מחיקת חוב: על אי ידיעת החוק משלמים ביוקר

8 0

אלפי תושבי נתניה והאזור זכאים למחוק את החובות בפרק זמן מקוצר של כשלושה חודשים, אך משום מה רבים נרדמו בשמירה..

לאחרונה נערך בירור מול לשכות ההוצל"פ השונות ממנו עולה, כי ישנם עשרות אלפי חייבים בישראל אשר כלל אינם מודעים לאפשרות שלהם למחוק את החובות בהליך מקוצר. עוד התברר, כי מתוך אותם עשרות אלפי החייבים, ישנם אלפים מתושבי העיר נתניה והסביבה הקרובה המצויים תחת איחודי תיקים משך שנים ואשר אינם מודעים כלל לאפשרות העומדת בפניהם למחוק את אותם חובות בפרק זמן של כשלושה חודשים בלבד בהליך נוח.

 

על אף שהזכרנו בכתבות קודמות את העניין, ראינו לנכון להאיר את עיניכם להליך המבורך שניתן כהוראת שעה זמנית בלבד, לפיה חייבים המצויים באיחוד תיקים משך 3-4 שנים, יהיו זכאים למחוק החובות. כאן המקום לציין, כי ההליך צפוי לסגור את שעריו לכניסת חייבים כבר בחודש ספטמבר הקרוב 9/19 מה שאומר שחייב/ת אשר ימהר וייגש לעו"ד על מנת לגבש ולערוך בקשה למחיקת החוב עד ליום 29/8/19, קרי כחודשיים מהיום, ירוויח כניסה להליך מקוצר של מחיקת החובות.

 

רק כדי לסבר את אוזניכם, ככל ותפספסו את הכניסה להליך המקוצר הרי שבהמשך ככול ותרצו להיפטר מהחובות תהיו חייבים לעבור דרך מסלול ארוך יותר של החוק החדש אשר יבוא במקומה של אותה הוראת שעה ושמו" חוק חדלות פירעון" אשר בין היתר יחליף גם את הליך פשיטת הרגל המוכר לכם. המשמעות עבורכם היא כי אכן תוכלו בעתיד למחוק את החובות  דרך חוק חדלות פירעון אלא שההליך אליו תיכנסו יהיה הליך ארוך ומסורבל יותר אשר יכול ויערך כ-3 שנים ויותר.

 

במשוואה פשוטה של מה יותר כדאי עבורכם, נראה בבירור כי טיפול במחיקת החובות בתוך פרק זמן של רק שלושה חודשים אל מול האפשרות העתידית של מחיקת החוב בפרק זמן שלוש שנים היא ברורה.

המשמעות הסופית של ההליך המקוצר היא: מחיקת כלל החובות העומדים כנגדכם בפרק זמן של כ-3 חודשים בלבד, הסרת כלל העיקולים הרובצים כנגדכם גם בקופות הגמל/ פנסיה/ פקדונות/ נכסים וכו… הסרת כלל ההגבלות לרבות עיכוב היציאה מהארץ ובבנק ישראל וחזרה לחיי שיגרה תקינים בתוך מספר חודשים בלבד.

 

הכותב, עו"ד אייל קורסיה, עוסק בייצוג מול הוצל"פ, בליווי חייבים ועוד. לשאלות: 0506351208

 

תמונה באדיבות PIXABAY

Related Post

איך פארק נולד?

Posted by - 28 ביולי 2021 0
פארק חדש ומושקע נחנך השבוע בנאות שקד בשכונת אזורים בהשקעה של 6 מיליון ₪ ,מגוון מתקני כושר, טניס שולחן, שבילי…

מרחיבים כבישים

Posted by - 11 בדצמבר 2019 0
חברת "נתיבי איילון" סיימה לתכנן הקמת קיר אקוסטי לאורך כביש החוף באזור נתניה. התכנון נעשה לבקשת עיריית נתניה והעומדת בראשה,…

קרבה מסוכנת

Posted by - 28 בפברואר 2018 0
מפעל פלנטקס בנתניה עומד אומנם בפני סגירה ומעבר למזרח-הרחוק, אך הדבר לא מנע מן המשרד להגנת הסביבה להורות על סגירת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות