מכרז חדש להפעלת התחבורה הציבורית העירונית בנתניה

7 0

המכרז כולל שדרוג משמעותי של התחבורה הציבורית: הגדלת היקף השירות בעשרות אחוזים, תגבור תדירות הקווים, הארכת שעות הפעילות, תוספת שירות למוקדי תעסוקה ומסחר והפעלת אוטובוסים חשמליים

מהפכת התחבורה הציבורית מגיעה לנתניה. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה פרסמה מכרז חדש להפעלת קווי התחבורה הציבורית העירוניים בעיר נתניה. החברה שתזכה במכרז תחליף את חברת "אגד תעבורה", המפעילה כיום את קווי התחבורה בעיר.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב ציינה כי מדובר בבשורה גדולה לתושבי נתניה ומבקריה. "המכרז החדש ירשת את כל השכונות בנתניה ויספק להם תחבורה ציבורית מהירה ויעילה, למוקדי הביקוש והתעסוקה. הוא יתן מענה הולם להתפתחות העצומה של נתניה בעשור האחרון ויתן שירות אוטובוסים זמין ונוח גם לשכונות החדשות וגם לשכונות המתוכננות", הוסיפה השרה רגב.

שרת התחבורה הוסיפה כי המכרז יגדיל משמעותית של מספר הנסיעות העירוניות בנתניה, בהיקף של עשרות אחוזים. במסגרת זאת, תוגבר תדירותם של קווים בעלי ביקוש גבוה ויוארכו שעות פעילותם. כמו כן, תינתן תוספת שירות למוקדי תעסוקה ומסחר.

המכרז כולל הפעלת קווי תחבורה ציבורית חדשים, בהם קווים עורקיים, הפועלים בצירים מהירים ומקשרים בין צפון ומרכז העיר לאזורי התעסוקה וביקוש, בדרום העיר ומזרחה. חלק מקווי השירות יפעלו 24 שעות ביממה, בימים ראשון עד חמישי.

קווים אלה יופעלו באמצעות 185 אוטובוסים חדשים, העומדים בתקן המחמיר של זיהום אוויר ("יורו 6"), מחצית מהאוטובוסים יהיו חשמליים, ויאפשרו נסיעה מהירה ושקטה יותר. חלק מקווי השירות יופעלו באמצעות מיניבוסים.

האוטובוסים החדשים יכללו הפרדה פיזית של תא הנהג ויאפשרו עליה מכל הדלתות. כמו כן, הם יחסכו זמן נסיעה וישפרו את איכות השירות. כל האוטובוסים יצוידו ברשת אלחוטית, שקעי USB לטעינת טלפונים ומערכות כריזה.

בתחנות האוטובוס ברחבי העיר יוצבו שלטי מידע לציבור  הנוסעים, שיציגו את זמני ההגעה של האוטובוסים בזמן אמת (next bus). בנוסף, משרד התחבורה הקצה תקציבים מיוחדים לשיפור התשתיות במרחב פעילות הקווים, כדוגמת הקמת סככות חדשות בתחנות, שיפור תחנות קיימות ועוד.

תמונה באדיבות PIXABAY

Related Post

כל העילות לביטול צוואה

Posted by - 5 במרץ 2020 0
אין זה סוד, שמומלץ ורצוי לכל אדם לערוך צוואה ורצוי כמה שיותר מוקדם – זה אמור למנוע מלחמות ירושה; אז…

סיפורה של מכונת תפירה

Posted by - 11 בדצמבר 2018 0
71 שנה לאחר אירוע מכונן שהיווה את יריית הפתיחה למלחמת העצמאות – נסגר מעגל במוזיאון לתולדות נתניה. המעגל נסגר 71…

כך תיראנה בעתיד הערים בישראל?

Posted by - 2 ביוני 2019 0
תכנון אורבני מיטבי מושך לערים חלשות אוכלוסיות מבוססות, משפיע על מערכת החינוך והשרותים הקהילתיים ועל מיצובן של הערים במדד החברתי…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות