות הגוף והנפש"

8 0

באירוע חגיגי נפרדו מתנדבי ומתנדבות שי"ל מיפה ברינדט בת ה-94, מחלוצות המתנדבות בנתניה ומחנה פאר, שבמשך שנים ארוכות סייעה לתושבים בהתנדבות.

באירוע חגיגי ומרגש נפרדו השבוע מתנדבי שי"ל ממתנדבות ותיקות ומסורות, ואף חגגו יום הולדת למתנדב יקר. צוות מתנדבי שי"ל  מונה 40 מתנדבים המסייעים לתושבים במסגרת שירות יעוץ לאזרח, מתוך אמונה, כי מיצוי זכויות האזרח תורם ומשפר את איכות החיים של הפרט והקהילה.

במפגש החגיגי נפרדו המתנדבים וצוות המחלקה להתנדבות מהמתנדבות הוותיקות יפה ברינדט וחנה פאר, שהגיעו לאירוע יחד עם בני משפחותיהם.

יפה ברינדט (94) היא מראשוני המתנדבים במחלקה להתנדבות בעיריית נתניה. היא התנדבה מעל 30 שנה  בשי"ל, ייעצה וסייעה לתושבים בתחומים רבים ומגוונים. גם שנים האחרונות, למרות גילה המתקדם, לא ויתרה על ההתנדבות והמשיכה להגיע ביום הקבוע לקבל את הפונים בחום, אמפטיה, חיוך הכלה והקשבה ודאגה שיופנו ליעוץ בתחום המתאים.

המתנדבת השנייה היא חנה פאר, אשר שימשה במשך שנים ארוכות כעיתונאית השבוע בנתניה. פאר מתנדבת מזה 20 שנים יחד עם בעלה במסגרות שונות בקהילה. חנה מתנדבת בנשות הדסה, משמשת כשופטת במועצה לישראל יפה וכן סייעה לאזרחים בשי"ל, כתבה והתנסחה ברהיטות עבור הפונים והצליחה לסייע להם בפתרון בעיות מורכבות.

פאר זכתה בעבר "באות ראש העיר למתנדבת מצטיינת"  ובאות "יקיר העיר" על פועלה הרב למען הקהילה.

לאחר הפרידה הנרגשת חגגו המתנדבים יום הולדת 90 למתנדב המסור מרדכי הר שחגג יום הולדת 90. מרדכי ניהל במשך שנים את משרד החקלאות בחדרה ואף שימש נציג המשרד בלונדון במשך מספר שנים. מרדכי ממשיך להתנדב, אחת לשבוע, בשי"ל ולסייע לפונים הרבים בסבך הבירוקרטיה.

את המתנדבים בירכה קלרה חן, מנהלת אגף רווחה אזורי,  בהמשך השתתפו הנוכחים בסדנא ייחודית.

אתי יוזף, מנהלת מחלקת ההתנדבות ושי"ל, מסרה לעיתון השבוע בנתניה, כי "התכנסנו יחד באירוע המרגש לציין סיום תקופת ההתנדבות של חברותינו וחגיגת יום ההולדת 90 לחבר ותיק ולומר להם תודה על תרומתם החשובה מאין כמוה לשי"ל. יפה חנה ומרדכי הם ההוכחה לכך, שההתנדבות משפרת את בריאות הגוף והנפש".  יוזף סיכמה ואמרה, כי "מחקרים מראים שהתנדבות לא רק משפרת את הבריאות, אלא גם מאריכה את חיי המתנדב".

תמונה ראשית:  תרומה משמעותית לקהילה. צילום יח"צ

Related Post

"היבדק וסע": כך זה עובד

Posted by - 21 במרץ 2020 0
על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, מגן דוד אדום ערוך להגדלה משמעותית של מערך הדגימות ברחבי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות