מוקירים את האמנים

8 0

18 אמניות ואמנים צעירים מנתניה זכו במילגה לעידוד אמנים צעירים – זאת בטקס ייחודי אותו מקיימת עיריית נתניה מדי שנה

מאת יאיר אברהם

18 אמניות ואמנים צעירים מנתניה בגילאי 15-35 זכו במילגה לעידוד אמנים צעירים בראשית דרכם שהעניקה עיריית נתניה בטקס חגיגי שהתקיים בסוף השבוע שעבר במרכז התרבות המחודש בית יוחנן במרכז העיר.

האמנים הגישו מועמדותם שנבחנה על-ידי צוות שופטים בתחומים: מוסיקה כלית וקולית, אמנות פלסטית, ספרות ומחול.

המלגות הן בגובה 2000-6000 ש״ח בהתאם לדירוג השופטים את איכות עבודותיהם הראשונות של האמנים.

מיזם המלגות לעידוד אמנים צעירים נהגה בשנת 2012 על ידי חבר מועצת העיר אדיר בנימיני וזכה לתמיכת ראש העיר אז והיום מרים פיירברג איכר. את המיזם הובילה עד לפרישתה ממועצת העיר חברת המועצה שושנה צ'וצ'י זילברברג וכיום מוביל אותו המשנה לראש העיר, חבר המועצה אהרון אורגד.

בטקס קבלת המלגות השתתפו בני משפחות הזוכים , חברי ועדת המלגות בראשות אהרון אורגד וחברי ועדת השיפוט.

הקטעים האומנותיים בטקס הוצגו על ידי האמנים זוכי המלגות עצמם שהפגינו את יכולותיהם, בין היתר במופע כלי הקשה של חניכי מרכז ״טרמולו״ שזכו במילגות ובמופע שירה תיאטרלי  של שני אושרי.

בדברי ברכתו בטקס אמר אורגד, כי ״אין לנו אנשי הציבור שמחה גדולה מזו של סיוע לצעירים המוכשרים.  רבים מכם ואולי כולכם יהיו פעם מישהו שהוא משהו, ואז בקשתנו היא שתחזירו מכישרונכם לכור מחצבתכם, לעיר נתניה. תפעלו במתנ״סים, תלמדו בשכונות ותסייעו לנוער להאמין שאין דבר העומד בפני הרצון ושניתן למצות כל כשרון בכל תחום״.

השנה, כך נמסר, יהיו פעולות עמותת היכל התרבות בנתניה  תחת  הכותרת קבלת השונה  והאחר. ההשראה לכך הייתה בערב של להקות המחול החבצלות בשיתוף ארגון איל״ן שהתקיים לבקשתה של ילדה בעלת צרכים מיוחדים מנתניה,  שבקשתה הייתה לרקוד כמו אחותה החברה בלהקת החבצלות.

הערב זכה להצלחה אדירה ובעקבותיו החליט אורגד, מחזיק תיק התרבות בעירייה, שהוא עצמו נושא את אות נשיא המדינה על אימוץ ארגון אקי״ם, שקידום בעלי הצרכים המיוחדים יקבל עדיפות באירועי התרבות השנה. בין היתר הוחל כבר בשנה שעברה  במתן תשומת לב מיוחדת להנגשת  כל  האירועים העירוניים לבעלי מוגבלויות.

צילום עיריית נתניה

Related Post

הפי-פסח בפארק מסילות

Posted by - 11 באפריל 2023 0
בהפנינג ססגוני שסחף אליו מאות הורים וילדים – נחנך ביום שני השבוע פארק מסילות המחודש שהוקם בלב שכונת רמת ידין…

בראבא: להופיע בנתניה עבורי, זה לחזור למקורות ולזיכרונות ילדות… לשנות החמישים, תקופת הצנע, לשכונה בה כל הדלתות פתוחות כי לא היה מה לגנוב אבל היה חם בלב

Posted by - 11 בדצמבר 2018 0
שלמה בראבא, יליד נתניה, כוכב המחזה "סבוטאז'", לא מסתיר התרגשותו לקראת ההופעה בעיר בה גדל; קומדיה העוסקת בלי טיפת חשבון…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות