“מסע לעתיד מתוק 2021”

0 0

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) תקיים ביום שישי ה- 7.5 את אירוע הספורט השנתי שלה לקהילה ולכל המשפחה שיעמוד השנה בסימן 100 שנה לגילוי האינסולין. מעל 60 שגרירים ברחבי הארץ יקדמו פעילויות ספורטיביות אישיות, קבוצתיות ווירטואליות במטרה להעלות את המודעות לסוכרת סוג 1 ולגייס תרומות עבור פעילות האגודה.

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל מקיימת מזה למעלה מעשור את “מסע לעתיד מתוק”, אירוע ספורט לכל המשפחה במטרה להעלאת מודעות לסוכרת סוג 1 וגיוס תרומות למחקרים פורצי דרך למציאת מרפא ופעילויות האגודה לקידום זכויות ואיכות חיי הסוכרתיים

השנה תקיים האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) ומתנדביה את אירוע הספורט השנתי ביום שישי ה- 7.5. במסגרתו יערכו  פעילויות ספורט רבות, אישיות וקבוצתיות ברחבי הארץ ותקודם העלאת המודעות לסוכרת סוג 1, שמירה על אורח חיים בריא וחשיבות הפעילות הספורטיבית.

מעל 60 שגרירים עם סוכרת נעורים (סוג 1); בני משפחה, מתנדבים ותומכים יפעלו ביום זה ברחבי הארץ ויקראו  לתושבים לקיים פעילות גופנית ביום משמעותי זה, בין אם זה באמצעות השתתפות באירועים קיימים ובין אם זה בצפיה בפעילות המועברת בפלטפורמות דיגיטליות: באתר האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בדפי הפיסבוק של השגרירים, באינסטגרם ועוד.

לכל שגריר יהיה עמוד אישי לגיוס תרומות, בו תפורט הפעילות הספורטיבית ויעד התרומה האישית של כל אחד.  גיוס התרומות נועד לתמיכה במחקר למציאת מרפא ושיפור איכות החיים והמשך פעילויות התמיכה והליווי בקהילת הסוכרתיים באשר היא.

באירוע לוקחים חלק גם רשויות מקומיות ומרכזי ספורט מרחבי הארץ.

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) פרטים נוספים:

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל הוקמה כמלכ”ר בשנת 1983, ע”י הורים לילדים החולים בסוכרת נעורים. לאורך כל השנים מקדמת האגודה את המחקר למציאת מרפא ופועלת לקידום איכות חיי הסוכרתיים סוג 1מגיל ינקות ועד הגיל השלישי, תוך חתירה לזיהוי והבנת צרכי הקהילה ולקידום מענים לצרכים אלה. האגודה פועלת לקידום ומיצוי זכויות בארץ, תומכת ומלווה את החולים ואת בני משפחותיהם מיום האבחון ולאורך כל מעגל החיים.

כך למשל סיפורו של מתן סניפליסקי בן 18.5 ממיתר. אובחנתי עם סוכרת נעורים לפני 12 שנים, כשהייתי בן כמעט 7. אחד הדברים הראשונים ששאלתי את הרופאה שלי כאשר אובחנתי הוא האם אני אוכל להמשיך לרכוב על אופניים?

החלטתי שאני לא מוותר לסוכרת ואני אמשיך לחיות כרגיל. יחד עם הסוכרת, אני מנהל אורח חיים שגרתי ככל שניתן.

הסוכרת בכל זאת מקשה עליי לא מעט ודואגת להזכיר לי מידי פעם שאי אפשר לשכוח ממנה: אני לא יכול לצאת לרכוב באופן ספונטני ואני חייב לדאוג שתמיד יהיה עליי אוכל למקרה חירום. לפעמים אני חייב לעצור תוך כדי הרכיבה בשביל לאכול ולחכות שהסוכר שלי יעלה.

למרות זאת, אני לא נותן לסוכרת להגביל או לעצור אותי. בעזרת כח רצון והתנהלות נכונה – הכל אפשרי!

–          באוגוסט האחרון התחלתי שנת שירות בעמותת אתגרים. במסגרת העמותה אני מדריך אופניים לאנשים עם צרכים מיוחדים. כל אחד ואחת מהאנשים שאני עובד איתם השנה מלמד אותי מה כוחה של הנפש על הגוף ושלא משנה מה המגבלה שמתמודדים איתה, כח הרצון חזק ממנה!

–          ביום שישי ה7.5 אני לוקח חלק באירוע ספורט וירטואלי אינטראקטיבי של האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל.

אני הולך לרכוב יחד עם קבוצת אופני החיוך של עמותת אתגרים כ20 ק”מ לאורך החוף באשדוד יחד עם אנשים עם צרכים מיוחדים. אני מציב לעצמי יעד גיוס של 5000₪. אשמח לעזרתכם להגיע ליעד למען עתיד ללא סוכרת.


גם שי בר-שירה, בת 25, סטודנטית לרפואה בתל-אביב, אובחנה בגיל צעיר: “אובחנתי עם סוכרת נעורים (סוג 1) לפני 11 שנים, בגיל 14 וחצי.  התחלתי לרקוד בגיל 5 ומאז לא הפסקתי.

הריקוד תמיד מילא אותי באושר והסטודיו הוא המקום שבו אני מרגישה הכי מחוברת לעצמי. 

אבחון הסוכרת הציב בפניי אתגרים רבים, אך הדבר שממנו חששתי בהתחלה יותר מכל היה ההתמודדות עם איזון הסוכר בריקוד.

המגבלה העיקרית היא הצורך להיערך לנפילות ועליות בערכי הסוכר ולטפל בהן בהקדם, ולצורך כך יש לבצע בדיקות סוכר ובהתאם לקחת מנת אינסולין תוך כדי הפעילות וגם לפניה ואחריה. עם זאת, פיתחתי מודעות גבוהה לגוף שלי, שסייעה לי לנצח את האתגרים ולהוכיח לעצמי שהשמיים הם הגבול. לאורך השנים, הדרכתי קבוצות מחול, השתתפתי בפרויקטים והמשכתי להופיע על במות.
כנערה יצאתי למחנה הקיץ של האגודה לסוכרת נעורים, ולאחר התיכון שימשתי כמדריכה והשתתפתי בפרויקטים התנדבותיים שהאגודה מקיימת למען קהילת הסוכרתיים. האגודה מספקת תמיכה וליווי לי ולרבים נוספים, ולכן אני מרגישה שזו זכות עבורי לקדם את גיוס התרומות כדי לתמוך בהמשך פעילותה.

ביום שישי ה-7.5.21 אעביר שיעור מחול לקהל הרחב, במטרה לעלות את המודעות לסוכרת נעורים (סוג 1) והחשיבות של אורח חיים בריא ופעילות ספורטיבית.

לצורך זה הצבתי יעד לגיוס תרומות בסך 7,000 שקלים ו-1,000 דולרים.


השיעור יתקיים בסטודיו B רמת אביב בשעה 10:30-11:30, ואשדר אותו בלייב בפייסבוק ובזום. מוזמנים להצטרף אליי דרך הלינק המצורף או בסטודיו בהרשמה מראש.
כל תרומה תהיה משמעותית ומוערכת. תודה על התמיכה והשותפות!

פרטים על הפעילויות השונות באתר האגודה: https://jdrf.org.il/

תמונות באדיבות pixabay

Related Post

למי מיועד קורס קידום אתרים?

Posted by - February 26, 2020 0
קידום אתרים מעניין אתכם? כאן נסביר למי מיועד קורס קידום אתרים ומה אפשר לעשות אתו! קידום אתרים באופן כללי מזה…

מציצים בסימן נשים חזקות… אנה זק עם קולציית קפסולה חדשה, צמד המגישות גלית גוטמן ואילנית לוי שדה נבחרו להנחות את מרוץ הנשים הגדול וגם – הספורטאית  תם שקד (29),  האישה הראשונה שהעפילה לגמר נינג’ה ישראל, עושה שרירים מול המצלמה

Posted by - April 17, 2023 0
קולקציית הקפסולה של הזמרת אנה זק  לרשת והקוסמטיקה  SACARA, הוכתרה בתואר ‘מוצר השנה’ (בחירת הצרכנים), בקטגוריית האיפור לשנת 2023 אחת מקולקציות האיפור…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility