מעלים הילוך

6 0

במסגרת מדיניות ראש העיר לקידום תהליכי התחדשות עירונית בנתניה – אירחה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר את חיים אביטן, ראש הרשות להתחדשות עירונית במשרד הבינוי והשיכון, שנכנס זה מקרוב לתפקידו.

במפגש נטלו חלק אינג.' אלי דלל, סגן ראש העיר וממלא מקומה, עו"ד שירי חגואל, סגנית ראש העיר, הממונה על התשתיות וכן חבר המועצה חיים פרידריך, הממונה על ההתחדשות העירונית, אבנר אקרמן מהנדס העיר ואדריכל פול ויטל, סמנכ"ל נכסים אורבנים בעירייה.

השניים הציגו במהלך הדיון את המתחמים המועמדים לפינוי-בינוי ברחבי נתניה ובהם מרכז העיר ושכונות: דורה, נאות שקד וקרית נורדאו וכן רמת הרצל ומתחם בורוכוב.  כמו כן הוצגו הפרוייקטים הנקודתיים  שהוכרזו לפינוי בינוי בחלק הוותיק של העיר וכמובן הפרוייקטים של תמ"א 38.

יצויין כי סך הפרוייקטים להתחדשות עירונית בפרוגרמה שהוצגה מגיעים לכ – 18,000 יחידות דיור, וזאת בהמשך  ל- 11,000 יחידות דיור נוספות במסגרת הסכם הגג שנחתם עם רמ"י וכן ל- 11,000 יחידות דיור שיבנו  במתחמים הפרטיים, כאשר תוכנית  המתאר הכללית תביא את נתניה לאיכלוס של 350,000 תושבים.

 

במפגש קידמה ראש העיר בברכה את חיים אביטן ובירכה אותו על כניסתו לתפקיד ובהמשך – עמדה על תהליכי ההתפתחות של נתניה. במקביל ציינה כי בנתניה ישנן לא מעט שכונות ותיקות שזקוקות לפינוי-בינוי, אלא שללא עזרת המדינה, לא תוכל העירייה  ליישם את התחדשותן וכן לקדם את הסכם הגג עליו חתמה עם משרד האוצר.

בהמשך – יצאו חברי המשלחת לסיור, תוך התמקדות בשני מתחמים עיקריים: רמת הרצל וכן מתחם בורוכוב – הרב קוק.

בסיור, הדגיש דלל בפני אביטן, כי ההליכים התכנוניים במתחמים אלה הסתיימו וניתן להתחיל ולקדם באופן מיידי את הפרוייקטים, אולם ללא אישורה של הרשות להתחדשות עירונית וללא הסכמתה לכל נושא הקרקע המשלימה, שתהפוך את הפרוייקטים לכלכליים –לא יוכלו הליכי הפינוי-בינוי לצאת לדרך.

אביטן מצידו הודיע כי הוא מתכוון לקדם את הפרוייקטים בנתניה הן משום יכולתה של העיר והן בשל העבודה המקצועית שנעשתה בנושא לקידומם של הפרוייקטים השונים באותן שכונות.

 

 

Related Post

ונעבור לתחזית: עונת החתונות כבר פה

Posted by - 10 ביוני 2022 0
מעצב השיער המוביל רואי דניאל –ללוריאל פרופסיונל, מסרק כלות מזה 15 שנים מעדכן את הקוראים של השבוע בנתניה בכל הטרנדים הצפויים לקיץ 2022: ולעונת…

בית ספר דתי בכפר יונה

Posted by - 17 ביולי 2023 0
בדרך להקמת בית ספר שש-שנתי ממלכתי דתי באזור השרון: בפגישה שנערכה במשרדי עיריית כפר יונה, בהשתתפות הרב גד ברטוב, מנהל החמ"ד…

אסון כבד

Posted by - 1 בנובמבר 2018 0
טרגדיה נוראית. ביום רביעי, לבשה נתניה אבל וכאב רב במסע ההלוויה של משפחת עטר בבית העלמין בנתניה. תאונת דרכים  שמחקה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות