מלונאות בעיר ימים

8 0

בית המשפט המחוזי דחה השבוע את עתירתם של הרצל קרן, דוד סלמה ורני אלוש נגד תכנית המלונות.

בתמצית פסה"ד דוחה השופט צבי דותן את העתירה – הן על הסף והן לגופה, תוך שהוא משית על העותרים הוצאות משפט בסך 45,000 ש"ח.

בפסק הדין המנומק והארוך קובע בית המשפט באופן חד משמעי את דעתו על העותרים ועל המניעים שהובילו לעתירה.

כפי שציינו לאורך השנים באמצעים שונים, הכוללים מפגשים עם גורמי המקצוע האמונים על הנושא בעירייה וכן בשיתופי ציבור רבים, התוכנית תוכננה ואושרה עוד בשנות ה- 90 בתקופתו של צבי פולג כראש עיר, וכל מי שרכש דירה באזור יכול היה לבדוק ולדעת על הימצאות התוכנית אשר קודמה ע"י רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות.

צר לנו שלמרות ששופט בית המשפט המחוזי יעץ לעותרים למשוך את עתירתם ולמעשה הביע את עמדתו לגבי סיכוייה להתקבל המשיכו העותרים להתעקש ולהמשיך בעתירה.

כפי שהודגש בעבר: התוכנית תוכננה ואושרה על פי כל דין וחבל שהעותרים גררו את תושבי השכונה להגיע להליך שסופו היה ברור וידוע מראש, הליך שבמודע גורם לבזבוז כספי ציבור הן של העירייה והן של התושבים. 

הנהלת העירייה רואה לנגד עיניה רק את טובת תושבי העיר ותמשיך לפעול בשקיפות מרבית בכל הקשור לפרויקט המלונות של רשות מקרקעי ישראל, בדגש על התועלת המשמעותית מפרוייקט זה לטובת התושבים בעיר נתניה.

עם כניסתה של מרים פיירברג-איכר לתפקיד ראש העיר בדצמבר 1998, יזמה העירייה שינויים משמעותיים כדי לשפר את התכנית שכאמור הייתה כבר בתוקף, בהם:

הוגדלה שמורת האירוסים באופן ניכר על ידי ביטול שתי שורות של בניינים.

העירייה הצליחה לבטל זכויות מגורים של למעלה מ-400 יחידות דיור על קו החוף שהיו צמודות לבתי המלון בשיווי של למעלה ממיליארד שקל.

העירייה הקטינה באופן משמעותי ביותר את שטחי המלונות (התכסית) והגדילה את השטחים הציבוריים הפתוחים באופן ניכר תוך הרחבת רצועת חוף ויצירת מסדרון אקולוגי שיחבר את שמורת האירוסים עם שמורת נחל פולג.

שמורת אגם החורף חוברה עם שמורת האירוסים (סה"כ 3 שמורות גדולות בדרום העיר) באמצעות גשר להולכי רגל ויצירת מסדרון אקולוגי תת קרקעי המאפשר מעבר לבעלי חיים.

עד היום שיווקה רשות מקרקעי ישראל שני מתחמי מלונאות מתוך שלושה הקיימים. ראש העיר פנתה לרמ"י בבקשה לבטל את זכויות המלונאות הקיימות במתחם השלישי ולאפשר לפתח בשטח, חניה לטובת הציבור.

תמונה: PIXABAY

Related Post

בטוחים בדרכים

Posted by - 15 בדצמבר 2020 0
נתניה זכתה ב-5 כוכבים בתחרות "בטיחות בדרכים במרחב המוניציפאלי 2020", על קידום הבטיחות בדרכים בעיריית נתניה. במסגרת תחרות שהתקיימה מטעם המועצה…

Eleven 11 – התנאים 11 נתניה

Posted by - 10 בנובמבר 2022 0
מתקדמים ל- 11: סטנדרט חדש של סגנון חיים, בצפון החדש של העיר הגיע הזמן. אתם מוזמנים להתקדם לסטנדרט חדש של…

חייו של חייב

Posted by - 11 בנובמבר 2020 0
עשרות טלפונים מידי יום, מכתבי התראה ואזהרה שלא מפסיקים להגיע בדואר ותיקי הוצאה לפועל שנפתחים אחד אחרי השני בהם עיקולים…
כלי נגישות