מוכנים לכל תרחיש

8 0

מהקורונה ועד המלחמה נראה שבכל תקופה נוחתת עלינו ללא התראה מוקדמת הפתעה חדשה, אלו העשרה פריטים שכל אחת חייב בבית

אם יש משהו אחד שהשנים האחרונות לימדו אותנו הוא שהחיים הם דבר שברירי, כאשר בכל רגע עלול לצוץ גורם שאינו צפוי ולערער את שגרת החיים כמו שאנו מכירים אותה. עוד לבטח ילמדו בבתי הספר ובאוניברסיטאות על התפרצות נגיף הקורונה, הסגרים, הטבח הנורא ב-7 אוקטובר, המלחמה, הטילים, האנטישמיות והחטופים. המציאות הפכה להיות כל כך הזויה שגם תסריטאי הקולנוע המוכשר והיצירתי ביותר לא יכל להמציא את שקרה וקורה. דבר אחד משותף לתקופות האחרונות הוא נהירתם של אנשים לחנויות בכדי לרכוש כלים הישרדותיים שונים שיעזרו להם לצלוח את התקופה ורבים מהם תוך פרק זמן מאוד קצר אזלו מהמלאים. אז מהם מהפריטים הכי מבוקשים לעת צרה? בדקנו וריכזנו אותם לרשימה שתעזור לנו לצלוח את המשבר הבא.

ראשית נדגיש כי פריטים וחפצים הישרדותיים אינם חייבים להיות דווקא כאלו מתוחכמים, יקרים או טכנולוגיים מידי, אלא כאלו אשר יעזרו לנו לספק תנאי מחייה, ביטחון, תעסוקה, רגיעה וצרכים בסיסיים נוספים לצורך ניהול שגרת חיים תקינה עד כמה שניתן גם במצב של חוסר. אז מעבר לקופסאות שימורים ונייר טואלט, מהם הפריטים שיעזרו לנו לצלוח זמנים קשים ומאתגרים?

  1. כלי רב תכליתי

כלי רב תכלתי או מה שרובנו מכנים אולר הוא הפריט ההישרדותי האולטימטיבי, התשובה שצריכה להיות לכל אחד כששואלים אותו "מה היית לוקח איתך לאי בודד?". הכלי הרב תכליתי הראשון הומצא בארצות הברית על ידי טים לדרמן שהיה טכנאי צעיר מתוך צורך לפתור בעיה בעת שנסע לטיול עם אישתו הטרייה ונאלץ להתמודד עם רכב שהתקלקל ללא הרף. בטיול הזה נשבע לעצמו שימציא כלי, כזה שהיה פותר לו הרבה בעיות. אכן, בתחילת שנות ה- 70 בצורה מאולתרת בחדר מלון זול בטהרן, אחת המדינות בו ביקרו טים לדרמן ואישתו בטיול שלהם, הומצא הכלי הרב תכליתי הראשון של המותג לדרמן אשר היום הפך לבן לוויה נאמן לאנשים רבים בארץ ובעולם ולאייקון אמריקאי. בין אם מדובר בתיקון קטן באופניים או בפרויקט טכני מורכב, טיפול ברכב או מסע הישרדות, ברגע שתרגלת אליו אינך יכול בלעדיו. כיום הפכו הכלים לכאלו הכוללים מספר עצום של כלים ופיצ'רים בכלי אחד שמוכן לסייע בכל בעיה בה ניתקל. הכלים החדשים כוללים מספריים, מברגים שונים, פלאיירים, משרוקית חירום, סכינים, מסורים וכל מה שצריך כדי לעזור לנו לתקן ולהיחלץ מכל בעיה וצרה בלתי צפויה. כל זאת בכלי קטן וקומפקטי שמתאים לכל כיס ומתנייד איתנו לכל מקום.

  1. מצית

מצתים אומנם נקשרים לקהל המעשנים, אך למעשה מלבד הדלקת סיגריות שדווקא מזיקות לבריאות, יכולים לעזור לנו בסיטואציות לא מעטות. האש היא אחת מארבעת היסודות ותנאי הכרחי למחייה. היא מספקת תאורה כשחשוך, מספקת חום כשקר ומאפשרת לנו לצלות מאכלים שונים. אחד המותגים הידועים והאייקונים ביותר תחום הוא זיפו האמריקאי שהומצא על ידי ג'ורג' ג. בלייסדל בתחילת שנת 1933 ומאז נמכרו מעל ל- 400 מיליון יחידות ברחבי העולם. הוא ידוע ככה עמיד בפני שבירה, רוחות וניתן להשתמש בו במשך שנים ארוכות. למעשה, בזמן מלחמת העולם השנייה הצהירה החברה כי היא מרכזת את כל מאמצי הייצור אך ורק לצבא ארצות הברית בשל הביקוש הרב.

  1. פנס

מלבד האש, מקור זמין נוסף לאור איכותי ובוהק הם פנסים. אם בעבר החזקנו בבית את אותם פנסי חירום גדולים, נטענים ומגושמים, שאכן מילאו את הפונקציה לשמה נוצרות וסיפקו מקור אור טוב ומהימן, הרי שאלו טובים רק לפנים הבית ומסורבלים מידי בכדי להיות כלי הישרדותי אמיתי. הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו אפשרה לשמר ולקבל את היתרונות של תאורת החירום תוך הוספת אלמנט חשוב של קלות משקל וקומפקטיות. כך, ניתן למצוא כיום מגוון חידושים בתחום, החל מפנסי לד נטענים וקטנים כל כך עד שמתלבשים על האצבע, נתלים על מחזיק מפתחות, פנסי ראש שהופכים בין רגע לפנסי יד ואף כאלו המתחברים לאפליקציה ייעודית בסמארטפון.

  1. שעון SHOCKG

השעונים המשוכללים של המותג SHOCK-G תוכננו והונדסו בכדי לעמוד במצבים בלתי אפשריים, העמידות שלהם בזעזועים היא שם דבר עולמי – השעונים שברו שיאי גינס בכל הקשור בעמידות לחבטות ונפילות. בנוסף, מלבד להראות את השעה הם כוללים תכונות ופונקציות רבות שיעזרו לנו לעמוד בכל מצב קיצון, כדוגמת- מצפן דיגיטלי, תאורה, תאריכון, זמן ב-48 ערים ראשיות בעולם, חיישנים טרמיים, מצב ירח, מצבי גאות ושפל, טעינה סולארית מכל מקור אור המבטלת את הצורך בהחלפת סוללה, עמידות במים לעומק רב ועוד בהתאם לדגם. כשנדמה היה שאת השעה אנחנו קוראים רק בטלפון והשעון הוא רק תכשיט, הגיעה המלחמה וכל השעונים כמעט אזלו מהחנויות.

  1. אזעקה אישית

הגנה עצמית, לאותת לסביבה שאנחנו נתונים במצוקה או סכנה ויכולת להזעיק עזרה במהירות הם דברים הכרחיים במצבי הישרדות שונים ובכדי לשרוד תקופות קשות ומסוכנות. אזעקה אישית מחרישת אוזניים יכולה להבהיל גורמים מסוכנים ולהרתיעם לפני שמהווים עלינו סכנה, היא מסבה את תשומת לב הסובבים ועצם נשיאתה איתנו מעלה את תחושת הביטחון. ניתן כיום למצוא אזעקות שונות שהן מאוד קומפקטיות וקלות עד בלתי מורגשות שנתלות אפילו על מחזיק המפתחות. כלי הרתעה נהדר הן למבוגרים והן לילדים.

  1. משקפת

אחד הדברים הבסיסיים שבהתמודדות עם אויב פיזי הוא היכולת לראותו מרחוק ולתכנן את פעולותינו בהתאם. לא בכדי פריט בסיסי בו מציידים חיילים הוא כמובן משקפת קומפקטית ואיכותית. זו תאפשר לנו לקחת אותה איתנו לכל מקום ולראות למרחוק. בזמנים רגילים תוכלו להשתמש וליהנות איתה בטיולים.

  1. פרטים לפינוק עצמי

אין ספק שגם במצבים וזמנים קשים חשוב להישאר אופטימיים כל העת ולא לשקוע בצרה. עם זאת, לכולנו קשה להתנתק מהחדשות שמתנגנות בלופ בכל הערוצים ודנות שוב ושוב באותו הנושא מזוויות שונות. המצב רוח הכללי הירוד משפיע במידה מסוימת על כולם. דווקא ברגעים כאלו חשוב לקחת הפסקה או זמן לעצמנו. אחד הדרכים הטובות לעשות זאת היא באמצעות טיפוח עצמי בייתי שיגרום לנו להתעסק בנו ולהרגיש טוב. דאגו שתהיה לכם בבית ערכת ספא מפנקת, מכשיר מסאז' או פריטים אחרים שקשורים לוולנס ופינוק עצמי שאתם אוהבים ושעושים לכם טוב.

  1. נעלי בית

בזמנים קשים כשבחוץ משתוללת סערה כזו או אחרת, הבית הופך למקדש האישי, למקום הבטוח שלנו ואנו נוטים לבלות בו זמן רב. אי לכך חשוב להרגיש בו נוח ולהפוך אותו למקום שנעים להיות בו. לחלק מהאנשים, במיוחד אלו שעובדים מהבית מאז הקורונה, הדבר נראה ברור מאיליו, אך ישנם אנשים שבזמנים רגילים נמצאים מרבית היום מחוץ לבית ולפתע השהות בין קירותיו זמן כה רב היא לא רגילה.

  1. כלים תרמיים

דאגה לאוכל ולמזון היא אלמנט חשוב, מרכזי ואפילו בסיסי כשמדובר במצב הישרדותי. כלים תרמיים הם כאלו בעלי בידוד אשר שומר על הטמפרטורה של האוכל או השתייה וכן טריותם למשך שעות ארוכות וללא קשר לתנאי הסביבה. גם הם מעולים הן לבית, הן לשטח ויכולים לשמש את כל בני המשפחה.

  1. רמקול נייד

בבית, בחוץ או בשטח, עבור מבוגרים או ילדים בכל הגילאים, רמקול נייד הוא תמיד עזר שימושי. הוא יכול ליצור רגעים אסקפיסטים ונעימים עם מוזיקה או להשאיר אותנו מחוברים בכל זמן ומקום כשמקשרים אותו באמצעות בלוטות' למכשירים שונים כמו הטלוויזיה, הטלפון או הרדיו. ניתן לקחת אותו ממקום למקום, כשהיום קיימים כאלו שהם גם עמדים במים.

תמונה ראשית רמקול בלוטות נייד מוגן מים עפ תאורת RGB מבית PURE ACOUSTICS, 179 שח, להשיג אצל המשווקים המורשים והיבואן סיריוס אלקטרוניקה, יחצ חול

Related Post

פארק איינשטיין

Posted by - 8 בדצמבר 2021 0
בהפנינג ססגוני, במהלכו הפך פארק איינשטיין לממלכת אור וקסם – הושק השבוע אחד מהפארקים הגדולים שהוכשרו בעיר.  מאת יקיר ישראל  פארק איינשטיין ממוקם בצפון העיר…

מצילים חיים

Posted by - 22 בפברואר 2022 0
קורס הכשרה נוסף למתנדבי יחידת חילוץ עירונית סע"ר  138 הסתיים השבוע היחידה צפויה להיות הראשונה שתגיע לשטח במקרה רעידת אדמה חזקה או אירוע…
כלי נגישות