מסכנים חיים

8 0

שבעה מכל עשרה הורים לילדים באזור השרון, בכלל זה נתניה, מודים: הילדים שלנו מתעסקים בטלפון החכם במהלך חציית כביש

מאת יאיר אברהם

רוב גדול של הורים (70%) מאזור השרון מודה שהילד שלו מתעסק בטלפון הסלולרי בזמן חצית הכביש, כך עולה מסקר חדש שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר 'מאגר מוחות'. המחקר נועד לבחון את שיעור הילדים המשתמשים בטלפונים סלולריים בעת שהם חוצים כביש. מהסקר עולה כי 50% מההורים מהשרון מודים שהילדים שלהם עסוקים בטלפון הסלולרי בעת חצית כביש לעיתים קרובות.

תוצאות הסקר באזור השרון מצביעות על נתונים מדאיגים, גם בהשוואה לממוצע הארצי שהוא נמוך הרבה יותר. 70% מהנשאלים העריכו כי מדי פעם הילד שלהם חוצה את הכביש תוך התעסקות בנייד. 50% מההורים מעריכים כי מדובר במעשה שקורה לעיתים קרובות.

43% מתושבי אזור השרון מודים כי לא שוחחו עם ילדם על הסכנות בהתעסקות בטלפון הנייד בעת חציית כביש. 69% מהנשאלים טוענים שראו בשנה האחרונה ילדים חוצים את הכביש עם הטלפון הנייד לעיתים קרובות וקרובות מאוד.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסר בתגובה לתוצאות הסקר, כי "הילדים שלנו הם הדבר הכי יקר לנו ואנחנו חייבים לשמור על החיים שלהם. לילדים שחוצים כביש לבד כבר יש היום טלפונים סלולריים והפיתוי לעשות בהם שימוש הוא גדול. חציית כביש היא פעולה שדורשת ערנות ותשומת לב גדולה יותר מאשר הליכה על גבי המדרכה, צריך לתכנן את החציה ולהיות מרוכז. לצערנו ישנם מעברי חציה רבים ללא פסי האטה שמסכנים את חייהם של הולכי הרגל. כדי לצמצם את הסכנה של הילדים להיפגע בעת חצית הכביש המדינה חייבת להגביר את המודעות לסכנה של שימוש בטלפון הסלולרי בזמן חציית כביש באותן מדיות שבהן נמצאים הילדים".

עוד הוסיף, כי "במקביל, חייבים להפסיק להאשים את הילדים בתאונות הדרכים ויש לקחת בחשבון שילד תמיד יתנהג כמו ילד ולכן יש להתקין פסי האטה באזורים שיש בהם ריכוז גבוה של ילדים כמו בתי ספר, גני משחקים, פארקים ומתנ"סים. ריסון מהירות הנסיעה יצמצם את הסכנה של הילד להיפגע בתאונת דרכים, גם אם הוא טעה וחצה את הכביש בהיסח דעת ובאופן לא בטוח".

צילום אילוסטרציה באדיבות אור ירוק

Related Post

אלוף האולימפיזיקה

Posted by - 10 בינואר 2018 0
אולימפיזיקה הדתית נערכה במרכז האקדמי לב ירושלים וזכה במילגת לימודים, מדובר באירוע מסורתי המתקיים מזה חמש שנים בקמפוס לב ובקמפוס…

חיים גורי על המפה

Posted by - 6 בפברואר 2023 0
תלמידי בית הספר חיים גורי זכו במקום השני בגמר ספייסלאב של קרן רמון. מדובר בתוכנית הפועלת בהובלת קרן רמון, בשיתוף סוכנות…

בא לשכונה בחור חדש

Posted by - 23 במרץ 2021 0
בית ספר חדש נחנך בעיר ושמו "אמירים" על שמה של חברת הכנסת, השרה והשגרירה אורה נמיר ז"ל . מאת :…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות