מפגש היכרות עם המרכז למשפחה

6 0

הורים שילדיהם לומדים בגני חינוך מיוחד השתתפו במפגש היכרות עם פעילות המרכז למשפחה, המיועד למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים. 

מפגש עם הורים לילדי החינוך המיוחד התקיים במרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, של אגף הרווחה בעיריית חדרה.

כ-30 הורים לילדים מגנים לחינוך מיוחד הסמוכים למרכז למשפחה, הגיעו לערב היכרות עם המרכז, מטרותיו והשירותים שהוא מספק לילדים ולמשפחותיהם.

המרכז למשפחה נועד לספק מענה למשפחות אשר להן ילד עם צרכים מיוחדים, במטרה לחזק את התא המשפחתי, מתן סיוע במיצוי זכויות, הכוונה ומתן מידע רלוונטי, הגברת תחושת השייכות וקשר בין המשפחות. פעילות המרכז מבוססת על שותפות מלאה עם ההורים, בחשיבה, פיתוח רעיונות חדשים, באיתור צרכים ובהובלת מהלכים לשינוי מדיניות.

מנהלת המרכז למשפחה, עו"ס שרה מייכור, סיפרה להורים על הפעילות הרבה והמגוונת המתבצעת בו, כולל קבוצות מנהיגות להורים ומתנדבים, קבוצות תמיכה, אימון והעצמה, קבוצת סבתות וסבים, מידע על הזכויות, הרצאות, פעילות פנאי והפגה, מסיבות בחגים, טיולים, ימי כייף ועוד.

מנכ"לית עמותת "קול הזכויות", יוליה בן-משה, הרצתה על דרכי התמודדות, מיצוי זכויות ואופטימיות; ובנוסף השתתפה במפגש גם עו"ס של אלו"ט (אגודה ישראלית לילדים ובוגרים עם אוטיזם) שהסבירה להורים על זכויות ילדים על הרצף האוטיסטי.

מפגשי היכרות עם המרכז מגדילים את מעגל המשפחות המצטרפות לפעילות, ותורמים לחיזוק, עידוד, והרחבת המענים המסייעים להתמודדות הכלל משפחתית.

לאחרונה מוביל צוות צרכים מיוחדים באגף הרווחה בשיתוף המרכז למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, הקמה של קבוצת הורים המיועדת למשפחות המתמודדות על הדילמה של הוצאה חוץ ביתית והמשך החיים וההורות גם כאשר הילד במסגרת. הקבוצה מיועדת להורים המתלבטים או עומדים בפני הוצאה חוץ ביתית, והורים שילדיהם כבר משולבים במסגרת חוץ ביתית.

Related Post

מנהיגות צומחת מבפנים

Posted by - 24 ביוני 2018 0
בית ספר תל"י "צפרירים" הוביל כנס "מנהיגות צומחת מבפנים", שהתקיים בשיתוף בתי הספר "ארלוזורוב", "הגורן" ו"אחד העם". בכנס השתתפו תלמידי…

יום שכולו טוב

Posted by - 24 במרץ 2021 0
מאות מתנדבים בחדרה לקחו חלק בעשייה ההתנדבותית במסגרת יום המעשים הטובים, ועשו טוב לאלפי אנשים ביום המעשים הטובים פעלו בחדרה…

בונים ומשפצים

Posted by - 7 ביולי 2019 0
הצוות המקצועי של עיריית חדרה סייר במתחמי בנייה של מוסדות חינוך חדשים ובמוסדות חינוך קיימים שבהם מתבצעים שיפוצי קיץ.  הצוות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות