מה עושים כאשר הזוגיות במשבר?

7 0

זוגיות במשבר עשויה לקרות לכל זוג ברחבי העולם מכיוון שהסיבות למשבר הן שונות ומגוונות ובני האדם לעיתים מביאים את המשברים הללו על עצמם. עם זאת, המשבר אינו חייב לסמן את תום היחסים וישנן דרכים לצאת ממנו ולעלות על "דרך המלך". ישנן כל מיני סיבות שעלולות להביא למשבר זוגי אך הסיבות העיקריות בדרך כלל קשורות לשינויים שקורים בהרכב הזוגי. למשל, זוגיות במשבר אחרי לידה או זוגיות במשבר בעקבות היריון וכדומה.

מה עושים כשהזוגיות במשבר?

הפתרון הטוב ביותר בעבור זוגות שנקלעו למשבר זוגי או שמרגישים כי הזוגיות שלהם מדרדרת והם לא מצליחים למצוא אתם עצמם כמו פעם, זה לפנות ליעוץ זוגי. זוגיות במשבר עלולה להוביל את בני הזוג לתחושות קשות כמו תסכול, כעס, אכזבה ולגרום לריחוק מהותי ביניהם. ריחוק זה יכול להתבטא בחוסר יכולת לתקשר זה עם זו, שתיקות מרובות ואפילו פרידה.

בכדי להימנע מכל אחד מן המצבים הללו, לא כדאי להתעלם מן המשבר או לראות בו בעיה חולפת. משבר בזוגיות צריך להילקח באופן רציני על ידי שני בני הזוג והחשוב מכל : להעמיד אל נגד עיניהם את העובדה כי חשוב לטפל במצב זה. ממש כפי שנהוג לטפל בחולי פיזי, כך גם בכל הנוגע לזוגיות. זוגות רבים מעידים כי הם מרגישים שהזוגיות שלהם אובדת או חומקת להם מבין האצבעות וכי הם לא מצליחים לפתור את הבעיה לבד. אין זו בושה או בעיה אישית – אלא למעשה יש המון זוגות שנקלעים למשבר בזוגיות ולכן לא צריך לחוש מצוקה אלא למהר ולפתור את המצב באמצעות ייעוץ זוגי.

כיצד ייעוץ זוגי עשוי לעזור לזוגות במשבר?

ראשית כל, במהלך הייעוץ הזוגי יצופו מעל פני השטח כל הסיבות שהובילו למשבר בזוגיות. לא תמיד בני הזוג יודעים מדוע הם הגיעו אל המשבר או לא מצליחים להסביר במילים מה הביא אותם למצב זה. בהמשך, הייעוץ ישמש לבני הזוג מעין מראה המשקפת את המצב ויאפשר להם לקבל הכוונה ואפילו פתרון לבעיותיהם. ייעוץ זוגי זהו תהליך חשוב בעבור כל זוג, במיוחד במקרים בהם בני הזוג טוענים כי הם מרגישים במשבר.

 

זוגיות במשבר בעקבות היריון או לאחר לידה

אחד השינויים הקיצוניים ביותר שנגרמים בחייהם של בני זוג הוא כאשר מצטרף ילד אל ההרכב הזוגי. גם אם בני הזוג מאוד חיכו ורצו את הילד, מדובר בשינוי לא פשוט המצריך הכנה נפשית ורגשית וגם פיסית. מדובר בשינוי ותוספת גדולה שעלולה להסיט את החיים ממסלולם לטוב ולרע. לא מעט זוגות שהגיעו לייעוץ בטענה שהם במשבר עקב הלידה או בגלל ההיריון מצאו את הדרך להתמודד עם השינוי באופן חיובי וחזרו לתלם. חשוב לקבל את השינויים השונים באהבה ולדעת להתמודד עמם, על מנת שהחיים המשותפים והמשפחתיים יהיו שלווים ומהנים עד כמה שניתן.

 

Related Post

מה בכפר יונה: גאים בנוער

Posted by - 28 ביוני 2022 0
בטקס הנוער המתנדב המצטיין, 11 בנות ובני נוער בכפר יונה קיבלו תעודות הערכה.  הטקס נערך במרכז הקהילתי, בנוכחות ההורים הגאים והנרגשים. הזוכים/ות,…

קשת בענן 

Posted by - 27 בפברואר 2023 0
היא מרהיבה, צבעונית ויפה ולא ניתן להפסיק ולהסתכל עליה, היא מייצגת את יופיו של הבורא ודבר אחד בטוח, בכל פעם…

לא חגורים

Posted by - 3 ביוני 2020 0
במדגם שנערך בשבעות האחרונים ע"י אור ירוק נמצא כי שליש מהנוסעים שנצפו בנתניה נסעו ללא חגורת בטיחות. מתנדבי עמותת אור ירוק…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות