מחאת האופנוענים: בשישי הקרוב צפויה להגיע לעיר שיירת אופנועים רועשת ורועמת במיוחד

9 0

מאות רוכבי אופנועים יצאו בשיירת מחאה ביום שישי הקרוב (4.9) מהרצליה דרך ישובי השרון לעצרת המחאה המרכזית כנגד אלימות כלפי נשים שתתקיים בנתניה. בעצרת המרכזית במעמד ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, ובהנחיית מושיק גלאמין ישתתפו: מוש בן ארי, אלי פיניש, איתי ואמיר מלהקת בית הבובות, יובל שם טוב ומועדוני האופנוענים המובילים בישראל הארלי דוידסון ועוד*

מחאה כנגד אלימות כלפי נשים היא כבר לא נחלתן של נשים בלבד. ביום שישי הקרוב, 4.9 בשעה 9:00 בבוקר, תצא קהילת רוכבי האופנועים הישראלית לשיירת מחאה רועשת ורועמת במטרה להעלות לרתום את הציבור ואת המודעות הישראלית כשמאות גברים אומרים בקול ברור לא לאלימות כנגד נשים: "גבר אמיתי לא מרים ידיים",* "די זה די", "לא זה לא".

האירוע הוא יוזמה פרטית של הפעיל החברתי, פייר מיקאל כהן, תושב נתניה, יחד עם רוכבים ורוכבות וניתנה לו חסות של אלבר מוטו יבואנית הארלי דיוידסון בישראל, מקבוצת "אלעזרא", עיריית נתניה ועיריית הרצליה. מקום המפגש בשעה 9:00 בבוקר הוא פארק הרצליה. בהמשך השיירה תעבור ביישובים קדימה- צורן, בכפר יונה ותגיע עד לכיכר העצמאות בנתניה לעצרת המחאה המרכזית בשעה 12.00.

מלבד הרוכבים והרוכבות ישתתפו ויופיעו בעצרת מוש בן ארי וחברי להקת ״בית הבובות״ איתי שיף ואמיר אטיאס. יישאו דברים: שירה ווישניאק אחות של מאיה ווישניאק ז״ל שנרצחה לפני מספר חודשים על ידי בן זוגה, לילך שם טוב ששלושת ילדיה נרצחו על ידי הגרוש שלה והשחקן אלי פיניש.
פייר מיקאל כהן יוזם המחאה אמר: "אני קורא לכל רוכבי האופנועים בישראל להשתתף במחאה, אנו זקוקים לשינוי תפיסה בחברה הישראלית, כדי להפסיק את האלימות והחפצת נשים, כדי לחולל שינוי ולמנוע את מקרה האלימות הבא".

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "נתניה אומרת 'די לאלימות' – די לאלימות בכלל ודי לאלימות נגד נשים בפרט. אנו מחבקים את קהילת 'רוכבים נגד אלימות' ומצטרפים למחאה החשובה שמטרתה העלאת המודעות, חינוך והסברה לנושא החשוב". *ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר "אי אפשר לעמוד מנגד הארועים הקשים שהם חולי חברתי – כולנו יחד צריכים להתגייס ולהוקיע נגע זה מתוכנו. ראוי כי אנו כחברה – באמצעות המדינה – נפעל להבטיח לנשים באשר הן תחושת ביטחון בכל מקום בו יהיו".

ניסים בנימין מנכ"ל אלבר מוטו יבואנית הארלי דיוידסון לישראל: "אני רואה חשיבות רבה למעורבות חברתית של רוכבי אופנועים בישראל ולעובדה שיותר גברים ירימו את הכפפה, ייקחו יוזמה ויובילו בצוותא עם הנשים הרבות שרוכבות במועדון הארלי, את המאבק בתופעה הבזויה של אלימות כנגד נשים".
משתתפי ומפיקי האירוע, כולם, בראשות המפיקה הראשית מירית צ'רנילוב עושים את עבודתם בהתנדבות מלאה למען המטרה החשובה.

בסיום העצרת המרכזית בנתניה, ימשיכו הרוכבים בשיירה לעבר נקודת המפגש שלהם בבר- מסעדה "פארקר" בהרצליה. כל האירוע יתנהל בתאום מלא עם משטרת ישראל ותוך כדי הקפדה על הכללים הבטיחותיים והבריאותיים המתחייבים בשל התפשטות נגיף הקורונה.

Related Post

"שומעים אהבה"

Posted by - 23 בינואר 2020 0
פעילות התנדבותית מרגשת של עובדי חברת פז עם קשישים ממרכז היום לקשיש בנתניה. ערכו מסיבת אוזניות המותאמת לבני הגיל השלישי,…

עו"ד שריפי בעד הרפורמה

Posted by - 5 ביולי 2023 0
שר המשפטים, יריב לוין, הזמין השבוע ללשכתו בירושלים את עו"ד ד"ר ניסן שריפי, והודה לו על תמיכתו ברפורמה המשפטית. ד"ר שריפי,…

בונז'ור ליון

Posted by - 11 ביוני 2019 0
כבוד גדול לנתניה עם השתתפותה בכנס ערים תאומות ישראל-צרפת שהתקיים בליון. בכנס השתתפו 23 ראשי ערים, סגנים, אנשי כלכלה וחינוך…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות