מנהלי המחוז של התוכנית הלאומית התארחו בחדרה

7 0

מרכז ילדים והורים של עיריית חדרה אירח את מנהלי המחוז של התוכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון, שהגיעו ליום היכרות ולמידה בתחום. 

מרכז ילדים והורים של עיריית חדרה אירח את המפקחת המחוזית של תוכנית 360, התוכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון, ואת מנהלי מחוז צפון של התוכנית. הביקור בחדרה התקיים במסגרת יום היכרות ולמידה בנושא עבודה עם הורים, ממשקי עבודה ושיתופי פעולה עם הקהילה.

את פני המנהלים קיבלו מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מנהלת אגף הרווחה זיוה היימברג, מנהלת מרכז ילדים והורים אילנה פרימוביץ, מנהלת התוכנית בחדרה ליאת איציק וצוות המרכז.

מנכ"ל העירייה ומנהלת אגף הרווחה בירכו את האורחים, ומנהלת המרכז ומרכזות הטיפול סיפרו על הפעילות המתבצעת, והציגו את התפיסה המנחה את עבודת המרכז בתחום ילדים ונוער בסיכון.

מרכז ילדים הורים ע"ש גרוסמן, בניהולה של אילנה פרימוביץ, הוא מרכז משפחתי טיפולי הפועל באמצעות אגף הרווחה של עיריית חדרה, ואף בנוי פיזית כמודל של בית על מנת לאפשר למשפחות להרגיש נוח באווירה מקבלת, חמה, מכילה ומכבדת.

המרכז מבוסס על מודל טיפולי מערכתי שמטרתו צמצום מצבי סיכון של ילדים, שיפור תפקוד הורי וסיוע בשמירת שלמות המשפחה. צוות המרכז מפעיל תוכניות רבות שנועדו לקדם את ההורים והילדים כאחד. עם הגידול במספרן של משפחות הנקלעות לקשיים כלכליים גדלה במקביל גם חשיבותו של המרכז. הטיפולים המגוונים ניתנים על-ידי צוות רב מקצועי של עובדים סוציאליים ומבוצעים בדרכים שונות (טיפול בבעלי חיים, פסיכודרמה, תנועה, בישול, משחק, אמנות, יצירה, צילום ועוד) וכוללים טיפול פרטני, טיפול דיאדי הורה-ילד, התערבות משפחתית והדרכה הורית.

בנוסף מקיים המרכז שותפויות רבות עם גורמים שונים בקהילה, ופעילויות קבוצתיות להורים וילדים הן במרכז והן מחוצה לו.

בין שיתופי הפעולה של אגף הרווחה, מופעלת גם התוכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון 360,

שנועדה להוביל שינוי מקיף בהתמודדותה של החברה הישראלית עם מצבי הסיכון של ילדים ונוער ובני משפחותיהם. התוכנית מכוונת לצמצם את היקף הילדים ובני הנוער החיים במצבים המסכנים אותם במשפחתם ובסביבתם, באמצעות חיזוק והרחבת השירותים הקהילתיים המיועדים להם.

בתום יום ההיכרות במרכז ילדים והורים, ציינו מנהלי המחוז כי המפגש היה מרתק והעניקו תשבחות רבות על העבודה המתבצעת בחדרה.

Related Post

הזדמנויות ההתנדבות בחדרה

Posted by - 10 במרץ 2019 0
אחרי שנה של עבודה על הפרויקט העניקו נציגי הוועד המנהל של אג"מ, ארגון גג של מתנדבי חדרה, חוברת המפרטת את…

חדרה על המפה: אגדת הכדורסל, טל ברודי הגיע לסניף מזרחי טפחות בעיר, במסגרת פעילות 'נפגשים' המתקיימת בבנק מזרחי טפחות, למעלה מעשור

Posted by - 19 בספטמבר 2023 0
בנק מזרחי טפחות עורך למען הקהילה ובאופן קבוע מגוון רחב של פעילויות והרצאות של מיטב המרצים עם תכנים מגוונים בכל סניפי מזרחי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות