מיזם משותף לאיתור נעדרים

7 0

שיתוף פעולה בין עיריית חדרה למיזם חברתי-טכנולוגי המבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים ונועד לאתר נעדרים עם דגש לילדים, קשישים ואנשים עם מוגבלויות

מאת ברק גולן

עיריית חדרה תפעל בשיתוף פעולה עם המיזם החברתי-טכנולוגי HAZILU, המבוסס על טכנולוגיית זיהוי פנים ונועד לאיתור נעדרים בדגש לקטינים, אנשים עם מוגבלויות, מבוגרים חולי אלצהיימר ודמנציה, וזאת באמצעות טכנולוגיה וקהילה.

היעדרות מוגדרת כמצבים בהם אדם הזקוק לרמת פיקוח מסוימת עוזב מקום מפוקח ובטוח, או את השגחתו של אדם אחראי, ונחשף לסכנות אפשריות. מטרת המיזם למגר את תופעת ההיעדרות והשוטטות בקרב ילדים, זקנים, תשושים וכדומה, ולמנוע העלמות ארוכה ומסוכנת. המיזם נועד להעניק תחושת ביטחון לתושבי העיר במרחב הציבורי בסיוע השלטון המקומי, טכנולוגיה וקהילה חזקה.

לקראת שיתוף הפעולה התקיימה ישיבה בלשכת ראש העיר צביקה גנדלמן, בהשתתפות מנהלת אגף הרווחה בעירייה זיוה היימברג, וצוות המיזם: משה קראדי, לשעבר מפכ"ל המשטרה וכיום מנהל שיתופי פעולה אסטרטגיים של המיזם ואסף בר מייסד האפליקציה.

המיזם פועל במספר רשויות מקומיות, וכולל יותר מ-30 משתמשים רשומים. על מנת לשלבו ביעילות ברשות המקומית, ניתן להפיץ את הקישור למיזם בקרב התושבים עם דגש על אוכלוסיות בסיכון, וכן בקרב צוותי העירייה, פקחים, שיטור, עובדים סוציאליים, מתנדבים וכדומה. בנוסף, ניתוב המצלמות ברחבי העיר יאפשר גילוי בזמן אמת וסיוע באיתור.

קראדי ובר הסבירו בישיבה כי בישראל נעלמים כל יום למעלה מ-200 אנשים במרחב הציבורי.  עיקר הנעדרים הם ילדים, זקנים, חולים ונוער בסיכון, ורובם מאותרים עד שלושה ימים. יצוין כי רוב הנעדרים והמשוטטים חולפים מול עשרות מצלמות ועוברי אורח, ועובדה זו בשילוב טכנולוגיית המיזם עשויה לסייע באיתורם.

Related Post

יום קהילה-משטרה לאזרחים ותיקים

Posted by - 25 בנובמבר 2018 0
במסגרת חודש ההוקרה לאזרחים ותיקים בחדרה התקיים יום קהילה משטרה, במטרה להגביר את מוכנותם והיערכותם לתרחישים שונים של מצבי חירום.…

ראש העיר באתר מוזיאון הרפואה

Posted by - 10 בדצמבר 2018 0
ראש העיר סייר באתר הבנייה של  המוזיאון לרפואה המוקם במתחם טכנודע חדרה, והביע שביעות רצון מקצב העבודות.  ראש העיר צביקה…

העירייה מארגנת בר מצווה קבוצתי

Posted by - 16 בפברואר 2020 0
זו השנה השישית שעיריית חדרה מארגנת אירוע בר מצווה קבוצתי לעשרות נערים ונערות ממשפחות קליטה ורווחה מאת ברק גולן עיריית…

חסד שכולו נתינה

Posted by - 23 בפברואר 2020 0
תוכנית "סיירת חסד ייחודית" פועלת במתנ"ס גבעת אולגה במטרה להעצים בני נוער באמצעות ערכים של נתינה ועזרה לזולת מאת ברק…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות