מחפשים דירה חדשה? הנה מה שחשוב לבדוק

10 0

החיפוש אחר דירה להשכרה או לקנייה עלול להפוך לסיוט והלחץ לסיים אותו מוקדם ככל האפשר גורם לעיתים לטעויות. עם זאת, יש שורה ארוכה של דברים שאותם כדאי לבדוק – הנה הם לפניכם. 

דירה היא הנכס המבוקש ביותר בישראל ועליית מחירי הנדל"ן של השנים האחרונות לא מקלה על מי שמחפש אותה. בתוך כך, יש לערוך חלוקה בין שוכרי דירות לבין כאלה שרוצים לקנות אותן, ולהביא בחשבון את השפעת המעבר על התא המשפחתי. באופן כללי, מעבר דירה הוא תהליך ארוך ומייגע ורובנו עושים טעויות בניסיון לסיים אותו מוקדם ככל האפשר.

מצד שני, זה לא חייב להיות ככה ויש כמה דברים שאותם חייבים לבדוק גם אם המשמעות היא עיכוב במציאת דירת החלומות. הנה הנושאים הרלוונטיים לכל קהל יעד:

שוכרי דירות: להתמקד בדירה ובחוזה

שוכרים מטבע הדברים עוברים לדירה לתקופה זמנית. כתוצאה מכך, הנושאים העיקריים שבהם כדאי להם להתמקד קשורים לדירה עצמה. יותר חשוב שהדירה תענה על צרכי השוכרים בטווח הקצר, מאשר שהם יחכו שמשהו יקרה בשכונה ואולי יתאים להם בעתיד.

בתוך הדירה כדאי לבדוק את מצב הצנרת והחשמל. יש לוודא שמצב הדירה מתואר במדויק בחוזה ושקיימת התייחסות לסיטואציה שבה נדרשים טיפולים, תיקונים ושינויים. אפשר להזמין שירותי בדק בית על מנת לקבל חוות דעת חיצונית על הדירה, אלא אם מדובר בהשכרה לתקופה קצרה ואז ניתן להסתפק בבדיקה עצמאית. כמו כן, אפשר לנצל את ההזדמנות כדי לבדוק מי השכנים ולשאול אותם על אופי החיים בבניין ובשכונה.

רוכשי דירות: הסביבה, האזור והתכניות לעתיד

ההחלטה לרכוש דירה היא ככל הנראה הכי משמעותית עבור בעלי משק בית בארץ. רוכשי דירות לא יכולים לבדוק רק את הנכס שהם מתכננים לקנות, כי עליהם לברר על אופי השכונה, הסביבה ותכניות הבנייה של העירייה. רוכשי דירות חייבים לחשוב לטווח ארוך ולהבין שכל שינוי בתב"ע למשל ישפיע על ערך הנכס שלהם ועל גובה המשכנתא.

כדאי להגיע לפחות כמה פעמים לדירה שאותה מתכננים לקנות ולעשות את זה בשעות שונות של היום. גם כאן חשוב כמובן לבדוק מה מצב מערכות הבניין והתשתית, אך אלו דברים שניתן לתקן בעתיד או לגלם בתוך המחיר החוזי. במקביל, יש לקחת בחשבון שורה ארוכה של הוצאות כגון מס רכישה, מס שבח, דמי תיווך, דמי טרחה לעורך דין, שיפוצים, ריהוט וכן הלאה.

לבסוף, יש בדיקות שמשותפות לכל מחפשי הדירות והן קשורות בעיקר להשוואה בין הנכסים. כדאי להיעזר במידע מאתרי האינטרנט ולבדוק מה המחיר המקובל לדירות לפי שכונות, ערים ואזורים. מומלץ גם לעבור לדירה שבה מרגישים בנוח ולא למהר להסיק מסקנות. מלבד היתרון הפרקטי, אחת המטרות בבדיקות המוקדמות היא גם לתת לרוכשים ולקונים תחושת ביטחון.

 

קרדיט תמונה: – https://www.pexels.com/photo/apartment-architecture-ceiling-chair-259962/

 

Related Post

חבילות לידה הכל כלול

Posted by - 19 באוגוסט 2020 0
למה הכי משתלם לקנות חבילת לידה? אילו עוד יתרונות יש לה? כל המידע – בהמשך! מהי בכלל חבילת לידה? חבילת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות