מה זה ביטוח רכב צד ג'?

7 0

מלבד לביטוח רכב חובה יש לנו עוד סוגים שונים של ביטוחים כמו ביטוח צד ג'. לכל ביטוח יש את היתרונות והחסרונות שלו, אך מלבד לביטוח חובה אין אנו חייבים לבטח את הרכב שלו בשום ביטוח אחר. יש פער מחירים משמעותי בין ביטוח מקיף ובין ביטוח צד ג'. אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לבטח את עצמכם בביטוח מקיף, לפחות תבטחו את עצמכם בביטוח צד ג'. 

ביטוח רכב צד ג' – מה זה?

רבים מאיתנו נוטים להתבלבל בין ביטוח צד ג' ובין ביטוח מקיף. ביטוח צד ג' הינו ביטוח אשר מכסה נזקים שנגרמו לצד השלישי על ידי הרכב המבוטח. משמע, אם אתם חלילה נתקלתם ברכב ושברתם את המראה הצדדית שלו, ביטוח צד ג' מכסה את הנזקים שנגרמו לאותו רכב אבל לא מכסה אתכם. ביטוח צד ג' מכסה רק נזקי רכוש של הצד השלישי, הוא מתאים בדרך כלל לרכבים אשר לא משתלם לנהג לבטח את הרכב שלו בביטוח מקיף. יש מקרים בהם הרכב עצמו שווה פחות מעלות הביטוח המקיף… ביטוח צד ג' זול משמעותית יותר מאשר ביטוח מקיף מכיוון שהוא אינו מכסה את הנזקים לרכב שלכם, לא תקבלו פיצויים מחברת הביטוח בשביל הרכב שלכם.

במה ביטוח רכב צד ג' תורם לי?

ביטוח רכב צד ג' תורם לנו כאשר הרכב שלנו אינו משתלם לביטוח מקיף. כמו כן, מה יקרה כאשר אתם חלילה תפגעו ברכב יוקרתי? עלות הפיצויים אשר תאלצו לשלם תהיה גבוהה, אבל כאשר יש לכם ביטוח רכב צד ג' הביטוח הוא זה שדואג לפצות את הרכב הניזוק. במקום שתנהגו ללא ביטוח אשר מגן עליכם מפני תביעות משפטיות ופיצויים, עשו לעצמכם טובה ובטחו את עצמכם. ועוד טיפ, סעו בזהירות, הכבישים בישראל לא פשוטים בכלל. 

לביטוח צד ג' יש גבול אחריות מוגבל, זהו חוזה אשר אתם סוגרים כחלק מהפוליסה. זאת אומרת שהביטוח אינו מכסה נזקים בטווח של כל מחיר, אלא עד המחיר שכתוב בפוליסה. יש פוליסות אשר יכסו את הנזקים עד לסכום של מיליון שקלים, יש כאלו שפחות ויותר. ביטוח צד ג' גם יכול להגן עליכם מפני נזקים אשר נגרמים לחנויות ולעוד כלי רכב אשר מעורבים בתאונה, לכן חשוב לבחור היטב את הסכום המקסימלי שהינו בגבול האחריות של החברה.

היכן הכי נוח לבטח ביטוח רכב צד ג'?

הדרך הנכונה ביותר לעשות ביטוח רכב הוא אונליין. עליכם לשים לב מה כלול בביטוח צד ג'. מהו סכום האחריות המוגבל בפוליסה, האם יש כיסוי על הוצאות משפטיות, האם יש השתתפות עצמית וכן הלאה… כאשר אתם מבטחים אונליין אתם יכולים לצפות בכל הפוליסות שיש לחברה להציע לכם וכך הבחירה שלכם היא הרבה יותר מושכלת. 

תמונה FREEPIK

Related Post

מלגזות חשמליות – כל היתרונות

Posted by - 31 במרץ 2020 0
החלטתם שאתם צריכים לקנות מלגזות חדשות לעסק ולא לגמרי ברור לכם באיזו אופציה לבחור? מחפשים מלגזות שיכולות לענות על כל…

העורף החזק של נתניה

Posted by - 17 באוקטובר 2023 0
כמעט שבועיים מאז נפתחה אחת המערכות הקשות בישראל, העורף מגלה מחוייבות, אחריות וניהול מושכל: עיריית נתניה הקימה מרכז הפעלה בהובלת…

כך תגלו מי בוגד בכם

Posted by - 23 בדצמבר 2018 0
אחת השאלות החשובות ביותר בחיים היא האם עדיף לחיות באשליה שהכל טוב או שמא עדיף לדעת הכול ולראו תאת התמונה…
כלי נגישות