מוחקים את החובות

11 0

יש שלוש סיבות מרכזיות מדוע חייבים לא פונים למחיקת חובותיהם: דחיינות, כעס על הנושה לא הם חייבים ופחד בשל אי הכרת החוק. עו"ד אייל קורסיה עושה לכם סדר

מאת עו"ד אייל קורסיה

שלושה תושבי השרון יצאו השבוע לחיים חדשים, נקיים מחובות, עיקולים והגבלות – זאת לאחר דיון שנערך בעניינם בו קיבל בית המשפט את מלוא הטיעונים המשפטיים. בתום הדיון הורה בית המשפט על מתן צו הפטר הפוטר אותם מחובותיהם לצמיתות, ובכפוף לביטולם של כלל ההליכים בהוצאה לפועל (עיקולים והגבלות).

איך הם עשו את זה?

מרבית החייבים היום במדינת ישראל סובלים מבעית דחיינות. חלקם פשוט מפחדים לגשת להליך משפטי על אף זכאותם לכך בשל החשש, כי יידרשו מהם כספים שאין להם וכן מחשש כללי לעמוד בפני בית המשפט. עוד סוג של חייבים הם אלה אשר פשוט פועלים מתוך רגש וכעס על הנושה ואינם מעוניינים כלל לשלם ולו שקל אחד שכן לטענתם החוב אינו שלהם ו/ או רק חלקו.

ראוי להבהיר כבר עתה, כי חייבים אשר יש באפשרותם לגשת להליך משפטי במסגרתו יימחקו חובותיהם ואשר אינם עושים זאת בשל אחת האפשרויות המתוארות לעיל, הרי שהם המפסידים העיקריים: יש לפעול בהליכים מהסוג הזה מתוך שיקול דעת שכלי ולא רגשי ולהבין, כי הדרך לחיים חדשים אכן פתוחה בפניכם וכי מי שעוצר אתכם לצאת ממעגל החובות עפ"י רוב הם החייבים בעצמם בשל תפיסות מוטעות.

זאת ועוד יובהר, כי חייבים אשר נכנסים תחת הליך משפטי של מחיקת החוב, לעולם אבל לעולם לא יידרשו לשלם חובות ו/ או להחזיר חלק קטן מהם אם אינם יכולים לעמוד בהחזר כך שהתפיסה הכללית מוטעית ובגדול.

נחזור לסיפור, שלושת תושבי השרון שהחליטו לצאת יחד לדרך חדשה, פשוט לא האמינו כמה מהר, קל ופשוט אפשר לצאת לחיים חדשים וליצור אופק כלכלי חדש עבורם ועבור ילדיהם.

איך בודקים זכאות לקבלת הפטר ומחיקת חובות?

בעיקרון, יש לגשת אל לשכת ההוצאה לפועל הקרובה ולבקש דו"ח תיקים מרוכז. בשלב זה ההמלצה היא קבלת ייעוץ באמצעות עורך דין המתמחה בתחום זה – זאת לאחר שבדקתם אודותיו ואודות תחומי התמחותו הכוללים הוצאה לפועל וחדלות פירעון. כל מקרה שייבחן על-ידי עורך הדין שבחרתם, הינו לגופו".

הכותב, עו"ד אייל קורסיה, מתמחה בייצוג חייבים מול מוסדות שונים, הוצל"פ וחדלות פירעון. טלפון: 050-6351208. אתר: http://www.adv-dk.co.il/

Related Post

ממשיכות את דרכה

Posted by - 31 באוקטובר 2019 0
ב – 21.11 יתקיים בבית ויצ"ו נתניה ערב ורוד להעלאת המודעות לסרטן השד ולזכרה של לבנת אבידן דלל. אמה, חני…

לא‭ ‬רק‭ ‬פיקוח

Posted by - 7 במאי 2020 0
התקופה, ‬תקופת‭ ‬הקורונה, ‬מאתגרת‭ ‬ולא‭ ‬פשוטה. ‬מנהל‭ ‬אכיפה, ‬בטחון‭ ‬ופיקוח‭ ‬על‭ ‬כל‭ ‬צוותיו‭ ‬השתדל‭ ‬להביא‭ ‬את‭ ‬מירב‭ ‬הסיוע‭ ‬לתושבים‭ ‬במגוון‭…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות