מפגש מהחלל

8 0

 

כחלק משבוע החלל הישראלי, ילדי שכבות ה'-ו' התארחו בפלנתניה שם פגשו את ד"ר דונלד תומאס, אסטרונאוט נאס"א, שבא לספר לתלמידים על שירותו כאסטרונאוט. מטרת המפגש הייתה לחשוף את התלמידים לעולם החלל והמדע, לטפח מנהיגות ולעודד מצוינות.

 

בתחילת המפגש הציגו לתלמידים אפליקציות שונות לחקר עצמי של החלל והכוכבים דרך הטלפונים הניידים שלהם. באפליקציות אלה ניתן להשתמש בהן מכל מקום ובכל זמן.

 

התלמידים שמעו מד"ר תומאס על חייו כאסטרונאוט, על החלום שלו כילד, לימודיו המתמשכים והרצון לממש את חלומו תוך התמדה ולמידה ובזכות מאמצים רבים ועקשנות. כמו כן תיאר האורח את החיים בחלל ובתוך החללית תוך הדגמה ולסיום הסביר לתלמידים על החשיבות בלימודי פיזיקה, מדע, הנדסה וחקר החלל.

 

דונלד תומאס שיתף שעוד מילדות שאף להיות אסטרונאוט, אך דרכו לשם הייתה רצופה אתגרים וכללה כ-10 שנים של ניסיונות להתקבל לתוכנית החלל של נאסא. ההתמדה והעקשנות הובילו לקריירה ארוכת שנים שכללה יציאה ל-4 טיסות חלל.

 

איתי יוזיק מחנך בקמפוס ציין כי: "המפגש עם דונלד תומאס היה מרגש ומלא השראה עבור הילדים וכאסטרונאוט הוא נתפס בעיניהם כמודל לחיקוי. התלמידים ישבו מרותקים לאורך ההרצאה ואף ניתן להם זמן לשאילת שאלות. בסיום המפגש, נראה היה שהמסר העיקרי שלו לחתור להגשמת החלומות שלנו כי השמיים אינם הגבול, נגע בכולם.

 

Related Post

נדל"ני- חברתי

Posted by - 31 בינואר 2018 0
  קבוצת "בן דוד הרצל", הודיע לכלל הבעלים כי קיבלה בסוף חודש דצמבר אישור לקידום פרויקט פינוי בינוי מהגדולים שיבנו…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות