מה חשוב לדעת על טאבלט מוקשח?

7 0

הטאבלט – או כפי שהוא נקרא בעברית תקנית, מחשב לוח – הוא אחד מאותם מכשירים שנראים כאילו היו כאן מאז ומתמיד, אבל בפועל הוא נכנס לחיינו רק במאה ה-21, כלומר לפני פחות מעשרים שנה. למעשה, רק בשנת 2010 – 8 שנים אחרי שהטאבלט הראשון שיועד לציבור הרחב החל להימכר (קודם לכן השתמשו במחשבי הלוח רק במסגרת התעשיות השונות וכן בעולם הרפואה) – החל להיווצר עניין של ממש: המקור, באופן לא מפתיע, הייתה חברת אפל שהציגה לעולם את האייפד. כבר ברבעון הראשון נמכרו למעלה מ-9 מיליון יחידות של טאבלט זה, דבר שתרם רבות להכנסותיה של החברה שהקים סטיב ג'ובס ז"ל והוביל שחקנים אחרים בשוק האלקטרוניקה להשקיע משאבים בפיתוח טאבלטים.

מה הופך טאבלט למוקשח?

טאבלטים מוקשחים הם קטגוריה מעניינת בתוך עולם הטאבלטים. אלו הם טאבלטים "רגילים" שעברו תהליך שהופך אותם ל"קשוחים" יותר, כלומר עמידים במיוחד, בכל תנאי מזג אוויר ובכל סביבה. טאבלט מוקשח הוא מחשב לוח שגם אם ייפול לא יינזק כלל, גם אם יילקח למדבר לא יתרגש מהחול והחום, גם אם יימצא בסביבה לחה מאוד עדיין יתפקד באופן מושלם ובאופן כללי ניתן לומר שהטאבלט המוקשח הוא מעין רכב שטח רב עוצמה שמתאים למקומות שבהם השימוש במחשב הלוח הינו אינטנסיבי.

בפרט תמצאו טאבלט מוקשח באמבולנסים (שם הם משמשים את אנשי הצוות הרפואי, ומאחר שלנוכח אופי הנסיעה בכלי הרכב הרפואי, המחשב עלול ליפול פעמים רבות חשוב שהוא יהיה קשיח), במרפאות ובבתי חולים (שגם בהם עקב המציאות שכופה מצבי חירום ומקשה על הצוות הרפואי להתנהל בזהירות מרבית עם המחשב, שהרי כל תשומת הלב שלהם מוקדשת למטופלים, נדרשת קשיחות), בתחומי התעשייה השונים (בכל מקום שבו נדרשת עמידות גבוהה במיוחד) ובמסגרות צבאיות (המהפכה הדיגיטלית הגיעה גם לצבאות השונים וכיום גם מפקדים וגם חיילים זקוקים לכמויות גדולות של מידע כדי להתנהל באופן מיטבי, והדרך הטובה ביותר לספק להם את כל המידע בזמן אמת ובכל מצב, כולל במהלך קרב, היא באמצעות טאבלטים מוקשחים).

המאפיינים החשובים הנוספים של טאבלט מוקשח

מעבר לעובדה שהטאבלט המוקשח זכה לעמידות גבוהה במיוחד, יש לו עוד מספר מאפיינים חשובים כמו לכל טאבלט אחר. 3 המאפיינים העיקריים של מחשבי הלוח הם נוחות העבודה איתם בשלל תנוחות (ובפרט הן כשיושבים מול שולחן והן כשנמצאים בעמידה או בתנועה), האפשרות להפוך את הטאבלט ללוח גרפי והחיסכון הניכר במקום.

טאבלטים מוקשחים לאנשים בעלי מוגבלות

טאבלט מוקשח הוא כלי עזר מופלא גם לאנשים בעלי מוגבלויות כאלה ואחרות. קל יותר לשאת אותם בהשוואה ללפטופים, ובהשוואה לסמארטפונים הם נהנים מיתרון הגודל שמקל על התפעול שלהם (יתרון רלוונטי מאוד עבור אנשים בעלי מוגבלויות). במסגרת בחירת טאבלט מוקשח לאנשים בעלי מוגבלויות, ובעצם לכל מטרה שהיא, חשוב לבחון את טיב מערכת ההפעלה, את איכות מסך המגע, את גודל הצג ואת ביצועיה של הסוללה.

Related Post

לרגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, נבדק ונמצא כי: 42% מהנשים והגברים בישראל מדווחים כי חוו לפחות חוויה אחת של הטרדה מינית במרחב הציבורי

Posted by - 23 בנובמבר 2021 0
 תכנית STAND UP למניעת הטרדות מיניות במרחב הציבורי מתעתדת להכשיר עשרות אלפי איש בשנה בישראל לרגל יום המודעות לאלימות נגד נשים, מותג הביוטי לוריאל…

שביל הזיכרון

Posted by - 5 באפריל 2021 0
נתניה  תציין ביום חמישי, 8 באפריל, את יום הזיכרון לשואה ולגבורה במתחמי הזיכרון ברחוב הרצל סטריט מול ובהיכל התרבות העירוני.…

חישוב מסלול מחדש

Posted by - 9 במרץ 2021 0
כמה פעמים שמענו את הביטוי הזה מאז פרוץ הקורונה? מאת: אילת לבנון, מאמנת בכירה, מנחה בכנס 'חישוב מסלול מחדש' כנס…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות