מזיכרון לעצמאות

8 0

אין אחד שלא חש במעבר המטלטל בין יום הזיכרון ליום העצמאות, בין התייחדות עם זכרם של הנופלים, לבין חגיגות עצמאות ישראל עליה מסרו את נפשם.

מאת אור דרעי

המועצה הדתית הרבנות הראשית נתניה, אחזה השנה בשני צידי המתרס, כאשר בשיתוף פעולה עם עמותת יד – לבנים נשלחו בעיצומו של יום הזיכרון, מאות ערכות ייחודיות לכל משפחות השכול ברחבי העיר עם "ברכת הבית" ומכתב אישי "אחינו גיבורי התהילה משפחות השקול" נכתב במכתב המרטיט עליו חתומים הרב הראשי הרה"ג קלמן מאיר בר שליט"א ויו"ר המועצה הדתית הגב' תרצה גרינפלד "אי אפשר היה להקים את המדינה, ללא מסירות הנפש של יקירכם".
עם צאת יום הזיכרון ובציון 75 שנים לעצמאות ישראל, בחסות עיריית נתניה והמועצה הדתית התאחדה נתניה למעמד מרגש ומרכזי בבית הכנסת הגדול "שונה הלכות" בנשיאותו של הרה"ג קלמן מאיר בר שליט"א – הרב הראשי לנתניה. כאשר המונים מתושבי העיר מכלל הקהילות והחוגים לצד עולים חדשים, נהרו לבית הכנסת, השוכן בלב כיכר העצמאות שלבש כולו חג. את התפילה המרגשת הוביל הזמר והמוסיקאי אהרון רזאל לצד מקהלת "שכינתה", במהלך התפילה הקהל הצטרף למקהלה בשירה ובריקודים כשהם מניפים דגלי ישראל.
ראש עיריית נתניה הגב' מרים פיירברג איכר, הקצתה תקציב מיוחד לקיום וקידום האירוע, שנערך כאמור בחסות המועצה הדתית, היכל התרבות בהנהלת בני אפרים, העמותה לחינוך בלתי פורמלי בראשות משה קייזלר, המחלקה לתרבות תורנית בראשות רועי זלצר, והגרעין החינוכי בראשות הרה"ג נתנאל יוסיפון שליט"א.
"מי חכם וישמר אלה ויתבוננו חסדי ה'" אמר הרה"ג קלמן מאיר בר שליט"א בדבריו בפתח המעמד, החכמה היא לא החגיגה שהייתה לפני 75 שנים עם הכרזת העצמאות, החכמה לשמר ולזכור דבר הנס, "המים להם חמה" בשביעי של פסח רצה המקטרג להטביעם בים, לעומת זמן השעבוד במצרים ששם התרחשו ניסים עצומים ולא היה קטרוג, והכל כפי שמבאר רבי שמחה מדוינסק בגלל שאז היה ביניהם אחדות.
הרה"ג נתנאל יוסיפון שליט"א – ראש הגרעין החינוכי נתניה, אמר כי כבכל חג ביום העצמאות כולנו צריכים לפעול למציאת המכנה המשותף למען המשך קיום עם ישראל ופיתוח ההתיישבות בארץ ישראל, ולקרב כל יהודי באשר הוא לדרך התורה.
הגב' תרצה גרינפלד יו"ר המועצה הדתית נתניה נשאה דברים:
הגענו לארץ הזו מקצוות תבל דרך ארוכה ומפרכת, הגשמנו את חזון הנביא וישראל של היום היא אור לגויים בתחומים רבים, צעדנו יחד כל הדרך לבניינה של הארץ, מימשנו את תיקוות הדורות ההבטחה ההיסטורית קוימה , החלום הפך למציאות .
בימים אלו של מחלוקת ושסע בעם עלינו לזכור להושיט את היד, לראות את הטוב האחד בשני , לבחור במשותף על פני המפריד , לזכור שבלעדי כולנו איננו אנחנו, המועצה הדתית נתניה שאני עומדת בראשה, חרטה על דגלה להיות בית מאחד נגיש ומאיר פנים לכל העדות והחוגים כמו"כ הודתה הגב' גרינפלד בדבריה בשמה ובשם הרב, לראש העירייה הגב' מרים פיירברג-איכר על העמידה לימין המועצה הדתית בכלל ועל תרומתה להרמת האירוע בפרט, למנהלת מרכז העיר ולכל השותפים להצלחת האירוע המרומם.

Related Post

פוטרתם? יצאתם לחל"ת?

Posted by - 9 בספטמבר 2020 0
מה יהיה עתיד המובטלים ברבעון האחרון של 2020? סקר התעסוקה הענק של ManpowerGroup לא מנבא עתיד ורוד לסוף שנת 2020 מאת :…
כלי נגישות