מעבדות לחירות – תיקון מס' 4 לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

6 0

מעתה יוכלו חייבים אשר נפגעו מנגיף הקורונה להקפיא ולעצור תשלומים חודשיים בבנקים והן במסגרת הליך חדלות פירעון למועדים מאוחרים ונוחים יותר תוך הגעה להסדרים ללא פשיטת רגל.

במהלך חודש 3/21 אמור להיכנס לתוקפו תיקון מס' 4 לחוק חדלות פירעון אשר מתווה ומעניק אפיק נוסף להסדר חובות "לחייבי הקורונה" ללא שיצטרכו להגיע להליכי פשיטת רגל או חדלות פירעון. הרעיון בבסיסו ראוי שכן אותם בעלי עסקים אשר קרסו בשל הסגרים שנכפו עליהם מצויים עתה בחרפת רעב על לא עוול בכפם.

ההליך החדש הינו הליך הסכמתי אשר בא לבחון את יכולתו של החייב שקרס להגיע להסכמות והסדרים כתובים ללא ניהול הליך פש"ר אשר עשוי לפגוע בחייב, כך בעצם מצמצמים את פניות אלו שקרסו להליכי חדלות פירעון ופשיטת רגל ומביאים אותם להסכמות עם כלל הנושים, בעצם במהלך הזה מה שקורה הוא שהחייב לא ייפגע באשראי בבנקים ו/או מול ספקים וכן לא יוטלו כנגד אותו חייב כל הגבלות או מגבלות נוספות כפי שנהוג במסגרת הליכי פשיטת רגל, שם תעודת הזהות הבנקאית של החייבים נפגעת [ לתקופה קצרה של 3 שנים בלבד שלאחריה ניתן לנקות את תעודת הזהות הבנקאית- עפ"י דין] .

ההליך החדש מיועד בעיקר לחייבים אשר להם אופק כלכלי וכי קרסו רק באופן זמני בשל הסגרים השונים ובשל הנגיף עצמו, ע"י ההליך החדש יוכלו אותם חייבים להסדיר את החובות במחירים נוחים ובתנאים נוחים ובמקרה הצורך אף להביא להקפאת תשלומים חודשיים עד למועד מאוחר יותר בו החייב יתחיל לעמוד על רגליו. ההליך אמור להיות הליך מהיר יעיל וקצר.

כמו כן שינוי נוסף ומהותי הינו לחייבים אשר כבר נכנסו בשערי הליך פשיטת רגל ועתה יצאו לחל"ת ואינם מסוגלים לפרנס ולהתפרנס כפי שהיה ערב פריצת הנגיף. עתה יוכלו חייבים המתקשים לשלם את הצו החודשי להליך להגיש בקשה מסוגננת היטב בהתאם להוראות החוק ולהוראת השעה בתיקון מס 4 לחוק וכמובן ע"י עורך דין חדלות פירעון מהאזור, יחד ובסיועו של עוה"ד תוכלו להביא לעצירת התשלומים.

כמו כן בחודשים מרץ-אפריל 21 התחייב הכונס הרשמי כי הוא לא יפעל להגשת בקשות לביטולי תיקים של חייבים אשר לא משלמים את הצו החודשי והוא מצדו יעשה מאמץ להבין ולכבד את תיקון מס' 4 כאמור לעיל ובכך יביא לסיוע לחייבים רבים אשר מתקשים בתשלומים החודשיים להליך כשבדרך כלל ובמצב רגיל אילו לא היו משלמים היו מבטלים את כל ההליך- מה שלא יקרה נכון לעכשיו לאור התיקון כמפורט לעיל.

כך או כך נראה כי המחוקק אכן מתייחס אלינו האזרחים הקטנים ואכן שם לו דגש לטפל בבעלי העסקים שקרסו ובכלל החייבים שנולדו עם פריצת הנגיף.

אנו מאחלים לכם פסח נקי מחובות מלא בבריאות.

חייגו עוד היום ללא התחייבות

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין: משפחה/מקרקעין/הוצאה לפועל/ מחיקת חובות והסדרים

טלפון: 050-6351208

אתר: https://adv-dk.co.il/

Related Post

החלפת פיקוד בתחנת נתניה

Posted by - 24 בינואר 2018 0
היום נערך בתחנת נתניה טקס חילופי מפקדי התחנה במעמד מפקד מחוז מרכז, ניצב עמי אשד, מפקד מרחב שרון, תנ"צ אבי…

טיפים להסדר חוב מול בנק

Posted by - 22 באוגוסט 2019 0
כפי שרבים יודעים, ניתן להגיע להסדר חוב מול בנק ללא פניה להליכי פשיטת רגל; עם זאת, כמו שרבים מבינים זאת…

משפצים את החזית

Posted by - 31 באוגוסט 2021 0
נחצה רף של 300 בניינים שעברו פרויקט חיזוק ושיפוץ חזיתות ב2021, למעלה מ- 6,000 יחידות דיור ברחבי העיר והיקף פעילות של כרבע מיליארד שקלים עיריית נתניה, באמצעות ח.ל.ת.  –…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות