שוב התקף מיגרנה? הפיתרון!

3 0

מיגרנות הן כאב בצוואר. הם אחת המחלות השכיחות והמתישות שאנשים סובלים מהן כיום. עם כאב ראש, אנו מתכוונים לכאב ראש תוך גולגולתי.

במאמר זה, נדון במיגרנה והגורמים האפשריים, התסמינים ואפשרויות הטיפול שלה. כמו כן, ניגע בכמה דרכים למניעת מיגרנות כדי למנוע את התרחשותן. מיגרנה היא הפרעה עם סיבות אפשריות רבות כמו מתח, חוסר שינה, סוגים מסוימים של מזונות שיכולים לעורר אותה כמו שוקולד או יין אדום או בעקבות צריכת קפאין מקרוב מדי. הסיבה השכיחה ביותר למיגרנה היא מתח כלי דם שמקורו במוח שעלול להוביל לבחילות או הקאות לעיתים יחד עם תסמינים נוספים כמו רגישות לאור ושינוי בראייה.

מיגרנה היא סוג של כאב ראש שמשפיע בדרך כלל על צד אחד של הראש, אך הוא יכול להשפיע גם על שני הצדדים. זהו מצב נוירולוגי הנובע מחוסר איזון במחזור הדם, לרוב עקב התרחבות לא תקינה של כלי הדם באזור אחד או עלייה בלחץ עליהם.

כאבי ראש של מיגרנה מלווים לרוב בכאב, בחילות והקאות ורגישות לאור ולקול. חלק מהטריגרים הנפוצים כוללים שינויים בשגרה, מתח, מזונות מסוימים או שינויים בדפוסי השינה. מיגרנות הן כאב ראש פועם, מתפרץ או פועם שיכול להימשך שעות. זה אינו משבית ואינו גורם לשינויי ראייה או אובדן הכרה. מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית שכיחה הפוגעת בעיקר בנשים וילדים. הם חווים כאבי ראש עם בחילות, הקאות, רגישות לאור וקול ותסמינים אחרים. הסיבה העיקרית למיגרנה עדיין לא ידועה למרות המחקרים הרבים שנערכו עליה.

מיגרנה היא סוג של כאב ראש הגורם לכאב פועם, פועם ולעיתים קרובות חמור. זה בדרך כלל חד צדדי במיקום ומופיע פתאום ללא אזהרה. זהו אחד מכאבי הראש הנפוצים ביותר בעולם. מיגרנה היא מצב שכיח הפוגע בכ-10-15% מאוכלוסיית העולם. אנשים הסובלים ממיגרנה נאלצים להתמודד עם הכאב שלעתים קרובות הוא עז ומשבית.

דבר אחד שמצאתי מעניין הוא שיש שלושה סוגים של מיגרנות: הסוג הראשון של מיגרנה נקרא מיגרנה קלאסית, שפוגעת ב-12% מהאנשים הסובלים ממנה. בסוג זה של מיגרנה, כאב ראש מתפשט בחצי אחד של הראש לאט מאוד ונמשך שעות בכל פעם. הסוג השני נקרא מיגרנה המיפלגית, המשפיעה רק על 3% וגורמת לתסמינים בשני הצדדים באופן שווה ואילו הסוג השלישי נקרא המיפלגי משפחתי

מיגרנה היא הפרעה נוירולוגית שכיחה המשפיעה על המוח וגורמת לכאבים עזים בראש, בצוואר או בעיניים. זה מלווה לעתים קרובות בבחילות והקאות. זה משפיע על כ-20% מאוכלוסיית העולם ואנשים רבים נאלצים לעבור את המצב הכרוני הזה למשך שארית חייהם. ישנן דרכים רבות שבהן ניתן לעזור לאנשים עם מיגרנה עם אפשרויות טיפול כולל תרופות, שינויים באורח החיים וטכניקות התערבות שונות.

מיגרנה היא הפרעה נוירווסקולרית מורכבת הדורשת אבחנה מדויקת כדי להתחיל טיפול יעיל. מיגרנה היא מצב שכיח ומתיש. הם גורמים לכאבים עזים, בחילות, סחרחורות ועוד. ישנם טיפולים רבים להיפטר ממיגרנות, אך לא לכולם יש השפעות חיוביות.

טריגר המיגרנה עדיין לא ידוע והדרך היעילה היחידה למנוע התקפי מיגרנה היא מניעה. חשוב שהמטופל יבין היטב מה מעורר את המיגרנה שלו כדי שיוכל לבצע שינויים באורח החיים או בתזונה שלו בהתאם.

דר' אמנון מוסק סגן מנהל המערך לנוירולוגיה, מרפאה לטיפול בכאבי ראש ופנים, בי"ח איכילוב, ת"א

קרדיט תמונה: freepik

Related Post

דנה פרידר בצילומים לקמפיין חדש, קרין גורן נבחרה להוביל קמפיין לצבעי שיער וגם – הביצה המקומית רותחת לקראת הבחירות

Posted by - אוגוסט 30, 2023 0
1. מנחת הטלוויזיה, יוצרת התוכן והדוגמנית יעל גולדמן נבחרה כשגרירה מקומית של מותג הדרמו-קוסמטיקה הצרפתי המוביל VICHY (וישי) בישראל. במסגרת התפקיד החדש, תיקח גולדמן…
כלי נגישות