מחדרה ללונדון: מנהלת אגף הרווחה השתתפה במשלחת מטעם תוכנית יוקרתית לפיתוח מנהיגות, והפתיעה את חבריה למשלחת

8 0

מנהלת אגף הרווחה השתתפה במשלחת ללונדון מטעם תוכנית יוקרתית לפיתוח מנהיגות, והפתיעה את חבריה למשלחת בשוקולד של "גוונים של מתוק" מחדרה

מנהלת אגף הרווחה בעיריית חדרה, זיוה היימברג, השתתפה במשלחת שטסה ללונדון במסגרת התוכנית רואים רחו"ק (רווחה, חברה וקהילה), לפיתוח מנהיגות בכירה בתחומי הרווחה והשירותים החברתיים. היימברג הפתיעה את חבריה למשלחת עם מארזי שוקולד "גוונים של מתוק" המיוצר בבוטיק השוקולד במית"ר "נירים" בחדרה.

התוכנית לפיתוח מנהיגות מקודמת כחלק מתוכנית "עתודות לישראל" של משרד ראש הממשלה, תוכנית לאומית אסטרטגית המתמקדת בשיפור מגזר משרתי הציבור בישראל באמצעות יצירת מנגנוני פיתוח עתודה ניהולית ומקצועית. התוכנית היא פרי תכנון ושיתוף פעולה ייחודי בין גופי ממשל מובילים בתחום הרווחה, השירותים החברתיים ופיתוח ההון האנושי; משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים; המוסד לביטוח לאומי; מרכז השלטון המקומי; משרד האוצר; מינהל השלטון המקומי במשרד הפנים ונציבות שירות המדינה; מכון אלכא למנהיגות ולממשל בג'וינט ישראל, האחראי גם על ניהול התוכנית.

במסגרת זו פותחו תוכניות עתודה להכשרת בעלי תפקידים בשירות הציבורי, המעוניינים לרכוש כלים וידע ולהתקדם למשרות בכירות ולהתמודד בעתיד על איוש משרות מפתח בשירות הציבורי בישראל. התוכניות, שאחת מהן היא רואים רחו"ק, מזהות אנשים בעלי פוטנציאל הובלה, ומאופיינות במיון קפדני, ייצוג כלל החלקים בחברה הישראלית, הכשרה קבוצתית אינטנסיבית, והתמקדות במקצועיות, ערכיות, ממלכתיות, מוכוונות לאזרח, טובת הכלל וראייה ארוכת טווח.

תוכנית רואים רחו"ק שאליה התקבלה היימברג, נועדה לפתח קבוצת מנהיגים פעילה המכירה לעומק את שדה הרווחה והשירותים החברתיים ומובילה את המערכות השונות להתמודדות אפקטיבית עם אתגרי החברה הישראלית.

משלחת של התוכנית יצאה ללונדון, וביקרה בין היתר במיזם התעסוקה Waterhouse  (מסעדה) restaurant, פרויקט חונכות לפיתוח מיומנויות, צבירת ידע, ניסיון והכשרה מקצועית בתעשיית המזון, לבני נוער בסיכון ועבריינים צעירים בשיקום.

המסעדה הוקמה ונפתחה על-ידי קרן שורדיץ', כדי לספק לחניכים התנסות בעבודה מקצועית בסביבה חיה מול לקוחות אמתיים. רווחי המסעדה תומכים בהמשך הפרויקט וההדרכה לבני הנוער.

במהלך ההכנות לנסיעה ללונדון, עדכנה היימברג כי במית"ר "נירים" בחדרה פועל בהצלחה רבה המיזם התעסוקתי "גוונים של מתוק", המבוסס על עקרונות דומים.

מית"ר "נירים" פועל כחלק מרצף השירותים של מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה של עיריית חדרה, ומופעל בו מיזם שוקולד חברתי להעצמת נוער בסיכוי באמצעות עמותת "גוונים של מתוק". המיזם מאפשר לבני נוער להתנסות בעולם התעסוקה, רכישת כלים של מסוגלות תעסוקתית והשתלבות בעולם העבודה. במסגרת המיזם מתנסים בני הנוער בייצור שוקולד, בהנחיה צמודה של שוקולטיירים מקצועיים ובליווי צמוד של צוות חינוכי. בתום ההכשרה הם מוסמכים כשוקולטיירים, ומועסקים כעובדים וכצוות עיקרי במיזם.

היימברג אף הבטיחה לחבריה למשלחת כי תביא עימה שוקולד ממותג מהמיזם החדרתי, ואכן הפתיעה את חבריה למשלחה כאשר שלפה שוקולד מבית הייצור של "גוונים של מתוק", ועליו מיתוג התוכנית "רואים רחו"ק – רווחה, חברה, קהילה".

Related Post

ממשיכה ההגירה החיובית לחדרה

Posted by - 1 במרץ 2020 0
על פי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: חדרה ממוקמת ברשימת הערים שהישראלים הכי מעדיפים לגור בה מאת: ברק גולן חדרה…

החיים כמראה

Posted by - 5 בנובמבר 2018 0
תערוכת צילום קבוצתית של אמנים אזרחים ותיקים תוצג במהלך נובמבר, בשיתוף אגף הרווחה והעמותה למען הקשיש.  שיתוף פעולה של אגף…

סולידריות חברתית בחדרה

Posted by - 18 בספטמבר 2022 0
לקראת השנה החדשה  ויום הכיפורים מיזם חברתי – "מחברים עם סליחה" ליצירת סולידריות וריפוי השסע בחברה הישראלית מיזם חברתי חדש…

פסח מתוק

Posted by - 11 במרץ 2018 0
המיזם החברתי "גוונים של מתוק", פועל במית"ר "נירים" ומקנה כישורי חיים, לימודים ומקצוע לבני נוער, נערך לחג הפסח ועם מגוון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות