"מסע אל האופק": מחזיקים לכם אצבעות

6 0

התרגשות נרשמה בשבוע האחרון בפתיחת חגיגית של תוכנית "מסע אל האופק". ערב הפתיחה נערך באצטדיון נתניה, בחסות ראש העיר מרים פיירברג-איכר, חברי המועצה אמיה טגה ומוטי רצאבי, בכירי העירייה,  מרכז הצעירים – הגג, חברים לדרך ושותפים לתוכנית.

22 צעירות וצעירים נבחרו להשתתף בתוכנית בהתרגשות ובציפייה לתהליך משמעותי ומעצב עבורם.

תהליך מקדם, מעצים אשר בו הם יסללו את דרכם בביטחון לאופק האישי של כל אחד ואחת .

התוכנית מוצעת במסגרת המחלקה לצעירים בעיריית נתניה "הגג – הבית לצעירים בנתניה", ומהווה תוכנית האצה ייחודית לצעירים וצעירות שאחרי שירות צבאי או לאומי (עד 5 שנים), והנמצאים באותה נקודה בחיים של התלבטות וקבלת החלטות לגבי העתיד.

האלמנט הייחודי בתוכנית המבדיל אותה מתוכניות אחרות הוא כי היא מספקת מעטפת כוללת של 360 מעלות. היא עוסקת בכל הנושאים החשובים בחיי האזרחות אותם לא לומדים בבית הספר או בשירות דוגמת ניהול זמן, התנהלות פיננסית, פתיחת עסק, מיומנויות של עמידה מול קהל ויזמות ובחירת תואר אקדמי או קריירה.

המשתתפים והמשתתפות מתגבשים לנבחרת איכותית של צעירים במסע המשותף שהם עוברים, ובו הם בונים שלב אחר שלב את האופק העתידי שלהם. זאת באמצעות ארגז כלים מדויק שהם מקבלים לצורך קבלת החלטות אישיות מושכלות.

בותכנית יפגשו המשתתפים והמשתתפות מנהלים בכירים במשק, הייטקיסטים, אנשי תקשורת, יזמים וכמו כן יבקרו במוסדות אקדמיים, וחברות או בתי עסק שונים. לכל משתתף ומשתתפת יוצמדו שני אנשי מקצוע – מאמן אישי או מאמנת אישית ומנטור עסקי או מנטורית עסקית – ויחד איתם כל אחד ואחת יעבדו על החוזקות והחולשות שלו/ה ויחדדו את המטרות שלו/ה בחיים.

בנוסף, המשתתפים יזכו להתנסות חשובה שבה יקבלו הצצה אל "מאחורי הקלעים" של ענפי ההייטק, העסקים, היזמות, החינוך, המדע ועוד כהכנה לעולם התעסוקה ולחזית המקצועית בחברה הישראלית.

יוזמי התוכנית הם אלוף במיל' רם רוטברג (לשעבר מפקד חיל הים), ואל"מ במיל' גולן בר לוי (איש השייטת, יזם חברתי ואיש חינוך). לליווי המחזור השני בנתניה הצטרפו ליפז פיכמן, מנהל בכיר במוסד פיננסי ומאמן למימוש עצמי והילה שניידר, מאמנת ומרצה להשגת מטרות.

המשתתפים בתוכנית יעברו יחד  מסע של כחודשיים וחצי, יומיים בשבוע. בזמן זה הם יצאו לשני סמינריונים כשאחד הסמינרים יהווה את גולת הכותרת ואת סיום התוכנית.

Related Post

Us vs. Them

Posted by - 1 במרץ 2022 0
"אנחנו והם" – תערוכת תלמידים חדשה  באורט לבוביץ מהו הסיפור של החברה הישראלית? האם ריבוי הזהויות וקבוצות ההשתייכות מחייב מציאות…
כלי נגישות