מסור בטון – מה התועלת בשימוש בו

7 0

מסור הבטון הוא כלי המשמש לחיתוך בטון לצורה רצויה. ניתן להשתמש בו ליצירת כל צורה של בטון, כמו צורות ה"פרח" או ה"עלים" המפורסמות. ניתן להשתמש בו גם ליצירת אזורים שקועים, חריצים ורכסים בבטון.השימוש בכלי זה נעשה נפוץ יותר בשנים האחרונות בשל יעילותו וקלות השימוש בו. למעשה, הוא הפך לפופולרי כל כך שהוא זכה לכינוי "המסור הכוח החדש".כלי זה פותח במקור למטרות בנייה על מנת ליצור חורים ועיצובים מורכבים אחרים בקירות הבטון. עם זאת, כעת הוא משמש גם על ידי בעלי בתים לפרויקטים שונים כמו חיתוך צורות מותאמות אישית עבור עציצים או הוספת מאפיינים דקורטיביים על הפטיו או השבילים שלהם.

מהו בטון?

בטון הוא תערובת של מלט, אגרגט ומים שמתקשה עם הזמן. זוהי תערובת שניתן לצקת לצורות ליצירת מבנים שונים כגון קירות, רצפות ואפילו קירות תמך. בטון שימש מאז האימפריה הרומית לבניית מבנים וגשרים. בעידן המודרני נעשה שימוש בבטון לכבישים ולפרויקטים אחרים של הנדסה אזרחית מכיוון שהוא אינו מחליד או משחיד כמו מתכת.

איך עובד מסור בטון?

חיתוך נכון חיתוך במסור בטון הוא אחת הדרכים הפשוטות והיעילות לחתוך בטון. עם זאת, ישנם כמה אמצעי בטיחות שיש לנקוט בעת חיתוך עם מסור ניסור בטון. חיתוך נכון הוא לא רק כמה מהר אתה יכול לחתוך את החומר. זה כולל גם כמה טוב אתה יכול לשלוט על הלהב וכמה נקי אתה יכול לחתוך. אם אין לך מספיק ניסיון או ידע בנושא זה, עדיף לבקש עזרה ממומחה לפני שתנסה לחתוך עם מסור בטון.

מה הופך מסור בטון טוב?

מסור בטון טוב הוא כזה שיש לו את המפרט הנדרש ויחזיק מעמד לאורך זמן. מסור טוב אמור להיות מסוגל לחתוך בטון, פלדה וחומרים אחרים בקלות. זה חייב להיות גם מגן להב כדי להגן על המשתמש מפני תאונות. מגן להב הוא התקן בטיחות המגן על המשתמש מפני חיתוך בטעות של אצבעותיו בזמן השימוש במסור. המסורים הטובים ביותר הם אלה שקל להשתמש בהם וממזערים את כמות המאמץ הנדרשת לחיתוך חומרים במינימום מאמץ.

כיצד קודחים מקדחי בטון בלוקי בטון?

תהליך קידוח בטון הוא תהליך מאוד ספציפי ומסובך. זה דורש הרבה דיוק ודיוק כדי למנוע טעויות. השלב הראשון בתהליך הוא לקדוח את החור בבלוק באמצעות מקדחה או ביט עם מקדחה המופעלת על ידי מנוע חשמלי. זה ייצור חור פיילוט שישמש למדידת עומק, ויוודא כי נעשה שימוש במקדחה בגודל הנכון, ותוודא שאין מכשולים בדרך לפני שתמשיך בקידוח בפועל. השלב הבא הוא להשתמש בפטיש סיבובי או בפטיש פנאומטי כדי לדפוק את החומר שנותר כך שניתן להסירו מהחור מבלי להשאיר שום פסולת מאחור. השלב הבא יהיה להכניס מקדחה נוספת לחור זה שיאפשר מדידות מדויקות יותר לפני שתמשיך שוב בקידוח בפועל.

מהו עתיד הקידוח?

בעבר, הקידוח היה תהליך שלוקח זמן ועבודה. עם הופעת הטכנולוגיה והחדשנות, קידוח הוא כעת תהליך אוטומטי. העתיד הזה של הקידוח הולך להיות מחליף משחק בענף הבנייה. זה יוזיל את עלות בניית התשתיות בשיעור של עד 30%.

קרדיט תמונה: FREEPIK

Related Post

שיווק בעידן הקורונה

Posted by - 23 באפריל 2020 0
אין ספק, שנגיף הקורונה אשר התפשט בקצה מסחרר והגיע כמעט אל כל מדינה בעולם, שינה באופן מוחלט את הדרך שבה…
כלי נגישות