מה זה ניכיון צ'קים? (ולמה זה כל כך משתלם)

9 0

עסקים רבים מעבירים את אסטרטגיות הפרסום שלהם לפלטפורמות דיגיטליות. הדבר נובע בעיקר מהעובדה ששיווק דיגיטלי משתלם יותר מפרסום מסורתי. ניכיון צ'קים מסחריים הייתה מגמה כבר שנים, אך היא עלתה בעבר הלא רחוק. את ההנחות בצ'קים מציעות חברות בדרך כלל כדי למשוך לקוחות חדשים ולהגדיל את נתח השוק שלהם. צ'קים מסחריים לרוב מוזלים בשוק. זאת בשל העובדה שהם אינם מוכרים כמו שיקים אחרים.

מה זה צ'ק מסחרי?

ניכיון של צ'קים מסחריים הוא נוהג נפוץ כבר שנים רבות. הסיבה לכך היא שסוגים אלו של צ'קים ניתנים לזיוף בקלות ואנשים רבים אינם רוצים לבזבז עליהם את כספם. חברות מסוימות החלו להשתמש בבינה מלאכותית כדי לעזור להן לזהות צ'קים מזויפים ולזהות כל הונאות שעלולות להתרחש עם צ'קים מסוג זה.

צ'קים מסחריים הם אמצעי תשלום עבור שירותים או סחורות. הם משמשים עסקים להעברת כסף מישות אחת לאחרת. צ'ק מסחרי הוא סוג של צ'ק המופק על ידי אדם פרטי או עסק וניתן לפרוע לנושא לפי דרישה, ללא אישור של כל אדם, בנק או חברה אחרים. ניכיון הצ'קים המסחריים הולך וגובר בשנים האחרונות מכיוון שלבנקים וחברות קשה יותר לגבות תשלומים מלקוחותיהם. הדבר הוביל לעלייה בכמות הצ'קים שהוחזרו כלא שולמו. מאמר זה דן כיצד פועל תהליך הניכיון וכיצד הוא משפיע על אנשים וחברות שהנפיקו צ'קים אלו.

ניכיון של צ'קים מסחריים

צ'קים מסחריים הופכים לנחלת העבר, כאשר יותר ויותר אנשים בוחרים בתשלומים דיגיטליים. עם זאת, עדיין ישנם אנשים רבים המעדיפים להשתמש במזומן, צ'קים או כרטיסי אשראי עבור הרכישות שלהם. זה נובע מהעובדה שצרכנים עדיין מרגישים יותר בנוח להשתמש באמצעי התשלום הללו וגם בגלל שלוקח הרבה פחות זמן לעבד אותם.

בשנים האחרונות, קמעונאים רבים ניסו ליישם אסטרטגיה של ניכיון הצ'קים המסחריים שלהם. הם עושים זאת כי הם רוצים להיפטר מהעלות של הדפסה ושליחה של הצ'קים האלה. ניכיון צ'קים מסחריים הוא ניסיון לחסוך כסף ולהוזיל את עלות ניהול העסק. עם זאת, יש לו גם כמה חסרונות שכדאי לקחת בחשבון לפני יישום אסטרטגיה זו.

אנשים רבים אינם מודעים לעובדה שלבנקים יש זכות לנכיון צ'קים מסחריים. הסיבה לכך היא שכמעט כל הצ'קים שמונפקים על ידי בנקים הם עבור עסקאות אישיות ואף אחד אחר לא אמור להיות מסוגל לבטל אותם. הכללים בכמה ניתן להוזיל משתנים מבנק לבנק, אך רובם מאפשרים עד 10% הנחה. חלק מהבנקים מציעים גם הנחות עבור עסקאות אישיות כגון חשבונות חשמל, תשלומי שכר דירה ומשכנתאות. ככל שהבנקים משתמשים יותר ויותר בערוצים דיגיטליים עבור לקוחותיהם, מספר הצ'קים הנייר בהם נעשה שימוש הולך ופוחת. עתיד הצ'קים המסחריים אינו ברור. ניתן לייחס את הירידה בשימוש בצ'קים בנייר לעלייה בבנקאות הדיגיטלית ולמעבר מעסקאות פיזיות לדיגיטליות. ישנן סיבות רבות מדוע מגמה זו מתרחשת וקשה לחזות מה יקרה בהמשך. ניתן לייחס ניכיון של צ'קים מסחריים למספר גורמים כגון חיסכון בעלויות, יעילות מוגברת, נוחות ודאגות אבטחה.

ניכיון צ'קים מסחריים היא מגמה גוברת הגורמת לשינוי בענף הבנקאות. מגמה זו קיימת כבר זמן מה, אך רק לאחרונה היא החלה לתפוס אחיזה. ניכיון צ'קים מסחריים הוא נוהג של בנקים, איגודי אשראי ומוסדות פיננסיים אחרים להפחית את הסכום שהם גובים עבור שירותיהם. ההנחות מוצעות בדרך כלל על חשבונות חיסכון ותקליטורים. ניכיון צ'קים מסחריים נראתה גם במדינות אחרות כמו סין, גרמניה ורוסיה. כאשר עסק יוצא מעסק, הם לרוב רוצים להיפטר מהנכסים שלהם כמה שיותר מהר. זה כולל כל נכס שלא ניתן למכור או להמיר למזומן. אחת הדרכים שבהן עסקים עושים זאת היא על ידי ניכיון הצ'קים המסחריים שלהם. אם אתה מחפש חברה שתרכוש את הצ'קים המסחריים הישנים שלך, מוזמנים לבקר באתר financepro.

תמונה freepik

Related Post

אוכפים רכיבה בטוחה

Posted by - 15 באוגוסט 2018 0
למען הבטיחות בדרכים ושלום הציבור אוכף מינהל האכיפה בעירייה עבירות תעבורה לרבות ברכיבה על אופניים חשמליים וקורקינט חשמלי שומרים על…

נתניה חגגה את יום הניצחון

Posted by - 9 במאי 2018 0
נתניה, בה מתגוררים למעלה מ-50 אלף עולים יוצאי חבר העמים, ציינה את יום הניצחון של ברית המועצות במלחמת העולם השנייה.…

חורף –IN עור יבש – OUT

Posted by - 16 בנובמבר 2020 0
ריח האדמה הרטובה, בגדים ארוכים, כוס תה חם ביום קר והתכרבלות מתחת לפוך כשבחוץ גשום. כל אלו יכולים להיות מהנים…

מהפח אל הפחת

Posted by - 23 בדצמבר 2018 0
תושב העיר הזמין טכנאי לתקן את מכוניתו; במהלך התיקון עלתה המכונית באש ועל הדרך הוצתה המכונית של השכן; עו"ד אייל…
כלי נגישות