מוכנים היכון עוף

10 0

חדרה נבחרה לשמש כעיר הדגל בפיילוט ארצי לתנועת רחפנים, ותהיה העיר הראשונה בישראל שתושביה ייהנו משירותי משלוחים באמצעות רחפנים

חדרה נבחרה לשמש כעיר הדגל לפיילוט ארצי לבחינת הפעלת שירותים מגוונים באמצעות רחפנים. בכך תהיה חדרה העיר הראשונה בארץ שתיהנה, החל מחודש מרץ, משירות משלוחים באמצעות רחפנים.

בפיילוט ישתתפו 5 חברות רחפנים שיבצעו את השירותים השונים, ובניהם שליחויות מבתי המסחר אל בתי התושבים. לקראת תחילת ההפעלה ייפגשו החברות לתיאום הפרטים האחרונים מול עיריית חדרה, והיום הגיעו נציגי חברת "קאנדו" שהציגו את פעילותם וכן את הרחפנים שיפעלו בקרוב בשמי חדרה.

את פיילוט הרחפנים מובילה בחדרה חברת נתיבי איילון, המקדמת את מיזם נעמ"ה – ניידות עירונית בממד האווירי – העוסק בהקמת רשת נתיבים ארצית לתנועת רחפנים, שתוכל לשנע מטענים קטנים וקלי משקל מכל מקום לכל מקום בכל זמן. מטרת המיזם ליצור פלטפורמה תשתיתית ורגולטורית, תוך הקמת רשת נתיבים תומכת לעידוד פעילותן של חברות רחפנים המעוניינות בביצוע משלוחים.

הפיילוט הארצי יחל בחדרה בחודש מרץ בשיתוף פעולה של חברת נתיבי איילון עם המרכז לרגולציית טכנולוגיות חדשניות ברשות החדשנות, משרד התחבורה, רשות התעופה האזרחית (רת"א), מנהלת תחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה, ובתיאום מול חיל האוויר.

עד כה הופעלו רחפנים בארץ בעיקר במרכזים רפואיים כחלק מההתמודדות עם אתגרי הקורונה, במטרה לסייע בשינוע בדיקות, תרופות וציוד רפואי בין המרכזים הרפואיים השונים.

במהלך השנתיים הקרובות 21/22 תבוצע בחינה של הפעלת חברות רחפנים שיטוסו במסגרת הפיילוט בתוך אותו אזור גיאוגרפי. זאת על מנת ללמוד, להבין ולפתור את הצרכים והאתגרים הכלולים בנושא זה ולקדם את כלל התשתיות הנדרשות הקרקעיות והאוויריות. כל זאת במטרה לאפשר הפעלה בת קיימא של רחפנים, ככל שיתברר שאכן קיים צורך שכזה.

Related Post

חנוכה בפתח

Posted by - 29 בנובמבר 2022 0
עד לחג, נציג  אירועים לכל המשפחה במהלך חג האורים "באנו חושך לגרש": טיול משפחתי לאור עששיות להרפתקה ייחודית וחוויה שונה…

חבצלת שלי

Posted by - 1 במרץ 2022 0
שרת הפנים, איילת שקד, חתמה על צו לצירופה של חבצלת השרון לתחום שיפוטה של נתניה. מאת יאיר אברהם בכך אישרה שרת…

5 טיפים לרכישת רכב משפחתי

Posted by - 22 בפברואר 2021 0
רכישת רכב משפחתי חדש (בין אם מדובר ברכב חדש "ממש", ישר מהחברה, ובין אם ברכב משומש) היא פעולה שכדאי לעשות…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות