מובילים יחד למען הנוער

5 0

טקס סיום תוכנית מיל"ה התקיים במית"ר "נירים", אחרי שנת פעילות אינטנסיבית בהובלת משטרת ישראל ואגף הרווחה בעיריית חדרה. 

במית"ר "נירים", הפועל במסגרת מחלקת הנוער של אגף הרווחה בעיריית חדרה, התקיים טקס סיום תוכנית מיל"ה (מובילים יחד למען הנוער) לשנה זו.

תוכנית מיל"ה היא מיזם ארצי של משטרת ישראל, שנועד לכוון בני נוער לחיים נורמטיביים באמצעות ליווי, תמיכה, לימוד ועזרה. בני הנוער נחשפים לפעילות המשטרה, לומדים להכיר את מוסדות המדינה ואף תורמים לקהילה בה הם מתגוררים. מדובר בתוכנית קהילתית מעצימה, שמטרתה ליצור שינוי בחשיבה לעתיד, שינוי שבעקבותיו יבחרו הנערים להשתלב בחברה בצורה נורמטיבית.

טקס הסיום חתם תוכנית ארוכה ואינטנסיבית, שכללה 30 מפגשים בה לקחו חלק 15 נערים ונערות ממית"ר "נירים" ובמסגרתה הם זכו לפעילויות ערכיות, חינוכיות ומהנות.

את התוכנית הובילו חיים גאלי ואלירן אסף מתחנת משטרת חדרה, ולירז בן-אשר וטליה טמנו ממית"ר "נירים".

מית"ר "נירים" הינו מרכז יום תומך רב-תחומי הממומן ומפוקח על ידי השירות לשיקום נוער במשרד הרווחה. המית"ר בחדרה הינו מודל ייחודי מסוגו בארץ, הפועל בשיתוף עמותת "נירים" אשר הוקמה לזכרו של לוחם שייטת 13 ניר קריצ'מן, בן חדרה אשר נהרג בשנת 2002 בפעילות מבצעית בשכם במהלך מבצע "חומת מגן".

תוכנית מיל"ה כללה, בין השאר, פעילות התנדבותית של בני הנוער עם השוטרים בקהילה, טורניר כדורגל ביחד עם שוטרי תחנת חדרה, יציאה לפעילות "דיאלוג בחשיכה", ביקור בקהילת "מלכישוע" שבה נמצאים בני נוער המתמודדים עם התמכרות לחומרים, הרצאה בנושא סכנות האופניים החשמליים, הרצאה בנושא מניעת שימוש בסמים ואלכוהול, הופעה של מאור אדרי בקיסריה, פעילות פיינטבול, קארטינג, יציאה לסינמה סיטי ועוד.

טקס הסיום לווה בקטעי שירה וקריאה של נערי המית"ר אשר ריגשו את הקהל כולו.

מפקד תחנת משטרת חדרה סנ"צ יגאל בן-לולו פנה אל הנערים והנערות ושיבח אותם על ההתמדה בתוכנית. לדבריו, הנוער במית"ר הוא נוער העתיד של מדינת ישראל אשר ישתלב בעתיד בעמדות מפתח בחברה הישראלית.

מנהלת מחלקת נוער וצעירים באגף הרווחה בעיר ורדה ביטון שיבחה את התוכנית על קירוב הלבבות בין משטרת ישראל לבני הנוער, וציינה את הפעילויות הרבות והמגוונות שהציעה התוכנית.

מנהל מית"ר "נירים" שלומי פורקוש הודה לשותפים המרכזיים בתוכנית: למנהלי השיטור העירוני שהחיבור עבורם לנוער היה טבעי ומדהים; לתוכנית עיר ללא אלימות; ליחידה העירונית למאבק בסמים ואלכוהול; לשירות המבחן לנוער; לתחנת משטרת חדרה; וכמובן לאגף הרווחה בעירייה והעומדת בראשו זיוה היימברג אשר פועלת רבות למען בני הנוער בעיר.

 

Related Post

מחזקים את ילדי הרווחה

Posted by - 19 בנובמבר 2020 0
אגף הרווחה בעיריית חדרה, חילק בשבוע שעבר 20 מחשבים ניידים, למשפחות עם ילדים המטופלות במרכז לשלום המשפחה. בימים אלו של משבר…

אתגר העיר הושק בחדרה

Posted by - 10 במרץ 2022 0
עיריית חדרה השיקה השבוע את "אתגר העיר", מיזם ייחודי ופורץ דרך שמניע בני נוער וצעירים ליצירת שינוי חברתי | חדרה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות