מכת אלרגיות

8 0

אף נוזל, עיניים דומעות, עור אדמומי, תחושת גרדת, אפצ'י ו… עוד אפצ'י – אם גם לכם מופיעים חלק מהסימנים, כנראה שאתם סובלים מאלרגיה.

לפני כשנה, פלוס מינוס בין פסח לשבועות, הגיעה אלי לקליניקה אישה, תושבת נתניה. עיניה היו אדומות, סימני עור אדמומי מגירוד מטריד היו על ידיה והאף נזל. היא סיפרה, שמאז עברה דירה היא סובלת מאותן תופעות באביב וגם בקיץ. כנטורופתית מוסמכת (N.D) ביצעתי סדרת שאלות (תשאול), עיינתי בתוצאות בדיקות הדם ובתוצאות בדיקת אלרגיה שביצעה ו… הרגעתי אותה.

קדחת השחת, שזו תגובה אלרגית, קיבלה את שמה, מכיוון שלרוב היא מתרחשת בעיקר בזמן האביב – בזמן איסוף השחת (מסוף חודש אפריל ועד סוף חודש יוני). יחד עם זאת, קדחת השחת יכולה להתרחש כל השנה – תלוי במקום המגורים ומזג האוויר. ככל שנחשפים ליותר אבקנים, כך הסיכוי לפתח תגובה אלרגית, גדולים יותר. ימים חמים, יבשים, עם רוח, מעלים את כמות האבקנים באוויר.

בניגוד לנזלת אלרגית, העלולה להתפתח כתוצאה מאלרגיה לאבק או אלרגיה לאוכל, בקדחת השחת הסימפטומים אינם מוגבלים אך ורק לאף. הם משפיעים גם על עיניים ועור, תחושה של אוזניים סתומות, עייפות, קשיי נשימה ועוד. בפועל, לא מדובר במחלה של ממש, אלא באוסף של סימפטומים הנגרמים כתוצאה מחשיפה לאבקנים. חשוב להדגיש כי רפואה משלימה, שיש המכנים אותה גם רפואה טבעית מונעת, לא באה להחליף את הרפואה המערבית – אלא להשלים ההליך.

ממה מתפתחת תגובה אלרגית בכלל ותגובה אלרגית המכונה קדחת השחת בפרט?

"קדחת השחת או כל תגובה אלרגית אחרת, נגרמת על-ידי פולשים זרים, הנכנסים לגוף דרך דרכי הנשימה (פה, אף, נשימה, ראות), רירית העין. לעתים, מתפתחת תגובה אלרגית לחומרים מסוימים במגע עם העור. הפולשים הזרים במקרה של קדחת השחת הם חלקיקי האבקה. כאשר הם חודרים לגוף ובאים במגע עם הנוגדנים שהאדם האלרגי מייצר, הם גורמים לשחרור חומרים כימיים שהמפורסם שביניהם הוא ההיסטמין. השפעת חומרים אלה על איברים ותאים אחרים, יוצרת סימפטומים של תגובה אלרגית. ברפואה המערבית מטפלים, בין השאר, באמצעות שימוש בכדורי אנטי היסטמין – המדכאים את התגובה עצמה".

כיצד רפואה משלימה והגישה הנטורופתית מסייעת ומקלה על אלרגיה?

"הדבר הכי  יעיל ומהיר, על-פי כל שיטה, זה להימנע מחשיפה. אולם, במקרה הזה, זה לא דבר פשוט. על פי הנטורופתיה,  הסימפטומים של האדם מצביעים על בעיה בהתמודדות שלו עם נוכחות האלרגנים. לכן, טיפול נטורופתי יתמקד בחיזוק מערכת החיסון של המטופל ולא בדיכוי הסימפטומים. מטרת הטיפול תהיה ליצור עמידות בפני האלרגנים השונים. לשם השגת מטרות אלה נעזר מטפל נטורופתי מוסמך במספר כלים. הכלי המרכזי הוא שינוי תזונתי מותאם אישית למטופל והתאמת תוספי תזונה טבעיים הידועים כאנטי-היסטמנים".

 

*הכותבת, נועה פרומן, מומחית לנטורופתיה (N.D) מטפלת בקליניקה בחיזוק המערכת החיסונית לסובלים מאלרגיות. לפרטים: 054-4-666-016

 

תמונה no – צילום אילוסטרציה Bigphoto

Related Post

לקראת החגים

Posted by - 5 בספטמבר 2021 0
המשרד להגנת הסביבה מחדד את זכויות הצרכנים: קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם, ללא תשלום; הקפידו לפנות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות