מנקרים על ההגה

6 0

קרוב למחצית מתושבי השרון, בהם תושבי נתניה, הודו כי "ניקרו" השנה במהלך נהיגה; עמותת אור ירוק: אחת מכל חמש תאונות קטלניות נגרמת בגלל עייפות.

נהגים רבים חשים מוגנים וסומכים על כך שלהם זה לא יכול לקרות, אבל מסקר חדש של עמותת אור ירוק עולה כי 41% מהנשאלים מאזור השרון, כמעט אחד מכל שני נהגים, הודו שניקרו וכמעט נרדמו במהלך נהיגה לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.

הסקר שבוצע באמצעות מכון הסקרים 'מאגר מוחות', נועד לבחון את שיעור הנהגים אשר נהגו כשהם עייפים במהלך השנה האחרונה ולמעשה נרדמו על ההגה, ואת שיעור האנשים אשר נסעו ברכב עם נהג והבחינו כי הוא נרדם על ההגה. מהסקר בשרון עולה, כי 41% מתושבי השרון הודו כי "ניקרו" על ההגה בשנה האחרונה, ואילו 38% מתושבי השרון העידו כי נסעו בשנה האחרונה עם נהג שכמעט ונרדם במהלך הנהיגה.

 

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק, מסר לעיתון השבוע בנתניה, כי "נהיגה בעייפות היא אחת התופעות המסוכנות הגורמות לתאונות דרכים, מאחר והנהג נרדם ולמעשה נוהג בעיוורון מוחלט ולא בולם את הרכב בשעת חירום. תוצאות התאונות הללו במקרים רבים קטלניות וקשות בשל עוצמת הפגיעה ומהירות הרכב. תוצאות הסקר מראות כי מדובר בתופעה נפוצה ולכן הדרך לצמצם אותה היא להגביר את המודעות בקרב הנהגים לנהיגה תחת עייפות ובמקביל חייבים להגביר את האכיפה כנגד נהגים מקצועיים העובדים שעות רבות מעל המותר בחוק ולמעשה מסכנים את החיים של כולנו".

עוד עולה מהסקר, כי שיעור הגברים המדווחים כי "ניקרו" בנהיגה גבוה במעט יותר מאשר שיעור הנשים (40% לעומת 37%) וקבוצת הגיל 18-34 היא הקבוצה בה שיעור הדיווח על "ניקור" במהלך נהיגה הוא הגבוה ביותר (43%). בנוסף, 49% מהנשאלים טענו כי נסעו עם נהג שניקר במהלך הנהיגה. גם כאן נרשמת עליה בהשוואה לסקר דומה שערכה העמותה בשנת 2018 כאשר 37% דיווחו כי נסעו עם נהג שניקר – עליה של  כ-30%. גם הנתון הזה ממשיך לעלות במהלך השנים. קבוצת הגיל 18-34 היא הקבוצה בה שיעור הדיווח על נסיעה עם נהג "שניקר" הוא הגבוה ביותר (54%). על-פי כל המחקרים אחת מכל חמש תאונות קטלניות נגרמת בשל עייפות.

צילום באדיבות אור ירוק

Related Post

פורים 2020: נתניה יוצאת מהמסגרת

Posted by - 26 בפברואר 2020 0
חגיגות פורים 2020, כך אומרים בעיריית נתניה, יהיו שונות לחלוטין; הרצל סטריט מול וכיכר העצמאות יהפכו למוזיאון צבעוני, בין לבין…

רמפה מערבית לכביש 2

Posted by - 12 באפריל 2021 0
עיריית נתניה באמצעות ח.ל.ת., החברה לפיתוח נתניה תחדש את העבודות בגשר האחדות, לאחר שחברת נתיבי איילון אישרה השבוע את התכנית…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות