מוכשרות בריבוע: הישג מצוין לתלמידות בית הספר אלדד בנתניה

7 0

הישג מצוין לתלמידות נתניה, המשתתפות בתכנית "סודקות את תקרת הזכוכית – כל ישראל חברים"; גם זכייה קבוצתית במקום הראשון בתחרות הארצית וגם זכיה קבוצתית במקום הראשון בתחרות האזורית – זאת לצד זכיות רבות ואישיות בחידונים השונים. התחרויות השונות עסקו, בין השאר, במתמטיקה וחלקן התקיימו באוניברסיטת ת"א.

בתחרות הארצית זכתה במקום הראשון נבחרת ביה"ס אלדד, בה חברות התלמידות רוני כהן, ים סעדון, שחר בן הרוש ונוי בן מיכאל. תלמידות אלדד זכו בפרס על הצטיינות יתרה- אייפדים של "אפל". בתחרות האזורית זכתה נבחרת ביה"ס ריגלר, הכוללת את התלמידות שוהם ברוך, אלינור עמר, ליאל רחום ונועה קריטי.

בחידון המבואה זכו התלמידות: מיכל סירוטה וליטל אנצוויג (שרת), חן צטרוב (אלדד), שיראל עטיה (תמר אריאל) ואלה כהן (ש"י עגנון). בחידון Kahoot זכו התלמידות: אטל ביקובסקי ושירלי אלון (ש"י עגנון).

בחידון השתתפו 450 נערות מרחבי הארץ והוא עמד השנה בסימן הפעילות של כל ישראל חברים למען שוויון הזדמנויות והכרה בחשיבות ההשכלה בקרב נשים, קידומן והעצמתן.

לעיתון השבוע בנתניה נמסר, כי החידון הוא יוזמה של החטיבה למצוינות חינוכית של 'כל ישראל חברים' בשיתוף עם מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן. החידון מבטא את השאיפה של תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" לקדם את הנערות למקצועות המדעים, ולהעניק להן את הכלים הנדרשים כדי להגיע לתעודת בגרות איכותית, הכוללת מתמטיקה מוגברת ומקצועות מדעיים. זאת מתוך הנחה שתעודת בגרות מצטיינת במקצועות המדעים, תוכל להגביר את סיכוייהן ללמוד במקצועות המדע וההנדסה באוניברסיטה, ולהגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהן בעתיד. במסגרת התכנית, שמתחילה בכיתה ח' ונמשכת עד לשירות הצבאי, מאמצות חברות הייטק וביוטק את הנערות, ואף חושפות בפניהן אפשרויות שונות לקריירה בתחומי המדע וההנדסה.

תמונה ראשית: תלמידות נבחרת אלדד

Related Post

השיא נשבר: 79% זכאים לבגרות

Posted by - 16 ביולי 2019 0
  על-פי נתוני משרד החינוך, אחוז הזכאות לבגרות בנתניה עומד על 79%; גידול חד גם בשיעור התעודות העומדות בדרישות סף…

המדען בא לגן

Posted by - 2 בינואר 2018 0
  במסגרת מיזם חדש שהחל לפעול בגן- מקיימים הילדים תהליך חקר מיוחד סביב נושא שמעניין אותם, לאחר שהם  מביעים את…

נערכים בחינוך

Posted by - 8 באוגוסט 2023 0
פארס טוויל סמנכ"ל ומנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך  הגיע השבוע לנתניה יחד עם צוותו. הוא נפגש עם הנהלת העירייה ועם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות