ממשיכה ההגירה החיובית לחדרה

9 0

על פי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: חדרה ממוקמת ברשימת הערים שהישראלים הכי מעדיפים לגור בה

מאת: ברק גולן

חדרה ממוקמת ברשימת הערים שהישראלים הכי מעדיפים לגור בהן. מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) לשנת 2018, עולה כי העיר חדרה נהנית מהגירה חיובית, עם מאזן 396+ כתוצאה מ-3,001 תושבים שעברו אליה לעומת עזיבה של  2,605 איש.

גם בשנה שלפני כן מוקמה חדרה ברשימת הערים שנהנו מהגירה חיובית, כך שהנתון הנוכחי מצביע על מגמה עקבית של התעניינות גוברת בעיר. נתונים אלה מהווים מדד משמעותי, מאחר שעיר עם הגירה חיובית מצביעה על קליטה מסיבית של תושבים חדשים ועלייה בביקושים למעבר לחדרה.

המגמה העקבית מעידה על האטרקטיביות של תהליכי התחדשות והתפתחות מואצים בעיר הכוללים עבודות בנייה של אלפי יחידות דיור, הקמת מוסדות חינוך וציבור, הקמת פארקים, פרויקטים בתחום התחבורה, שיפור חזות העיר, פיתוח תשתיות, מגוון תוכניות שעיקרן פיתוחה וקידומה של העיר תוך שיפור וייעול השירות עבור תושבי העיר. מגמה זו באה לידי ביטוי גם בכל תחומי החיים בעיר, ההשקעה בחינוך גדלה וגם בתרבות, באירועים ובספורט. כמו כן הושם דגש גם על נושא איכות הסביבה ופיתוח הפוטנציאל התיירותי. היציבות הכלכלית המאפיינת את העירייה בשנים האחרונות, מציבה כיום את חדרה בשורה אחת עם רשויות איתנות, מבוססות ומובילות.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הצביע שביעות רצון מהנתונים שפורסמו ואמר כי, "נתוני ההגירה החיובית, שנה אחר שנה, מצביעים על הבעת אמון בעיר ובהתפתחותה החברתית, התרבותית והתשתיתית. אני שמח על כל תושב חדש שעובר לגור בחדרה, ומבטיח שנמשיך להעניק לתושבים – ותיקים וחדשים כאחד – את השירות העירוני הטוב ביותר. אין לי ספק שבשנים הקרובות יחול גידול נוסף בהגירה החיובית לעיר". 

Related Post

מובילים יחד למען הנוער

Posted by - 5 בנובמבר 2018 0
טקס סיום תוכנית מיל"ה התקיים במית"ר "נירים", אחרי שנת פעילות אינטנסיבית בהובלת משטרת ישראל ואגף הרווחה בעיריית חדרה.  במית"ר "נירים",…

23,050 תלמידים בשנת הלימודים תשפ"א

Posted by - 27 באוגוסט 2020 0
גידול משמעותי במספר התלמידים שיחלו את שנת הלימודים החדשה במוסדות החינוך בחדרה, תוך היערכות להתמודדות עם מגבלות הקורונה אגף החינוך…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות