מים מיסלריים: כל מה שלא ידעתם ולא העזתם לשאול

4 0

תמיסה קוסמטית של מים רכים ומולקולות שומן זעירות מצליחה כיום לשנות בצורה דרמטית את שגרת הטיפוח של מיליוני נשים ברחבי העולם. במה מדובר, למה קוראים לזה מים מיסלריים ואיך משתמשים בהם? הנה כל התשובות

מים מיסלריים הם למעשה תמיסה קוסמטית שמורכבת ממים רכים ומולקולות שומן זעירות. הביטוי "מיסלריים" מגיע מהמילה הצרפתית micelle (מיסל) ועוד קודם לכן מהביטוי הלטיני mica, שמשמעותו חלקיקים קטנים שנצמדים ללכלוך. מבחינה פרקטית, כאשר המים המיסלריים באים במגע עם העור הם מצליחים לספוח את השומן שהצטבר עליו ולנקות אותו במהירות וביעילות.

מים מיסלריים הם כיום האלטרנטיבה המומלצת והמועדפת לשימוש במגבונים לצורך ניקוי העור. ראשית, הם לא מותירים תחושת שמנוניות ואינם מייבשים את העור. אפשר להשתמש בהם בקלות בשעות שונות של היום ולהוריד שכבות איפור במהירות גם אחרי בילוי ארוך ומעייף. שנית, מים מיסלריים מצליחים להוריד לא רק שאריות איפור ושומן אלא גם לכלוך בצורה עדינה ויסודית.

מים מיסלריים בלי מים זורמים

הייחודיות של מים מיסלריים באה לידי ביטוי באופן שבו הם מנקים את העור אבל בלי להיות תלויים במים זורמים. במילים אחרות, אחרי השימוש במים כאלה לא צריך להוסיף עוד שכבה של מים מתחת לברז. בניגוד למסירי איפור אחרים שמותירים את הפנים עם שכבה שמנונית שמחייבת שטיפה, מים מיסלריים הם הדבר היחיד שמפריד בינך לבין המיטה.

האמת היא שאת היתרונות של מים מיסלריים זיהו בצרפת כבר בסוף המאה הקודמת. זה קרה כי נשות צרפת נאלצו לשטוף את עור הפנים שלהן במים קשים, בדיוק כמו אלו שיש כיום בישראל. המים הקשים הם עתירי יוני סידן ומגנזיום והמגע שלהם עם סבון הפך את הלכלוך שמצטבר על עור הפנים לקשה להסרה.

כמו כן, הסבון מסיר מהעור את השומנים הטבעיים שחיוניים עבורו ולכן השימוש בו לא מומלץ לצורך הסרת איפור או כחלק משגרת טיפוח. גם כאן ניתן לראות בצורה ברורה את היתרונות של מים מיסלריים ואת הערך המוסף שלהם בהשוואה לאלטרנטיבות.

למי מתאימים מים מיסלריים?

מים מיסלריים מתאימים לנשים בגילאים שונים שרגילות להשתמש במוצרי טיפוח ואיפור. בעזרת המים הללו ניתן להגן על העור, להסיר שכבות איפור ולמנוע הצטברות של לכלוך וחיידקים. בפועל, המים המיסלריים נראים כמו מים רגילים אך המרקם שלהם צמיגי יותר והם מיועדים לשימוש גם באזור העיניים.

הדרך הנכונה להשתמש במים מיסלריים היא באמצעות טבילת צמר גפן. עם צמר הגפן שטבול במים מיסלריים אפשר להסיר כל איפור ולכלוך בשגרה, בנסיעות או בחופשות. מעבר לכך, התכשיר מומלץ על ידי מומחים גם עבור בעלות עור רגיש. בעזרת מים מיסלריים ניתן להרגיע את העור ולהגיע לרמת החומציות הטבעית שלו בלי להשתמש בתכשירים נוספים.

קרדיט תמונה: באדיבות https://www.pexels.com

Related Post

חוזרים ללימודים ? ממש לא בטוח

Posted by - 28 באוגוסט 2019 0
האם סביבת גני השעשועים בנתניה והאזור בטוחה לילדים? על-פי בדיקה מדגמית שביצעו מתנדבי "אור ירוק", סמוך לרוב הגנים שנבדקו בנתניה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות