מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל בנתניה

8 0

בסוף השבוע האחרון הגיע עו"ד ינקי קוינט, מנכ"ל הרשות למקרקעי ישראל וצוותו לביקור עבודה בנתניה.

זאת במסגרת יחסי עבודה מצויינים שמתקיימים בשנים האחרונות בין רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לבין עיריית נתניה . 

בביקור נכחו ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, מנכ"ל העירייה, יורם כהן, מנכ"ל החברה לפיתוח ותיירות נתניה (ח.ל.ת.,) רמי דואני, יו"ר דירקטוריון ח.ל.ת., אבי סלמה, מנהל מרחב מרכז ברמ"י, דוד מזרחי, מתכנן מחוז מרכז של רמ"י, אדריכל דוד אמגדי וכן מהנדס העיר, אדר' ארז טל . 

במפגש  סיירו המשתתפים במתחמי המגורים החדשים של נתניה, הנמצאים בשלבים שונים של ביצוע ובהם תוכנית עין התכלת הכוללת כ –800 יחידות דיור, תכנית שירת הים (נת 620) אשר בדרום העיר, שם מבוצעות עבודות לפינוי, מיחזור וטיהור אתר האשפה. במקום, מאושרת תוכנית למגורים ומלונאות והצפי הוא לסיים בשנת 2021 את כלל ההליכים הסטטוריים  המקודמים לצורך טיוב התוכנית ושיווק המגרשים . 

אף ביקרו בשכונת אגם ג' אותה ניתן לראות מכביש החוף, אשר נמצאת בעיצומן של עבודות תשתית ופיתוח אותן מבצעת ח.ל.ת., כאשר מרבית מבני המגורים והתעסוקה כבר נמצאם בבנייה ובהליכי תכנון.

ראש העיר, מרים פיירברג- איכר, עמדה בדבריה על הצורך בהשלמת פערים בין התקצוב שהעבירה רמ"י לאורך השנים לטובת פיתוח תשתיות במתחמי המגורים החדשים, לבין עלותם של עבודות התשתית בפועל, פער העומד כיום על כ – 200 מיליון שקל. כמו כן הדגישה בפני אנשי רמ"י את בקשת העירייה שלא לשווק את המגרש השלישי בשכונת עיר ימים למלונאות, כפי שביקשה פעמים רבות בעבר.

מנכ"ל רמ"י אישר כי הוא מתכוון לבדוק את סוגיית הפערים, בכפוף למגבלות התקציב של רמ"י ובירך על שיתוף הפעולה בין רמ"י לבין עיריית נתניה ואף החמיא על העיר שהתפתחה מאוד בשנים האחרונות. 

Related Post

מנציחים את זכרם

Posted by - 12 ביולי 2021 0
ישיבת מועצת העיר האחרונה אישרה שמות רחובות חדשים בעיר; ואישרה את החלטות הוועדה למתן שמות רחובות בראשותו של סגן ראש…

שוק הנדל"ן בעקבות המלחמה

Posted by - 7 במרץ 2024 0
במחקר אקדמי שערכתי לא מכבר במסגרת לימודי נדל"ן, בדקתי האם קיימת נוסחה בה אפשר להגיע במדויק להשפעתן של מלחמות על…

הזדמנות לסגירת החוב

Posted by - 31 בינואר 2018 0
  במד"א נעשים מאמצים רבים להוציא את האזרח ממעגל התשלומים עבור אגרת פינוי של חולים ופצועים שפונו לבתי החולים באמבולנסים…

מגרשי המלונאות

Posted by - 12 בינואר 2021 0
ראש העיר, מרים פיירברג-איכר פנתה השבוע  לראש מנהל מקרקעי ישראל בבקשה לבטל את שיווק מגרשי המלונאות הנוספים בשכונת עיר ימים…
כלי נגישות